Платні дороги в Словаччині - Green Travel Україна

Кожен, хто в’їжджає на машині на територію Словацької республіки, має бути готовим до місцевих ПДР, мати Зелену карту й знати особливості автодорожньої системи. Ще 1995 року було запроваджено платні дороги в Словаччині, і відтоді кожен, хто проїжджає комерційною ділянкою, має платити збір. Green Travel ділиться важливою інформацією про особливості платних магістралей, способи оплати, оновлені у 2023 році ціни.

Як оплачувати платні дороги в Словаччині?

Для того, аби безперешкодно мандрувати автобаном перед в’їздом, на який красується табличка з написом «S UHRADOU» потрібна віньєтка.

Щоб оплатити платні дороги в Словаччині можна звернутися до пункту під назвою «EZNAMKA», однойменного додатка, зайшовши на сайт.

Також придбати квиток є можливість біля прикордонних пунктів та деяких заправок.

Клеїти на скло нічого не потрібно – з 2016 року проїзним користуються в електронній формі. Для вантажних авто необхідний зчитувальний ідентифікатор – GO-Box, такий самий як в Австрії.

Ціни на платні дороги в Словаччині

Тарифна сітка, що регламентує суму збору для легкових автомобілів досить проста, залежить від терміну дії. Вантажні машини та автобуси залежно від тоннажу і габаритів можуть платити додаткові емісії за пройдені кілометри. Також для вантажівок встановлюються ліміти відстаней, які вони мають право подолати протягом місяця.

У січні 2023 року було підвищено ціни на платні дороги в Словаччині, котрі з 2011 року не змінювалися. Так для водія легкового автомобіля вони стали такими:

  • на 10 діб – 12 €;
  • місяць – 17 €;
  • рік (діє з 1 січня до 31 грудня включно) – 60 €;
  • 365 днів (діяти починає з дня активації) – 60 €.

При цьому, якщо в авто є причіп, який додає в підсумку загальну масу понад 3,5 т, доведеться купувати ще одну віньєтку, а ось мотоциклісти взагалі звільнені від сплати збору.

Чи потрібно оплачувати платні дороги в Словаччині українцям?

Від початку війни Словацька республіка надавала всіляку допомогу й одна з перших держав створила максимально зручні умови для проживання. Це стосується і пільгових умов перетину автомагістралей машин на українських номерах. Тому зараз для українців використання віньєтки не обов’язкове. Проте це рішення не постійне, а тимчасове, можливість скасування якого щомісяця обговорюється. Тому краще заздалегідь бути готовим, що в будь-який момент словацькі дороги можуть стати знову платними й стежити за новинами.

Які передбачені штрафи в Словаччині за безоплатний проїзд?

Загалом розташування платних автомагістралей таке, що можна спокійно дістатися потрібного місця об’їзними шляхами, не надто втративши в часі або пальному. Тому, якщо не хочеться витрачати гроші за проїзд краще просто не користуватися комерційними автобанами.

Якщо ж скористатися дорогою та не оплатити, накладаються штрафи за проїзд без віньєтки в Словаччині. Їх, як і сам проїзд, підняли цього року. Якщо раніше потрібно було сплатити 50-500 €, зараз залежно від порушення і категорії транспорту штрафні санкції варіюються від 140 до 700 €. Оплата штрафу може бути поліціанту, який його виписував.

Словаччина буде вельми зручною та економічною для українського водія. Мережа платних автомагістралей поки що не надто розвинена, багато об’їзних шляхів. Проте якщо захочеться покататися автобаном, ця можливість не буде дорогою, особливо за умови купівлі віньєтки на місяць чи рік. З огляду на низьку вартість краще не ризикувати отриманням штрафу і не їздити без оплати збору.

Тільки плануєте поїздку до Словаччини? Покваптеся, поки ще дороги безплатні і для безпечної їзди потрібна лише Зелена карта!

Схожі статті

Платный въезд в ЕС для безвиза. Что нужно знать о системе ETIAS
11.09.2023
Туристичне страхування для дітей, які виїжджають або виїхали за кордон
13.09.2023
Парковки в Европе: где и как оставить машину?
15.08.2022
Робоча віза в ЄС – страховка, документи, поради
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів