Платні дороги у Франції - Green Travel Україна

Французька держава відома не тільки Ейфелевою вежею, Єлисейськими полями, Лувром, Діснейлендом, а й складною автомагістральною системою. У країні є практично 1028 500 км дорожнього шляху, з якого 12 000 км припадає на магістралі. Густо розташовані, практично всі вони комерційні – будуються і обслуговуються приватними компаніями, тому неможливо проїхати платні дороги у Франції. Разом із Green Travel дізнаємося, у чому їхня особливість, як платити, орієнтовні ціни та що чекає на неплатника.

Купуй віньєтку онлайн для 8 країн Європи

Як оплачувати платні дороги у Франції

Найзвичайнісіньке явище в країні – пересуватися комерційною автострадою. Найчастіше оплатити платні дороги у Франції можна під час в’їзду на платну ділянку через пропускні пункти, автоматичні «ворота».

З огляду на те, що обслуговують їх приватні компанії, методи й автомати для оплати можуть дещо відрізнятися. Проте здебільшого це легко зробити готівкою, банківською карткою, віддалено, на сайті або через додаток.

Також у деяких випадках доступна оплата заправними картками такими як Eurotrafic, EuroShell, DKV.

Можна скористатися системою Télépéage Liber-t – встановити на авто зчитувальний пристрій, який сам вестиме підрахунок пройденої дистанції. При проїзді через контрольні пункти зі спеціальною відміткою потрібно буде знизити швидкість до 30 км/год для передачі інформації.

Ціни на платні дороги у Франції

Жодної енциклопедії не вистачить, аби у деталях описати вартість кожної оплачуваної ділянки, адже платити доведеться практично за все.  Ціни на платні дороги у Франції залежать від категорії транспорту, виду й напрямку автобану, пройденого кілометражу, навіть регіону. Такий проїзний квиток як віньєтка тут не використовується. Розглянемо орієнтовну вартість за популярними напрямками для легкового авто на 2023 рік:

  • Париж – Ліон (протяжністю 445 км) – 36,5 €;

  • до кордону з Бельгією – Комбес-Сенабер (77 км) – лише 4,1 €;

  • з Ліона до Марселя (306 км) – 25,40 €;

  • Діжон – Бург-ан-Бресс (145 км) – 12,20 €;

  • Італійський напрямок – Бордо – Байона (206 км) – 16,10 €;

  • Іспанська лінія – Оранж – Ле Булу (280 км) – 26 €.

Остаточну суму складно передбачити, це залежить від в’їзду/з’їзду на платну ділянку. Для кращого прорахунку та зручної оплати можна скористатися сайтом autoroutes.fr.

Окремо необхідно сплачувати за перетин мостів, тунелів. Так, щоб проїхатися в один бік тунелем Mont Blanc чи Frejus легковою машиною в одну сторону потрібно буде заплатити 51,5 €. Puymorens буде значно дешевшим – 7,5 €. Тариф проїзду мостами може залежати від сезону, наприклад, Віадук Мійо – 10,10/12,50 €.

Чи потрібно оплачувати платні дороги Франції українцям?

Для українців так само як інших водіїв, проїзд платними автомагістралями платний, без жодних пільг. Тому розраховуючи бюджет для поїздки врахуйте, в обов’язковому порядку потрібно відкласти гроші не тільки на Зелену карту та для оплати проїзду.

Які передбачені штрафи у Франції за безоплатний проїзд?

Проїзд дорогами здійснюється не на основі марки або електронного квитка, тому як такі штрафи за проїзд без віньєтки відсутні. Через складну автоматичну систему контролю в багатьох випадках навіть не вийде в’їхати на комерційну магістраль без оплати. Максимум, що чекає на недбайливого водія – оплата за максимальним тарифом на шляху чи під час виїзду з країни.

Крім того, є можливість скористатися безплатними об’їзними автострадами. Злісних неплатників можуть оштрафувати. Поліціянт має право вилучати штрафи на місці, якщо їхня сума не більша за 375 €, у протилежному випадку доведеться платити за квитанцією. Якщо розгляд дійде до суду, то 750 € – мінімум, який потрібно буде витратити.

Як бачимо, мережа французьких платних доріг настільки велика, що для комфортної їзди, особливо коли треба подолати великі відстані, потрібно буде платити. У будь-якому разі перед виїздом не забудьте, що обов’язковою умовою в’їзду до Франції є наявність Зеленої карти та міжнародного/біометричного паспорта.

Схожі статті

Платные дороги в Греции
29.05.2023
Платные дороги в Испании
31.05.2023
Платні дороги в Італії
5.06.2023
Парковки в Европе: где и как оставить машину?
15.08.2022
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів