Українцям розповіли, як підтвердити безаварійне водіння в Німеччині - Green Travel Україна

З початку війни багато українців автолюбителів знайшли притулок у Німеччині, де для безпроблемного водіння потрібна була лише Зелена карта. Однак перебуваючи довго в іншій країні виникла необхідність перереєстрації або навпаки купівлі нового авто, оформлення місцевої «автоцивілки» і тут багато українців зіткнулися з проблемою. Річ у тім, що іноземні страхові компанії вимагають надання інформації про свою страхову історію, чи не потрапляв раніше водій у ДТП і якщо потрапляв, то як часто. З турботою про вас Green Travel детально розібрався у питанні, що хвилює, тож читаючи статтю ви дізнаєтеся, навіщо потрібне підтвердження водійського стажу в Німеччині, куди краще звертатися та чи поширюється ця вимога на інші країни ЄС.

Навіщо потрібна довідка про безаварійний стаж?

Довідка про безаварійне водіння впливає на підсумкову вартість страховки автомобіля і лояльність самої страхової компанії. Наприклад, якщо страховий поліс коштує 350-1000 євро, маючи п’ятирічний стаж водіння без єдиного аварійного випадку, ви маєте можливість оплатити лише половину його вартості. Це свого роду стимулятор для водіїв, що мотивує на бездоганне водіння. Ідея знижок проста – що кращий стаж водіння, то краща репутація, і відповідно страхова компанія менше ризикує виплатами.

Хто може видати довідку про безаварійне водіння?

Загалом кожна українська страхова компанія за запитом може надати історію ДТП свого клієнта. Проте це буде не об’єктивною інформацією, оскільки людина могла раніше страхуватися в різних не пов’язаних між собою компаніях. Тому потрібно звертатися в Моторно-транспортне бюро (МТСБУ), саме у нього міститься вся інформація про конкретний автомобіль та його власника.

Розрахуй страховку за кордон онлайн

  • Для вас та вашого авто
  • Цілодобова людяна підтримка
Українцям розповіли, як підтвердити безаварійне водіння в Німеччині

Що потрібно зробити, аби отримати довідку про безаварійний стаж у Німеччині?

З огляду на те, що цей запит зараз максимально актуальний, МТСБУ пішло на зустріч українцям, зробивши процес отримання довідки про безаварійне водіння простим й таким, що не потребує тривалого часу. Отже, для цього необхідно лише подати запит у довільній формі, адресований МТСБУ, в якому буде вказано таку інформацію:

  • ім’я, прізвище та по батькові заявника, який прагне отримати довідку:
  • дані документа, що засвідчує особу;
  • номер РНОКПП (ідентифікаційний податковий номер);
  • адресу, за якою проживає заявник;
  • адресу електронної пошти;
  • марку і модель транспортного засобу, на який плануєте отримати довідку (страховку), обирається опційно;
  • реєстраційний номер ТЗ;
  • ідентифікаційний код транспортного засобу (VIN).

Наостанок заяву потрібно підписати, вказавши дату. Далі повністю заповнене звернення треба сфотографувати і перевести файл у PDF-формат або відсканувати та надіслати на електронну пошту МТСБУ ([email protected]).

Також нещодавно функціонал для подачі звернення запрацював і в чат-боті «МТСБУ ДТП bot» у Телеграм. Достатньо лише вибрати тему «інші питання» і опцію «Отримання довідки про безаварійний стаж водіння для закордонної компанії». Наразі таким чином через чат-бот можна тільки дізнатися, яку інформацію має містити заява і куди її потрібно відправити. Однак у майбутньому планується розширити функціонал, щоб довідку можна було запросити прямо в чаті.

Довідку видають безоплатно, в електронному форматі, завірену ЕЦП, але без зазначення необхідних відомостей заяву можуть не прийняти і потрібен певний час на її опрацювання. Крім того, варто врахувати, що документ поки що видається винятково українською мовою і може надати інформацію про стаж за період починаючи з 2010 року, до цього база не існувала. Загалом періоду з 2010 року цілком достатньо, тому що для максимальної знижки здебільшого враховуються останні 5 років, а ось сам документ доведеться перекласти державною мовою країни, в якій перебуваєте.

Довідка про безаварійний стаж знадобиться українцям тільки в Німеччині?

Практика страхування автомобіля з урахуванням водійської репутації водіння без ДТП використовується страховиками не тільки Німеччини, а й інших країнах ЄС. Тому якщо ви прагнете оформити вигіднішу страховку авто за кордоном, ця довідка вам завжди стане в пригоді. Варто врахувати, що така можливість доступна тільки досвідченим водіям, початківця може очікувати навпаки підвищення вартості, оскільки його водіння буде вважатися тим, що має підвищений ризик. Змінити статус новачка вийде не раніше, ніж через рік-два.

Чи потрібна в Україні довідка про стаж водіння без ДТП?

В Україні такий запит немає необхідності для отримання страховки. Втім, деякі страхові компанії прагнучи наслідувати європейську систему заохочень вводять знижки для досвідчених водіїв. Так, оформлюючи страховку КАСКО в Green Travel, можна обрати програму 50/50, яка діє не тільки в Україні, а й на території Європи. 

Висновок

Перебуваючи в Німеччині, багато водіїв могли оцінити фінансові переваги української Зеленої карти та КАСКО, адже місцева страховка в рази дорожча. Проте без неї не обійтися, так чому б не зробити витрати мінімальними? Достатньо запросити в МТСБУ довідку про безаварійний стаж водіння, надавши дані про себе і транспортний засіб і можна розраховувати на значну знижку на страховку в Німеччині або іншій країні ЄС. Використовуйте всі можливості для комфортного й не витратного водіння, а Green Travel потурбується, щоб у вас була якісна страховка та завжди свіжа, корисна й перевірена інформація!

Схожі статті

Анкета ETIAS для украинцев
27.01.2020
Платні дороги в Польщі – скільки коштують, як знайти та оплатити
3.06.2024
Актуальні ціни на віньєтки в Чехію – як заощадити на платних дорогах?
18.03.2024
Платные дороги в Швейцарии
18.04.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів