Чи зберігається страховка при продажі автомобіля? - Green Travel Україна
Страховка при продаже авто

Щоразу, укладаючи договір купівлі-продажу вживаного транспортного засобу, перед учасниками угоди виникає питання – чи потрібно переоформлювати або укладати новий поліс ОСАГО при наявності ще чинного? Через незнання більшість людей звертаються до страхових компаній (далі СК), де бажають переоформити поліс. Однак подібне прагнення закінчується марною тратою фінансів, особистого часу і сил. Чи раціонально вдаватися до допомоги СК і переоформляти поліс?

Чи обов’язково переоформляти діючу страховку на нового власника авто?

З огляду на чинне законодавство України, страховий поліс ОСАГО поширюється на кожного водія, що керує транспортним засобом. При цьому не є критичним то, на чиє ім’я було оформлено документ. Продаючи автомобіль, колишній власник просто передає договір покупцеві.

Чи можна перенести залишок коштів за договором?

У деяких випадках колишні власники авто не бажають передавати ОСАГО покупцеві. В даному випадку ми рекомендуємо звернеться в СК, де ви зможете закритий діючий договір, але при цьому здійснити перенесення коштів, що залишилися в нову страховку (на інший автомобіль). Подібну операцію можна зробити тільки в тому випадку, коли при розірванні старого договору ви на місці укладаєте новий. Перенесення залишку здійснюється за тими страховками, за якими клієнт не отримував виплат.

Чи можна розірвати договір і розраховувати на виплату коштів, що залишилися?

Деякі клієнти, які вирішили продати власний автомобіль, не бажають передавати діючий ОСАГО новому власнику і при цьому не бажає оформляти поліс на інше авто. В даному випадку клієнт може розраховувати на отримання залишку коштів за договором, розірвавши його. Для здійснення подібної процедури, вам доведеться звернутися в СК з письмовою заявою, в якому вказується прохання про відшкодування невикористаних коштів за оплачений період. Варто врахувати, що за страховим полісом, за яким здійснювалися виплати, отримати залишок не вийде.

Похожие статьи

Новые тарифы на зеленую карту от МТСБУ
event_note
31.08.2021
🇸🇰 Новые правила въезда в Словакию для туристов
event_note
31.08.2021
Путь домой: что можно ввозить в Украину и в каких размерах? Ответы на волнующие вопросы
event_note
20.06.2022
Получение выплаты по ОСАГО: какие документы нужны?
event_note
29.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів