Платні дороги в Італії - Green Travel Україна

Італійські автостради сповнені «сюрпризів» для водіїв, особливо, якщо раніше їм не доводилося виїжджати за межі України. Потрібно буде платити за певні ділянки автомагістралей, тунелі та гірські вершини, грамотно користуватися системами оплат й дотримуватися потрібної смуги. Але хіба платні дороги в Італії зможуть стати бар’єром, аби не насолодитися красою стародавніх міст, ласкавим сонцем, пляжами, цікавою атмосферою, неспішним життям? Green Travel допоможе впоратися з труднощами, які можуть виникнути на італійських дорогах!

Як оплачувати платні дороги в Італії?

Усі комерційні автостради Італії оснащені пропускними/контрольними пунктами, позначеними написами «Alt Stazione». Оплатити платні дороги в Італії можна різними способами, головне спочатку дотримуватися потрібного кольору смуги на дорожньому полотні з контролером-шлагбаумом:

  • біла – для самообслуговування або з оператором при оплаті готівкою чи карткою;

  • жовта – передбачена для обслуговування клієнтів зі зчитувальною системою TELEPASS;

  • синя – також для самообслуговування, проте тільки банківською картою.

Крім пропускних пунктів зі шлагбаумами є бар’єрні, звані «Free Flow». Плата за ними здійснюється шляхом ідентифікації номера транспортного засобу. На арках його автоматично фотографують, після чого потрібно зайти на сайт apl.pedemontana.com/paga-il-pedaggio та впродовж 15 днів оплатити.

Viacard – ще один варіант оплати картками номіналом у 25, 50, 75 євро, які продаються на заправках, пошті, в магазинах.

TELEPASS – електронна система оплат через бортовий пристрій та додаток. Для зчитування кілометражу потрібно зі швидкістю до 40 км\год проїхатися по жовтій смузі контрольного пункту.

Які ціни на платні дороги в Італії?

У країні не використовується віньєтка і немає фіксованої плати за користування дорогами. Ціни на платні дороги в Італії формуються залежно від величини транспорту, кількості осей, компанії, котра управляє, пройденої відстані і типу шляху (рівного або гірського). У зв’язку з неможливістю описати вартість конкретно кожної ділянки автостради рекомендується відштовхуватися від приблизних цін, розрахованих на легковий автомобіль:

  • найкоротший проміжок Napoli – Salerno (22 км) – 2,1 €;

  • тривалий шлях Milan – Napoli (776 км) обійдеться в 58,20 2,1 €;

  • дороги середньою протяжністю Milan – Genova (145 км) і Torano – Pescara (103 км) по 10,80 €;

  • Torino – Trieste (528 км) – 48,10 €;

  • Firenze – Pisa (82 км) – 6 €.

  • Окремий тариф передбачено щодо поверхні, рівна – 0,07401 €/км, гірська – 0,08749 €/км.

Водії, які торік їздили в Італію, можуть помітити, що зараз вартість стала вищою на кілька відсотків.

Дізнатися точну ціну, подивитися карту і користуватися калькулятором можна на сайті autostrade.it.

Їзда по тунелях обійдеться значно дорожче – в цілому 27-60 € за обидві сторони, проте можна купити проїзний квиток, якщо необхідно буде часто користуватися цим шляхом. Окремо сплачується високогірна панорамна дорога 17 євро для легкового авто в одну сторону і 24 євро в обидві.

Чи потрібно оплачувати платні дороги в Італії українцям?

Для українців в Італії не запроваджено пільг щодо використання платних автострад, так само як і щодо наявності страховки. Тому кожен водій повинен мати Зелену карту й платити за проїзд комерційними ділянками.

Які передбачені штрафи в Італії за безоплатний проїзд?

Весь контроль за дорогою відбувається через пропускні пункти і ворота із камерами та автофіксацією. Тому штрафи за проїзд без віньєтки в Італії не використовуються. Водієві надається п’ятнадцятиденний термін для оплати. Якщо за цей час дороги будуть не погашені, можна отримати штраф у розмірі від 87 до 345 €, причому не за весь прострочений період, а окремо за кожну неоплачену ділянку.

Плануйте дорогу заздалегідь, продумайте маршрут, оформляйте паспорт із Зеленою картою, зберіть потрібні речі і подорож до Італії стане незабутньою!

Схожі статті

Парковки в Европе: где и как оставить машину?
15.08.2022
Зеленая карта в Италию
20.07.2022
Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Купівля авто біженцями в Чехії – нюанси реєстрації та страховки
27.03.2024
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів