Повернення на авто в Україну – що потрібно знати водіям
Якщо з 24 лютого 2022 року потік людей, які виїжджали за межі України, побив усі рекорди, зараз ситуація плавно змінюється. Багато українців повертається на короткий термін або довгий час. Однак яких умов в’їзду в Україну потрібно дотримуватися? Чи є різниця в реєстрації, особливості використання номерів? Можна залишатися на Зеленій карті чи потрібно купити автоцивілку? У всіх тонкощах повернення в Україну на автомобілі з-за кордону розбирався Green Travel, щоб поділитися з автолюбителями важливою інформацією.
Особливості в’їзду українців на іноземних номерах
Громадяни України, які тимчасово проживають в інших країнах можуть в’їжджати на авто з іноземними номерами, що призначені для власного користування. Для цього потрібно пройти письмове декларування, а ось митні платежі оплачувати не доведеться. Таке правило діє за умови, що протягом календарного року авто не перебуватиме в Україні понад 60 днів у загальній сумі.
Також врахуйте, що коли плануєте затриматися більше, ніж на 30 днів – необхідно отримати тимчасову реєстрацію. Це можна зробити в сервісному центрі МВС.
Ще один момент, якщо ви повернулися «погостювати» – можете скористатися правом транзиту особистого ТЗ. У такому разі термін, відведений для цього, буде ще коротшим – 5 діб, якщо перебуватимете на території діяльності однієї митниці та 10 діб загалом по Україні.
Крім того, не варто упускати, що страхування автомобіля – обов’язкова умова для всіх автомобілів не тільки за кордоном, а й в Україні.
Особливості в’їзду на авто з українською реєстрацією
Якщо ви виїжджали на автомобілі та за час відсутності не міняли реєстрацію, у процесі в’їзду він ідентифікуватиметься як український. Тому заново проходити реєстрацію, міняти документи й платити збори для зміни статусу не доведеться.
У тому варіанті, коли виїхали на своєму авто і довго перебували в іншій країні, наприклад, на території ЄС, вам, найімовірніше, довелося пройти реєстрацію і там. Якщо ви при цьому не знімали машину з обліку в Україні, всі реєстраційні документи будуть дійсні, необхідності в перереєстрації не буде.
Що стосується страховки – не забуваємо, що без автоцивілки в Україні заборонені будь-які пересування на авто.
У яких випадках потрібно реєструвати авто після повернення в Україну?
Щоб уникнути проблем і штрафів потрібно пройти реєстрацію авто в декількох випадках, якщо:
- Ви перебуваючи за кордоном зняли машину з українського обліку.
- Змінився власник авто за кордоном. Новий власник повинен отримати українську реєстрацію.
- Машина була куплена за кордоном і до вашого повернення взагалі не значилася на обліку в Україні.
У яких випадках необхідна страховка після повернення в Україну?
Неважливо, машина на українських номерах або єврономерах, має реєстрацію в Україні або за кордоном, страховка ОСЦПВ на авто обов’язкова. Це можна зробити онлайн, вказавши характеристики ТЗ і заповнивши дані про власника. Іноземні громадяни можуть використовувати можливості Зеленої карти, оскільки Україна входить до міжнародної спілки автостраховиків.
Повертаєтеся в Україну, щоб хоч трохи побувати на батьківщині, побачити родичів або друзів, а може вирішили залишитися назавжди? Неважливо з якою метою вирушили в дорогу, але якщо шлях ваш на машині, знання правил реєстрації та оформлення автоцивілки на авто позбавлять вас від сплати штрафів, витрати часу та інших проблем.