Актуальні ціни на віньєтки в Чехію – як заощадити на платних дорогах? - Green Travel Україна

Той, хто планує поїздку до Чехії повинен знати, що всі основні автомагістралі платні й для комфортної поїздки країною не обійтися без купівлі віньєтки. Однак, якщо до березня 2024 року тарифи були одні, зараз чеське Міністерство фінансів їх змінило вперше з 2012 року. Дізнайтеся, наскільки змінилися ціни на віньєтки до Чехії та як заощадити на їхній купівлі в Green Travel.

Як формуються ціни на нові віньєтки?

На зміну тарифів на оплату платних доріг у Чехії вплинуло два фактори: індексація відносно інфляції та перехід на загальноєвропейську директиву «Eurovignette». Згідно з нею ставки формуються на кожен окремий період за шкалою, прив’язаною до річної віньєтки.

Які відбулися зміни?

Зміни торкнулися всіх тарифів:

 • Одна з важливих змін, особливо для тих, хто проїжджає Чехію транзитом – з’явилася одноденна віньєтка. Її вартість для авто на звичайному авто – 200 крон, на біометані (BioCNG) 100 крон, а на природному газі – лише 50 крон.
 • Незначно подешевшали віньєтки на місяць (з 440 до 430 Kč) і 10 днів (з 310 до 270 Kč).
 • А ось річна навпаки, подорожчала, і тепер для машин зі звичайним двигуном замість 1500 коштує 2300 крон. Ті, хто на біометані платитимуть удвічі менше, а на природному газі за рік можуть заощадити практично вчетверо.
 • Чудова новина для власників електромобілів – їм поки що платити нічого не доведеться незалежно від часу перебування в Чехії.

Розрахуй страховку за кордон онлайн

 • Для вас та вашого авто
 • Цілодобова людяна підтримка
Актуальні ціни на віньєтки в Чехію – як заощадити на платних дорогах?

Як заощадити на віньєтці?

Багато хто, напевно, замислюється: а може, не платити за віньєтку?. Слід сказати, що цей спосіб у підсумку може виявитися найзатратнішим, оскільки призведе до штрафів і примусової оплати доріг. Розглянемо законні та найменш витратні способи:

 • Можете постаратися не використовувати платні дороги, об’їжджаючи їх. Однак задумайтеся, наскільки це буде вигідно за витратою часу, якістю дорожнього покриття та оплатою палива.
 • Розраховуйте точно час перебування. Погодьтеся, купити віньєтку в Чехію на місяць дешевше, ніж купувати кілька десятиденних.
 • Купуйте віньєтку онлайн. Її вартість зазвичай дешевша, крім того, не потрібно витрачати час із пальним на спуски з доріг та черги.
 • Вчасно активуйте. Купуючи квиток на оплату платних доріг у Чехії ви можете вказати дату, з якої віньєтка має почати діяти. Так ви зможете нею користуватися виключно тоді, коли вона буде потрібна.
 • Використовуйте менш витратний транспорт – проїзд платними дорогами на біометані або природному газі набагато дешевший.

Висновок

Зміна цін на віньєтки в Чехію можуть порадувати водіїв, які планують не довгу поїздку, але спантеличити тих, хто збирається залишитися в країні надовго. Втім, якщо правильно спланувати поїздку і купити квиток онлайн, можна заощадити. Не витрачайте час на роздуми, купуйте віньєтку за вигідною ціною і вирушайте в подорож!

Схожі статті

Платные дороги в Румынии
6.04.2023
Платные дороги: как не попасть на штраф в Европе?
25.07.2022
Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Платні дороги в Польщі
3.04.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів