Повернення на авто в Україну – що потрібно знати водіям - Green Travel Україна

Якщо з 24 лютого 2022 року потік людей, які виїжджали за межі України, побив усі рекорди, зараз ситуація плавно змінюється. Багато українців повертається на короткий термін або довгий час. Однак яких умов в’їзду в Україну потрібно дотримуватися? Чи є різниця в реєстрації, особливості використання номерів? Можна залишатися на Зеленій карті чи потрібно купити автоцивілку? У всіх тонкощах повернення в Україну на автомобілі з-за кордону розбирався Green Travel, щоб поділитися з автолюбителями важливою інформацією.

Особливості в’їзду українців на іноземних номерах

Громадяни України, які тимчасово проживають в інших країнах можуть в’їжджати на авто з іноземними номерами, що призначені для власного користування. Для цього потрібно пройти письмове декларування, а ось митні платежі оплачувати не доведеться. Таке правило діє за умови, що протягом календарного року авто не перебуватиме в Україні понад 60 днів у загальній сумі.

Також врахуйте, що коли плануєте затриматися більше, ніж на 30 днів – необхідно отримати тимчасову реєстрацію. Це можна зробити в сервісному центрі МВС.

Ще один момент, якщо ви повернулися «погостювати» – можете скористатися правом транзиту особистого ТЗ. У такому разі термін, відведений для цього, буде ще коротшим – 5 діб, якщо перебуватимете на території діяльності однієї митниці та 10 діб загалом по Україні.

Крім того, не варто упускати, що страхування автомобіля – обов’язкова умова для всіх автомобілів не тільки за кордоном, а й в Україні.

Автоцивілка для твого авто

  • На зв'язку цілодобово!
  • Швидке оформлення та підтримка
Повернення на авто в Україну – що потрібно знати водіям

Особливості в’їзду на авто з українською реєстрацією

Якщо ви виїжджали на автомобілі та за час відсутності не міняли реєстрацію, у процесі в’їзду він ідентифікуватиметься як український. Тому заново проходити реєстрацію, міняти документи й платити збори для зміни статусу не доведеться.

У тому варіанті, коли виїхали на своєму авто і довго перебували в іншій країні, наприклад, на території ЄС, вам, найімовірніше, довелося пройти реєстрацію і там. Якщо ви при цьому не знімали машину з обліку в Україні, всі реєстраційні документи будуть дійсні, необхідності в перереєстрації не буде.

Що стосується страховки – не забуваємо, що без автоцивілки в Україні заборонені будь-які пересування на авто.

У яких випадках потрібно реєструвати авто після повернення в Україну?

Щоб уникнути проблем і штрафів потрібно пройти реєстрацію авто в декількох випадках, якщо:

  • Ви перебуваючи за кордоном зняли машину з українського обліку.
  • Змінився власник авто за кордоном. Новий власник повинен отримати українську реєстрацію.
  • Машина була куплена за кордоном і до вашого повернення взагалі не значилася на обліку в Україні.

У яких випадках необхідна страховка після повернення в Україну?

Неважливо, машина на українських номерах або єврономерах, має реєстрацію в Україні або за кордоном, страховка ОСЦПВ на авто обов’язкова. Це можна зробити онлайн, вказавши характеристики ТЗ і заповнивши дані про власника. Іноземні громадяни можуть використовувати можливості Зеленої карти, оскільки Україна входить до міжнародної спілки автостраховиків.

Повертаєтеся в Україну, щоб хоч трохи побувати на батьківщині, побачити родичів або друзів, а може вирішили залишитися назавжди? Неважливо з якою метою вирушили в дорогу, але якщо шлях ваш на машині, знання правил реєстрації та оформлення автоцивілки на авто позбавлять вас від сплати штрафів, витрати часу та інших проблем.

Схожі статті

Штрафы за езду без страховки
23.12.2019
Как застраховать авто на еврономерах
31.08.2021
4 в 1: ответы на самые распространенные вопросы про ОСАГО
27.06.2022
Разница между КАСКО и ОСАГО — какую страховку выбрать?
29.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів