Платні дороги в Словенії - Green Travel Україна

Плануєте автомобільну поїздку до Словенії? Балканська країна відома курортами, визначними пам’ятками, хорошими умовами для життя, культурним, кулінарним та архітектурним розмаїттям. Перед поїздкою необхідно пам’ятати, що не тільки Зелена карта є обов’язковою за кордоном, а й потрібно буде ще оплачувати платні дороги в Словенії. Дізнаємося, все про оплату, вартість та покарання в разі її відсутності.

Купуй віньєтку онлайн для 8 країн Європи

Як оплачувати платні дороги в Словенії?

У державі відмінно продумана система оплат проїзду, а із введенням у 2021 році електронної віньєтки це стало ще простіше. Зараз оплатити платні дороги в Словенії можна різними шляхами:

  • на кордоні, при в’їзді;
  • у мережі автозаправок Petrol, OMV Slovenija або MOL;
  • у роздрібних мережевих магазинах SPAR;
  • на офіційному сайті evinjeta.dars.si – віддалене оформлення вважається найбільш популярним;
  • також доступна послуга на сторінці si-vignette.com і в застосунку.

Крім постійного збору є ще одна ділянка з окремою оплатою – тунель, котрий з’єднує країну з Австрією. Оплатити можна готівкою чи банківською карткою на станції Грушиця, яка знаходиться перед ним.

Ціни на платні дороги в Словенії

Вартість словенських магістралей залежить від категорії транспортного засобу та тривалості дії марки.

Малогабаритний транспорт

Якщо раніше всі ТЗ, які не перевищують за вагою 3,5 т, їздили за одним тарифом, з 2014 року відбулося розділення окремо на три типи: віньєтка для мотоциклів, авто з висотою до 1,3 м над передньою віссю і понад 1,3 м. Так, ціни на платні дороги в Словенії для легкових машин будуть такими:

  • тиждень – 15 €;
  • місяць – 30 €;
  • рік – 110 €.

Для більш габаритних, але не важчих за 3500 кг вартість удвічі вища.

Для мотоциклів інший тариф – ділиться за термінами на 7 днів, пів року й рік – 7,5, 30 та 55 € відповідно.

Великогабаритний транспорт

Для вантажівок, автобусів, будь-якого транспорту, що перевищує позначку в 3,5 т діє система DarsGo. Вона являє собою бортовий пристрій, який на кожній контрольній ділянці дає змогу зчитати інформацію про пройдену відстань, оскільки з габаритних авто оплата здійснюється за кожен пройдений кілометр. Тут ціна також залежить від категорії, кількості осей, тому варіюється від 0,86 до 0,43 € за кілометр. Ще потрібно врахувати, аби отримати сам пристрій знадобиться заплатити 10 €.

Тунель

Щоб перетнути тунель й потрапити до Австрії, кожному водієві потрібно заплатити внесок. Його вартість також залежить від виду автотранспорту – до 3,5 т – 7,8 €, більше – близько 5 €. Також можна придбати квиток на місяць для постійного перетину.

Чи потрібно оплачувати платні дороги в Словенії українцям?

Наразі для українців усі словенські комерційні автомагістралі платні, пільг жодних не передбачено. Безоплатними, як і для інших водіїв, є регіональні дороги, шосе. Єдиний спосіб приїхати до пункту призначення без оплати збору – об’їхати магістраль. Для цього треба уважно вивчити мапу, перевірити чи можливий такий маршрут.

Які передбачені штрафи в Словенії за безоплатний проїзд?

У країні діє унікальна система автоматичного контролю за наявністю віньєтки або зчитувального пристрою. По всьому шляху автобанів встановлено 128 пунктів, так звані «ворота», через які по жовтій смузі має проїхати на низькій швидкості кожна машина. Робиться це щоб її встигла «зафіксувати» камера, для вантажівок – датчик. Крім того, наявністю віньєтки може поцікавитися поліція чи прикордонна служба при виїзді.

Якщо автомобіліста такий контроль не зупинив, і він вирішив проїхатися «просто так», штрафи за проїзд без віньєтки в Словенії починаються від 300 € та можуть сягнути 800 € у разі, якщо вони своєчасно не погашені або справа дійшла до судового розгляду.

Платні дороги не повинні стати перешкодою, щоб відвідати прекрасну країну автолюбителю. Дорожнє покриття хорошої якості, є багато можливостей їздити не заїжджаючи на комерційні ділянки, ціна за користування якими досить терпима порівняно з тарифами інших держав.

Схожі статті

Платный въезд в ЕС для безвиза. Что нужно знать о системе ETIAS
11.09.2023
Платные дороги в Словении
19.04.2023
Платные дороги в Румынии
6.04.2023
Кеш-бек в донат на ЗСУ, звіт за липень
7.08.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів