Платні дороги в Румунії - Green Travel Україна

Як і в більшості країн, у Румунії використання автошляхів, що проходять за межами міст – платне. До цього має бути готовим кожен автомобіліст. Перед поїздкою важливо знати, які платні дороги в Румунії, як їх оплачувати, скільки це коштує, чи загрожує штраф за несплату. Детально в цьому питанні розбирався Green Travel, ділимося корисною інформацією, яка обов’язково стане в пригоді в дорозі.

Купуй віньєтку онлайн для 8 країн Європи

Як оплачувати платні дороги в Румунії?

З 2010 року запроваджено систему електронної віньєтки, яка в країні називається «rovinieta», що значно спростило використання та купівлю квитка. Зараз оплатити платні дороги в Румунії можна будь-яким способом:

  • на кордоні;
  • через термінали та каси у великих торгових центрах;
  • у поштовому відділенні;
  • на мережевих заправках таких як OMV, Petrom чи Rompetrol;
  • на сайті ROVINIETE або через його додаток.

Ціни на платні дороги в Румунії

Румунська тарифна система передбачає оплату всіх моторних транспортних засобів крім мотоциклів. Ціни на платні дороги в Румунії різні, залежать від того, скільки часу має бути дійсною віньєтка, для якої машини вона оформляється. Для легкового авто суми будуть такими:

  • семиденна – 3 €;
  • на місяць – 7 €;
  • квартальна (90 днів) – 13 €;
  • на рік – 28 €.

Для вантажних авто це буде 6, 16, 36 і 96 €. Цікаво, що для пасажирських автобусів можлива купівля одноденної ровіньєтки для транзитного проїзду магістраллю.

Крім платних доріг ще є комерційні ділянки. Так проїзд чотирма основними мостами водієві легкової машини обійдеться в суму від 2,3 до 6 €. Для автобусів залежно від пасажиромісткості ціна 5,4-25 €. Найдорожчим буде дунайський найдовший міст Calafat, RO – Відін, BG.

Окремо потрібно буде оплатити поромну переправу в Болгарію. Тут вартість залежить від напрямку, категорії ТЗ, а іноді й часу дня. Плата з мотоциклістів 1-3 €, водіїв легкових авто 4-12 €, причепів 8-20 €; автобусів – 8-40 €.

Чи потрібно оплачувати платні дороги в Румунії українцям?

З введенням воєнного стану в Україні всі румунські автомагістралі для українців, які рятуються від війни, перестали бути платними. Нині все поступово стабілізується, тож і за дороги потрібно платити. Не варто забувати про це навіть, якщо ненадовго випадково заїхали на платну ділянку.

Схожі статті

Платный въезд в ЕС для безвиза. Что нужно знать о системе ETIAS
11.09.2023
Туристичне страхування для дітей, які виїжджають або виїхали за кордон
13.09.2023
🕐 2021 год подходит к концу, поэтому пора подвести итоги и поделиться планами на 2022 год
30.12.2021
Как застраховать авто на еврономерах
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів