Платні дороги в Чехії - Green Travel Україна

Абсолютно неважливо, їдете ви до Чехії, аби подивитися унікальну архітектуру, відпочити на курорті, насолодитися смачнючим пивом чи в пошуках притулку, другого дому. Якщо подорож планується на машині потрібно знати, що являють собою платні дороги в Чехії, скільки і куди необхідно платити, щоб уникнути штрафу. Усією важливою інформацією з останніми оновленнями ділиться Green Travel.

Купуй віньєтку онлайн для 8 країн Європи

Як оплачувати платні дороги в Чехії?

Для водіїв чудова новина – платити потрібно не за всі автомагістралі, а тільки основні, які на карті немов промені сонця розходяться від Праги. Для цього необхідна віньєтка, з 2020 року в країні запроваджено її електронну форму, що значно спростило купівлю та використання. Тому оплатити платні дороги в Чехії можна різними способами в будь-якому місці:

  • пропускному пункті біля кордону;

  • відділенні пошти;

  • певних заправних станцій;

  • офіційному чеському сайті edalnice.cz;

  • терміналах самообслуговування;

  • спеціальний додаток;

  • деяких торгових точках.

Ціни на платні дороги в Чехії

Дуже цікаво чеське керівництво підійшло до оплати дорожніх зборів, поєднавши бажання поповнювати бюджет для ремонту й будівництва доріг із боротьбою за екологію. Тому ціни на платні дороги в Чехії для електромобілів, а також авто заправлених біометаном або природним газом удвічі нижчі. Для стандартних легкових машин вартість залежить від терміну дії віньєтки:

  • 10 діб – 13 €;

  • місяць (точніше 30 днів) – 18 €;

  • рік – 62 €.

Для вантажних авто потрібен зчитувальний пристрій, він іншою формулою розраховує плату за їзду.

Мотоцикли взагалі звільнені від віньєток.

Чи потрібно оплачувати платні дороги українцям?

Усі водії, які приїжджають з інших країн та планують їздити комерційними автобанами, мають обзавестися віньєтками. Винятків ні для українців, ні для будь-кого ще немає. Крім платних у чеській республіці багато інших доріг і якщо за мапою можна прокласти собі шлях без заїзду на платну ділянку, необхідності в електронному квитку немає.

  Які передбачаються штрафи в Чехії за безоплатний проїзд?

У країні жорстко контролюється дотримання ПДР, зокрема наявності віньєток. Вони можуть перевірятися поліцейськими, за допомогою камер та біля контрольних воріт.

Якщо цифрового квитка немає, навіть початкові штрафи за проїзд без віньєтки в Чехії великі – 185 € і це за умови їхньої моментальної оплати. Для тих, хто прострочив оплату штрафу або якщо дійде справа до суду, сума може зрости до 3700 €.

У разі, якщо випадково заблукали чи просто не встигли купити віньєтку перед заїздом на платну територію, не варто сильно хвилюватися. Її можна оформити доїхавши до найближчої території, відведеної для відпочинку.

Збираючись до Чехії врахуйте, що в країні є платні магістралі, для перетину яких треба купувати віньєтку. Краще не розраховувати, що вдасться проїхатися без неї і не ризикувати оплатою високого штрафу. Крім того, не забудьте – обов’язковою умовою для в’їзду в країну на машині є наявність Зеленої карти.

Схожі статті

Донат на ЗСУ, звіт за лютий 2024
4.03.2024
Скільки готівки можна перевозити через кордон України?
14.03.2024
Платні дороги в Польщі
3.04.2023
Нова опція від Грінтревел. Кеш-бек чи донат на ЗСУ, обираєш ти
26.06.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів