Увага водіям! Подорожчання віньєтки в Чехії! - Green Travel Україна

Плануєте поїздку до Чехії на авто або вже перебуваєте в цій країні? Тоді вам варто знати, що вперше з 2012 року відбудеться подорожчання річних віньєток. Як стало відомо Green Travel у зв’язку з інфляцією чеському Міністерству фінансів довелося вдатися до підвищення тарифів. Як передбачається, з огляду на давність цін і нову схему індексації подорожчання буде істотне, хоча короткочасні купони дещо подешевшають. Про те, у скільки водіям обійдуться платні дороги в Чехії читаємо далі.

Коли варто очікувати зміну цін на віньєтки?

Уже з березня 2024 року для водіїв ціна віньєтки стане новою, і вона вже не буде постійною. Виходячи з оновленої схеми, тарифи змінюватимуться автоматично залежно від індексу інфляції. За основу внесення змін було взято європейську директиву «Eurovignette». Вона передбачає відсоткові ставки на кожен вид віньєтки. Так місячний квиток має не перевищувати 19% вартості річного, десятиденний – 12%, одноденний – 9%.

Якою буде вартість віньєтки в Чехії?

Новина для тих, хто планує коротку поїздку до Чехії або проїжджає її транзитом, відтепер можна буде купити віньєтку всього на 24 години, і ціна її буде 200 крон. Вартість купонів на інші періоди з 1 березня 2024 року буде такою:

  • на 10 днів – 270 крон, вона навпаки подешевшає порівняно з теперішньою на 40 крон;
  • місячна також трохи впаде в ціні з 440 до 430 крон;
  • річна подорожчає на 800 крон і коштуватиме 2300 крон.

При цьому електромобілі зможуть продовжувати безоплатно користуватися автомагістралями Чехії, а ось гібридам на природному газі (CNG) чи біометані (BioCNG) доведеться платити, але за пільговим тарифом. Для авто на біометані добова віньєтка коштуватиме 100, десятиденна 130, місячна 210 і річна 1150 крон. Для транспортних засобів на природному газі це буде вдвічі дешевше, відповідно – 50, 60, 100 і 570 крон.

Збираючись у дорогу пам’ятайте, у Green Travel тепер можна не тільки онлайн оформити Зелену карту, а й купити віньєтку, заощадивши час й гроші, гарної дороги!

Схожі статті

Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Плануєте поїздку або вже перебуваєте в Європі на автомобілі ?
7.11.2023
Платные дороги: как не попасть на штраф в Европе?
25.07.2022
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів