Платні дороги у Швейцарії - Green Travel Україна

Стабільна економічно розвинена держава з високим рівнем життя, чистою екологією, неймовірною природою, архітектурою та безмежними можливостями – це лише мінімальний перелік причин, чому варто побувати у Швейцарській Конфедерації. Збираючись у поїздку на машині потрібно знати, що платні дороги у Швейцарії становлять вагому частину автомагістральної системи. Про те, як відбувається їхня оплата, що для цього необхідно, чи є покарання за несплату Green Travel розповість далі.

Купуй віньєтку онлайн для 8 країн Європи

Як оплачувати платні дороги у Швейцарії?

У країні є комерційні автомагістралі, що вимагають проїзного квитка (віньєтки) і окремо кілька тунелів, які він не покриває. Тут відмінно продумана система дорожніх зборів, тому оплатити платні дороги в Швейцарії не складе труднощів. Це можна зробити заздалегідь, одразу на кордоні, через сайт evz.admin.ch, мережу автозаправок, торгові точки, відділення автоклубу TCS, поштові відділення.

Цікава особливість держави – на відносно невеликій площі розмістилося 220 тунелів, 2 з яких з’єднують країну з Італією. Саме за їзду ними й знадобиться платити окремо від віньєтки. Зробити це можна під час в’їзду за допомогою банківської картки, готівки, на сайті ekwstrom.ch.

Трохи про віньєтку

Для проїзду платними автомагістралями необхідна віньєтка, оплачувати її повинен кожен водій незалежно від того, де зареєстровано авто всередині швейцарської держави чи за її межами. Марка наклеюється на лобове скло зсередини. Відповідними місцями вважаються: вгорі по середині, в лівому нижньому або верхньому кутку.

Планується, що електронна віньєтка буде запущена першого червня 2023 року і діятиме паралельно з наліпкою. Водій сам зможе вирішити, який варіант підійде найбільше.

Яка вартість платних доріг у Швейцарії?

У країні діє одна з найпростіших тарифних систем у світі. Ціни на платні дороги в Швейцарії однакові для всіх видів транспорту – легкових машин, мікроавтобусів, мотоциклів, причепів – 40 франків. Якщо вирішили купити квиток заздалегідь не на території швейцарської держави це коштуватиме 42 €. Діє віньєтка 14 місяців, на відміну від інших країн тут немає можливості вибрати інший термін.

Для вантажівок діє окремий тариф – незалежно від пересування стягується збір – 2,96 € на добу з мінімальним платежем у 22,75 €.

Окремо оплачуються тунелі, котрі з’єднують Швейцарію з Італією. Вартість залежить від обраного маршруту, типу поїздки (в один бік або туди/назад), виду транспорту. Ціни досить великі, наприклад, від 15 € за мотоцикл, 26-28 € за легкове авто, але для перетину Great Staint Bernard можна купити проїзний квиток на 10 поїздок, у сумі це буде дешевше.

Чи потрібно оплачувати платні дороги українцям?

Політика країни зобов’язує всіх платити за використання платних доріг, без винятків. Тому для українців пільг не передбачено. Плануючи поїздку врахуйте цей факт та подбайте про наявність віньєтки.

Які передбачені штрафи у Швейцарії за безоплатний проїзд?

Держава досить суворо ставиться до порушень будь-якого характеру. Контролює наявність квитка поліція і митна служба, вводиться система автоматичного контролю камерами. Нещодавно штрафи за проїзд без віньєтки у Швейцарії піднялися до 202 €, їх потрібно сплатити протягом 30 днів при цьому обов’язково одразу купити віньєтку. А тепер про суворість: якщо штраф не сплачено і справа дійде до суду, винуватцю може загрожувати тюремний термін.

Як і в більшості країн ЄС, у Швейцарії потрібно не тільки мати Зелену карту, а й оплачувати дороги. Це стосується автомагістралей 1 та 2 класу, а також кількох тунелів. Мережа доріг досить щільна, тому уникнути покупки не вийде. Якщо все-таки вирішили їздити безплатно – готуйтеся до штрафу або навіть в’язниці.

Плануєте поїхати не тільки до Швейцарії? Тоді знадобиться інформація про платні дороги в інших країнах, про це поговоримо в наступних статтях.

Схожі статті

Платные дороги в Словении
19.04.2023
Платные дороги в Хорватии
19.05.2023
Льготы при страховании авто для инвалидов и пенсионеров
28.04.2020
Туристичне страхування: які умови, кому потрібно та як замовити?
4.10.2022
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів