Платні дороги в Угорщині - Green Travel Україна

Збираєтеся поїхати в Угорщину, але не особливо знайомі з правилами місцевих доріг? Зараз у всіх європейських країнах проїзд автобанами або певними ділянками платний, проте багатьох цікавить чи всіх це стосується, як оплачувати, які ціни? Платні дороги в Угорщині займають чималий простір на карті автобанів, тому Green Travel ділиться з тонкощами автомагістральної системи, щоб вона не стала ні для кого несподіванкою.

Купуй віньєтку онлайн для 8 країн Європи

Як оплачувати платні дороги в Угорщині?

У країні добре продумана мережа терміналів та різноманітних точок продажу. Тому оплатити платні дороги в Угорщині можна будь-яким способом:

  • на кордоні біля пункту пропуску;
  • у деяких роздрібних магазинах, автомобільних салонах, станціях техобслуговування, заправках;
  • у місцях з’їзду/заїзду на автобан;
  • через сайт із продажу віньєток;
  • спеціальні додатки;
  • навіть деякі оператори зв’язку підтримують цю послугу.

Ціни на платні дороги в Угорщині

Національна віньєтка відповідає за всі основні автомагістралі, також є регіональна мережа, але вона зазвичай не стосується туристів, а квиток купується на рік.

Вартість основної віньєтки формується залежно від категорії ТЗ і тривалості дії квитка. Оплата стягується за будь-який моторний засіб пересування – мотоцикл, легковий, вантажний автомобіль, автобус і причіп. Ціни на платні дороги в Угорщині для легкової машини до 3,5 т будуть такими:

  • на 10 днів – 11 €;
  • місяць – 14 €;
  • рік – 130 €.

Для великогабаритного авто це буде відповідно 21, 29 і 130 €.

Цікаво, що під час купівлі можна заощадити на курсовій різниці, якщо не розплачуватися в євро.

Чи потрібно оплачувати платні дороги українцям?

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Угорщина зробила безплатними всі дороги для українців. Проте у зв’язку зі стабілізацією ситуації пільги для біженців та водіїв поступово скасовують, тож незабаром варто очікувати, що платити потрібно буде нарівні з усіма, як це вже втілено в Польщі. Там безплатно можна їздити суто перевізникам гуманітарної допомоги та біженців.

Які передбачені штрафи в Угорщині за безоплатний проїзд

Угорські дороги суворо контролюються камерами та патрульними службами. Початкові штрафи за проїзд без віньєтки в Угорщині – 56 €, але за умови швидкої оплати чи принаймні протягом 30 днів, інакше він зросте до 224 €. Злісний неплатник та власник великого транспорту за порушення й затримку в оплаті на більш ніж 60 днів може втратити 700-800 €. Часто порушення оформляє і стягує штраф на місці поліція, при цьому сперечатися не рекомендується, оскільки вона вважається однією із найсуворіших у Європі.

Той, хто планує поїздку в Угорщину, має бути готовим не тільки до купівлі Зеленої карти, а й до платних доріг, необхідності купити віньєтку. Ціна її досить низька порівняно з іншими європейськими державами, тож краще оплатити, ніж штраф отримати. Збираєтеся в іншу країну? Green Travel підготував важливу інформацію про платні автомагістралі в усіх країнах.

Схожі статті

Платные дороги в Испании
31.05.2023
Платные дороги в Греции
29.05.2023
Платні дороги в Італії
5.06.2023
Платный въезд в ЕС для безвиза. Что нужно знать о системе ETIAS
11.09.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів