Платні дороги в Іспанії - Green Travel Україна

Вирушаєте в сонячну країну, в якій завжди є час для свят, можна вести розмірене, а іноді й абсолютно безтурботне життя? Якщо збираєтеся в поїздку на автомобілі потрібно знати, що на 17 228 км автомагістралей припадає 3000 км платних. Про те, як оплатити платні дороги в Іспанії, скільки вони коштують, чим відрізняються, розповість Green Travel.

Як оплачувати платні дороги в Іспанії?

У країні потрібно платити далеко не за всі дороги й автостради, а лише за деякі ділянки, тому віньєтка тут не використовується. Практично всі платні дороги в Іспанії (Autopista) оснащені автоматизованою системою контролю «закритого» типу. Це означає, що перед в’їздом на платну ділянку знадобиться в автоматі (турнікеті) вибрати напрямок, в якому плануєте їхати. Далі зазначити остаточну точку прибуття, в якій і буде проводитися сама оплата. Сплачувати можна міжнародними картами (Dinners, Visa, MasterCard) та готівкою, за винятком номіналів понад 50 євро.

Якщо плануєте затриматися в країні довше або потрібно часто їздити комерційними автострадами, ефективніше буде встановити зчитувач Via-T. Він буде рахувати поїздки, а наприкінці періоду (місяця) списувати загальну суму.

Скільки коштують платні дороги в Іспанії?

Остаточна вартість автомагістралей залежить від багатьох чинників – типу автомобіля, дистанції, яку потрібно подолати, тарифної системи компанії що контролює шлях, навіть сезону, часу дня. З огляду на те, що дорожніх ділянок і критеріїв багато, часом складно зрозуміти, у скільки це все обійдеться. Тому пропонуємо звернути увагу на приблизні ціни на платні дороги в Іспанії цього року, орієнтовані на легкові авто:

  • найкоротші ділянки по 28 км Madrid – Navalcarnero, Segovia – AP-6, Villacastín – Ávila обійдуться в 4,00; 3,55 і 3 €;
  • довга Cartagena – Guadiaro в 506 км – 21,10 €;
  • Bilbao, що з’єднує Францію, 115 км – 20,55 €;
  • межує з Португалією Ferrol – A3 196 км – 23,75 €;
  • León – Campomanes 81 км – 13,75 €.

Зазначені ціни – не постійні, можуть бути більшими в пікові часи, меншими – у міжсезоння.

Деякі водії для простоти і грошової вигоди користуються системами Via-T та додатками до них, наприклад, bipdrive.com. Це дає змогу за заздалегідь обраними напрямками заощадити до 50% від загальної вартості.

Окремо оплачуються тунелі (на прикладі легкових авто):

  • Cadi – 13,48 €;
  • Vallvidrera – 4,38/4,88 € (стандартно/в годину пік).

Щоб точніше знати ціну конкретної ділянки, краще подивитися тарифи на сайті autopistas.com.

Чи потрібно оплачувати дороги Іспанії українцям?

З початком повномасштабного вторгнення в Україну Іспанія надала всі види громадського транспорту, залізниці в безоплатне користування. Ці пільги не торкнулися платних автострад, тому що вони займають у сукупності меншу площу на мапі і їх за бажанням можна об’їхати. Тому для українців вони залишилися платними.

Які передбачені штрафи в Іспанії за безоплатний проїзд?

У країні контроль на дорогах автоматизований і на багато ділянок не вийде заїхати без оплати, як це буває під час використання квитка, орієнтованого на певну кількість днів. Тому штрафи за проїзд без віньєтки в Іспанії були замінені максимально допустимим тарифом. Якщо ж все-таки вдалося проїхати не заплативши, місцева поліція може на місці стягнути 300 € штрафу.

Кожен водій, вирушаючи до Іспанії на своєму авто, має пам’ятати: для поїздки потрібна Зелена карта, а для їзди деякими магістралями, позначеними як Autopista – обов’язкова оплата.

Схожі статті

Кеш-бек в донат на ЗСУ, звіт за липень
7.08.2023
Покращили якість туристичного страхування 👌
3.08.2023
Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Платный въезд в ЕС для безвиза. Что нужно знать о системе ETIAS
11.09.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів