Платні дороги в Польщі – скільки коштують, як знайти та оплатити - Green Travel Україна

Польща – був і є один із популярних напрямків, куди українці виїжджають на авто. Здавалося б, достатньо запастися всім необхідним, не забути документи, оформити страховку, прокласти маршрут у навігаторі й можна вирушати в дорогу, але є нюанс. Як і в більшості європейських держав, у цій країні є платні дороги, за проїзд якими потрібно платити. Тільки на відміну від Словенії чи Австрії, де діє стандартна віньєтка, у Польщі плата стягується за проїзд деякими ділянками траси за окремими тарифами. Green Travel дізнався, як зрозуміти де знаходяться, скільки коштують і як оплатити дороги в Польщі, аби ваша поїздка не закінчилася неприємними враженнями та штрафами.

Дорожня система Польщі

Польща має досить щільну і розвинену дорожню систему, що складається з національних доріг загального користування, швидкісних й міжнародних шосе, автомагістралей, об’їзних магістралей. Найбільше комфортом для водіїв вирізняються автомагістралі. На сьогодні їх налічується сім загальною протяжністю близько 2000 км. Позначаються автобани (вид дороги на німецький манір) літерою «А» з доповненням цифри. Платні дороги в Польщі не всі, а тільки ділянки деяких магістралей, що загалом дає змогу спокійно пересуватися безоплатно іншими видами доріг.

Як знайти платні дороги в Польщі?

Оплата доріг Польщі здійснюється тільки в разі проїзду деякими ділянками  трьох автомагістралей – А1, А2 і А4. Під час перетину національних доріг і швидкісних шосе наразі ділянок, з яких стягується транспортний збір, не існує. Особливого маркування на магістралі, яке б попереджало, що попереду платна ділянка немає, тож простіше про такі місця та напрямки пам’ятати, наприклад:

 • A1 Gdansk – Torun;
 • A2 Swiecko – Konin;
 • A4 Katowice – Krakow;
 • A2 Konin – Strykow;
 • A4 Wroclaw – Gliwice.

Самі ж ділянки позначені дорожніми знаками та доповнені написами «Płatnа».

Платні дороги в Польщі – скільки коштують, як знайти та оплатити

Як оплатити платні дороги в Польщі?

Цікаво, що єдиної системи оплат немає, і спершу це трохи збиває з пантелику, бо щоразу виникає питання «як оплатити дороги в Польщі?», але до цього досить швидко звикаєш.

Розрахуй страховку за кордон онлайн

 • Для вас та вашого авто
 • Цілодобова людяна підтримка
Платні дороги в Польщі – скільки коштують, як знайти та оплатити

Оплата автобану А1

Оплата може здійснюватися відкритим «system otwarty» (під час в’їзду одразу за весь шлях) та закритим методом «system zamknięty» (із талоном, який позначає початок та оплатою в кінці). Краще зі сплатою визначитися наперед, щоб не створювати чергу.

Дорогу оплатити в Польщі можна готівковим і безготівковим розрахунком. При безготівковому приймається будь-який вид міжнародних карток, готівкою можлива сплата в євро, доларах і злотих, проте здачу можна буде отримати тільки в національній валюті.

Оплата автобанів А2 та А4

На цих автомагістралях діє система e-TOLL, за якої потрібно купити квиток «bilet jednorazowy», що може діяти 48 годин від початку зазначеної дати, водночас сама купівля може бути здійснена за 60 днів. Придбати квиток можна через спеціальний додаток e-TOLL PL TICKET або скориставшись одним із партнерських.

Скільки коштує проїзд платними дорогами Польщі?

Загалом остаточна ціна залежить від конкретної ділянки, пройденої відстані та категорії транспортного засобу.

Автомагістраль А1

Долаючи трасу А1 (Гданськ – Торунь) трапляться три платні ділянки:

  • Pruszcz Gdański – Swarożyn (29,5 км);

  • Swarożyn – Nowe Marzy (68 км);

  • Nowe Marzy – Toruń Płd (67,6 км).

Щоб її проїхати водієві легкового авто необхідно буде заплатити 30, вантажного 71, а за ТЗ п’ятої категорії 299 злотих. Якщо вам не потрібні всі платні дороги в Польщі, на цій трасі вартість можна розрахувати за тарифом зі співвідношенням категорія/вартість у злотих:

  • 1 – 0,16;

  • 2 – 0,38;

  • 3 – 0,38;

  • 4 – 0,38;

  • 5 – 1,6.

Автомагістраль А2

Траса А2, що з’єднує два кордони (Świecko – Kukuryki) і протяжністю в 672 км має багато відрізків, як безкоштовних, так і тих, за які потрібно буде платити, наприклад:

  • Krzesiny – Września (47,3 км) – тариф залежить від категорії від 0,46 zł за малогабаритне авто і до 4,66 zł/км за засіб 5-ї категорії;

  • Września – Konin (64,4 км) – тут тарифи аналогічні попереднім;

  • Konin – Stryków (111 км) – за цим напрямком від оплати звільнені легкові авто і мотоцикли, а для інших категорій тариф 0,46 zł/км;

  • Rzepin – Komorniki (144 км) – вартість подоланої відстані для легкового авто буде 50 zł.

Кожен платний проміжок, своєю чергою, поділений на безліч ділянок, що відрізняються окремим тарифом. Таким чином поїздка до Нового Томишля з німецького кордону коштуватиме 18 злотих, а якщо потрібно доїхати до Коніна доведеться віддати до 102 злотих.

Автомагістраль А4

Дана автомагістраль має найбільшу протяжність і ділиться на платні та безкоштовні ділянки. Так, ділянка Вроцлав – Сосниця коштуватиме 16,20 zł за легкове авто і 8,10 zł за мотоцикл. Приблизно така ж вартість чекає на тих, хто перетинає відстань Краків-Катовіце. Клещув-Сосниця – платний проїзд лише для машин, масою понад 3,5 тонни. Якщо ж ви плануєте на своєму авто перетнути південь Польщі трасою А4, це коштуватиме 32 zł.

Чи потрібно оплачувати платні дороги українцям?

Так, оплата доріг Польщі, точніше певних її ділянок обов’язкова для всіх. Нехай на початку війни в Україні на короткий період вони були безоплатними, таку лояльність давно скасовано і на порушника чекає штраф.

Які штрафні санкції за несплату?

Якщо ви все ж таки розгубилися і не зрозуміли, як оплатити дороги в Польщі та проїхали платною ділянкою на вас чекатиме штраф. Згідно з інформацією від казначейської адміністрації та зокрема системи оплати e-TOLL, штраф може бути накладено на всіх водіїв, які порушили оплату транспортного збору. Розмір штрафу від 250 до 1500 злотих залежно від порушення, яким може бути:

  • не точність в оплаті;

  • введення невірних або неактуальних даних;

  • неправильне використання мобільного пристрою, що вплинуло на неповну оплату;

  • відсутність ТЗ у реєстрі;

  • навмисно змінені дані геолокації;

  • ігнорування системи оплат.

У середньому, якщо ви порушили вперше, штраф доведеться заплатити 500 злотих, і якщо його буде погашено протягом 7 днів, можна розраховувати на знижку в 100 злотих. У зв’язку зі збоєм у системі, нестачі коштів на рахунку допускається оплата дороги протягом 3-х діб без отримання штрафу.

Чи можна об’їхати автомагістралі?

Думаєте оплата доріг у Польщі занадто висока для вашого бюджету, але все-таки необхідно доїхати до певного місця? Дійсно, у водія є можливість доїхати в потрібну місцевість використовуючи альтернативний маршрут. Так, наприклад, аби не використовувати автомагістраль А1 (Гданськ – Торунь), можна скористатися національними та регіональними дорогами, проклавши шлях через Грудзендз у напрямку дороги DK91. Також А1 можна об’їхати використовуючи низку доріг DW222, DW229, DW230. Однак обираючи об’їзд замість магістралі краще спочатку оцінити, чи вартий альтернативний маршрут витраченого часу, сил і бензину. Об’їзні шляхи мають більшу протяжність, вирізняються гіршою якістю дорожнього покриття, меншою кількістю заправок та ймовірністю заблукати в незнайомому місці.

Висновок

Здійснюючи подорож або перетинаючи Польщу транзитом потрібно пам’ятати, що щоб не отримати штраф, окрім наявності Зеленої карти необхідно буде оплачувати платні ділянки автомагістралей. Звертайте увагу на знаки, платні дороги Польщі мають окреме позначення, а оплатити їх можна будь-яким відповідним для себе способом. Вартість проїзду залежить від дальності поїздки, автобану і виду авто, тому краще заздалегідь вивчити маршрут і розрахувати витрати. Сподіваємося, ця інформація допоможе без проблем подорожувати, щасливої дороги!

Схожі статті

Добавили виньетки в Молдову: оплачивай дороги в 9 странах Европы.
2.05.2024
Актуальні ціни на віньєтки в Чехію – як заощадити на платних дорогах?
18.03.2024
Платные дороги: как не попасть на штраф в Европе?
25.07.2022
Зеленая карта в Польшу
29.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів