Купівля авто біженцями в Чехії – нюанси реєстрації та страховки
Чехія посідає чільне місце серед країн, у яких знайшли другий дім українці. Тож не дивно, що у багатьох біженців виникла потреба у купівлі авто, однак разом із цим з’явилося безліч питань щодо реєстрації, номерних знаків та страховки. З огляду на те, що українські біженці є тимчасовими жителями Чехії, для них були розроблені спеціальні правила. Дізнайтеся, що саме треба робити і без проблем придбайте авто в Чехії.
Як зареєструвати авто в Чехії?
Звісно, ніхто не забороняє українцям купувати авто в Чехії чи будь-якій іншій країні. Однак отримати чеський номерний знак можуть лише ті, хто отримав притулок (azyl), має дозвіл на довгострокове чи постійне місце проживання. Це прописано в законі про експлуатацію ТЗ на дорогах Чехії. Як видно українські біженці, з візами толерантності або зі статусом тимчасового захисту не підходять під ці критерії. Тому для них передбачена окрема процедура – реєстрація авто під тимчасовими номерами, розрахованими на експорт. Згідно із законом такі номери діють 3 місяці, але це зовсім не означає, що ТЗ потрібно перевозити в Україну або відмовлятися від свого статусу. Достатньо просто по закінченню терміну оновити реєстрацію, подавши відповідну заяву реєстратору.
Страховка куплених автомобілів у Чехії
Не забувайте, попри те, що авто будуть присвоєні тимчасові номери, наявність страхування обов’язкова. За його відсутність передбачено штраф. Якщо ж ви вирішили не їздити на невизначених номерах, можете зареєструвати українські й також заощадити на страховці, оформивши Зелену карту онлайн.
Нові правила для авто під українськими номерами в Чехії
З огляду на те, скільки українських водіїв з’явилося на чеських дорогах з 1 січня 2024 року запрацював обов’язковий спеціальний реєстр. Згідно з новими правилами власник авто на українських номерах повинен протягом 7 днів після отримання візи толерантності або статусу про тимчасовий захист зареєструвати свій ТЗ у Чехії. Зробити це можна за місцем проживання – внісши інформацію до реєстру водіїв, надавши базову інформацію про себе.
Якщо не пройти реєстрацію по закінченню відведених 7 днів, накладаються штрафні санкції. До 30 000 Kč (що приблизно дорівнює 1186 €) доведеться заплатити водіям за їзду без реєстрації. Також не забувайте і вчасно продовжувати/оформляти Зелену карту, за їзду без неї також передбачено штраф до 1000 €.
Висновок
Кожен біженець у Чехії має право на купівлю авто, однак через тимчасовий статус перебування в країні отримати чеські номери не вийде. Для законного використання свого новенького транспортного засобу необхідно отримати тимчасові номери на 3 місяці, продовжуючи їх після закінчення терміну. Крім того, кожен, хто їздить на українських номерах, має врахувати, що їх необхідно зареєструвати в спеціальному реєстрі за місцем проживання. Також не варто забувати, що на яких би номерах ви не їздили, страхування автомобіля залишається обов’язковим у всіх випадках.