Платні дороги в Греції - Green Travel Україна

Їдете до Греції автомобілем, але не знайомі із місцевими дорогами? Перед тим, як вирушати в дорогу, Green Travel рекомендує вивчити ПДР, звичаї, морально підготуватися до імпульсивного водіння греків, яке часом йде всупереч правилам та до комерційних доріг. Якщо швидкісний режим з дорожніми знаками не стануть несподіванкою для водія, платні дороги в Греції можуть призвести до збентеження. Саме про них піде мова в цій статті.

Як оплачувати платні дороги в Греції?

Загалом дорожня система в країні поділяється на два види – безоплатні національні та основні автомагістралі, за які потрібно платити. Віньєтка не використовується, плата за проїзд береться за пройдену відстань. Контроль ведеться кількома компаніями, тому тарифи, принцип оплати і самі автоматизовані апарати можуть відрізнятися, проте загалом оплатити платні дороги в Греції можна в основному під час в’їзду на заздалегідь позначену ділянку. Для цього на кожному спуску, пункті встановлено спеціальні ворота. Оплатити можна готівкою, картами, зараз розробляються різні додатки для віддаленої оплати.

Купуй віньєтку онлайн для 8 країн Європи

Скільки коштують платні дороги в Греції?

Кожен шлях має певний тариф, що нараховується залежно від типу транспорту, який на нього в’їжджає. Вартість на одному й тому ж проміжку дороги для мотоцикла, легкового чи вантажного авто, мікроавтобуса буде різною. Також багато що залежить від компанії, котра контролює ділянку, місця заїзду/виїзду, через це складно однозначно визначити, яку суму доведеться витратити під час поїздки. Тому пропонуємо приблизні ціни на платні дороги в Греції для легкового авто на 2023 рік:

  • Egnatia – одна з найдовших, протяжністю в 670 км із 14 контрольними пунктами – 12,75 €;
  • Attiki – кільцева 65 км навколо Афін, що з’єднує аеропорт з іншими магістралями 2,8 €;
  • Pathe – довжиною 172 км – 3,85 €;
  • Olympia – зв’язує столицю і Патрах – 0,5-2,3 €.

Також платними є деякі мости з тунелями, ціни проїзду ними легковим автомобілем/з причепом (або висотою понад 2 м):

  • Aktio – Preveza – 3/7,5 €;
  • Rio – Antirio – 13,70/21,00 €.

Чи потрібно оплачувати платні дороги в Греції українцям?

У країні ніколи не вводили пільгового періоду для українців. У зв’язку з цим заїжджаючи на комерційну автомагістраль водієві необхідно буде здійснити оплату. Єдиний спосіб трохи заощадити – в деяких місцях з’їжджати з дороги та об’їжджати безоплатними ділянками.

Які передбачені штрафи в Греції за безоплатний проїзд?

З огляду на те, що оплата відбувається не за періодом використання, а за кілометражем, який автоматично контролюється пристроями, штрафи за проїзд без віньєтки в Греції відсутні. Загалом без оплати просто не вийде проїхатися за обраним маршрутом.

Проте поліція із дорожньою службою компанії, до якої належить ділянка, може використовувати як покарання штрафні санкції, але зазвичай до цього не доходить.

Як бачимо, в Греції, як і будь-якій європейській країні, є певні вимоги до водіїв: у кожного має бути оформлена Зелена карта, а за використання платних доріг потрібно платити. Проте охочих відмовитися від комерційних автомагістралей практично немає, оскільки ціни навіть за великі відстані досить низькі, наприклад, якщо порівнювати з Францією.

Схожі статті

Платный въезд в ЕС для безвиза. Что нужно знать о системе ETIAS
11.09.2023
Туристичне страхування для дітей, які виїжджають або виїхали за кордон
13.09.2023
Платні дороги в Чехії
17.04.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів