Виключаємо неприємності – як перевірити свої штрафи в Польщі - Green Travel Україна

Відомо, що автодорожнє законодавство Польщі набагато жорсткіше ставитися до порушення ПДР, ніж українське, а також відрізняється значними сумами штрафів. Своєчасно сплативши штраф можна заощадити на його оплаті й навпаки. Якщо вчасно не сплатити можна зіткнутися з безліччю неприємностей – збільшенням штрафних санкцій, блокуванням та арештом авто, вилученням водійських прав, випровадженням з країни. Але ж немає нічого простішого, ніж дізнатися про наявність штрафу й одразу його сплатити. Експерти Green Travel діляться з українцями способами швидкої перевірки штрафів, які допоможуть уникнути неприємностей.

Онлайн-способи перевірки штрафів у Польщі

Якщо раніше, до 2018 року, існував лише єдиний реєстр боржників, в якому отримати інформацію можна було лише подавши відповідну заяву, зараз ситуація докорінно змінилася і це можна зробити онлайн:

  • Інформацію про штрафи, виписані Головним Інспекторатом Дорожнього Транспорту (або ж Główny Inspektorat Transportu), перевірити можна зайшовши на офіційний сайт – ebok.canard.gitd.gov.pl.
  • Дізнатися про наявність та кількість штрафних балів зі спеціальної системи Punkty Karny можна на сайті gov.pl/web/gov/sprawdz-swoje-punkty-karne. Якщо стаж водія понад рік, є шанс зменшити кількість набраних балів. Для цього потрібно буде пройти спеціальні платні курси.

Офлайн-способи перевірки штрафів у Польщі

Дізнатися про наявність штрафних санкцій можна особисто, обравши один із вірних варіантів:

  • У будь-якому відділенні поліції надавши паспорт або ID-картку.
  • Прийшовши до відділення податкової інспекції, з назвою Izba Skarbowa, яке розташоване за місцем проживання та подавши звернення.

За що найчастіше карають водіїв з України?

Загалом нескладно їздити українцям польськими дорогами з огляду на схожість основних ПДР, проте є один момент, який наші водії не беруть до уваги, за що й отримують найчастіше штраф. Йдеться про наявність обов’язкового страхування – Зеленої карти або ж місцевої автоцивілки. Сума штрафу за протермінований поліс чи відсутність такого може сягати 124 000 грн. Утім, його остаточна сума залежить від деяких факторів:

  • мінімальної зарплати, яку з 1 липня 2024 року піднімуть з 4242 до 4300 злотих брутто;
  • виду транспортного засобу;
  • тривалості перерви поліса, у якого закінчилася дія.

Подивимося вартість штрафів щодо виду ТЗ:

  • для дрібних транспортних засобів це третина мінімальної зарплати;
  • водіям легкових авто потрібно буде сплатити подвійну мінімалку;
  • для великогабаритного транспорту, такого як вантажівки, автобуси, тягачі сума дорівнює трьом мінімальним зарплатням.

Не варто розраховувати, що це все. Крім оплати штрафів водієві примусово необхідно буде купити страховку або ж на нього чекають повторні штрафні санкції. Однак, є і поблажка, якщо Зелена карта або автоцивілка була недійсною лише 4-14 днів штраф дорівнюватиме 50% від початкової суми. При тривалому терміні простроченого документа чи при його відсутності оплата буде 100%.

Їзда без порушень ПДР і наявність Зеленої карти – запорука відсутності штрафів й штрафних балів. Однак, щоб бути спокійним у своїй чистій історії достатньо скористатися одним з описаних способів, запропонованих Green Travel. Сподіваємося, що ви ніколи не постанете труднощами на польських дорогах, удачі!

Схожі статті

Анкета ETIAS для украинцев
27.01.2020
Увага водіям! Подорожчання віньєтки в Чехії!
9.01.2024
Штрафы за езду без страховки
23.12.2019
Платные дороги: как не попасть на штраф в Европе?
25.07.2022
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів