Коефіцієнти ОСАГО – Як розраховується вартість поліса - Green Travel Украина
Як розрахувати вартість ОСАГО

Кожен водій зобов’язаний оформити поліс ОСАГО, оскільки наявність даного документа гарантує видачу фінансової допомоги в разі ДТП. Останнім часом ситуація на дорогах нашої країни значно погіршилася, збільшилася кількість аварій, тому наявність поліса є необхідністю і тим документом, який повинен мати кожен власник автомобіля. Відсутність поліса тягне за собою накладення штрафу, розмір якого коливається в межах від 425 до 850 гривень.

У сьогоднішній статті ми детально розберемо, як здійснити розрахунок ОСАГО і дізнатися розмір страхових виплат по страховці. Для здійснення подібної процедури необхідно помножити певні коефіцієнти на базовий тариф. Підсумкова вартість ОСАЦВ цілком залежить від розміру базового тарифу, який встановлюється державою і коефіцієнтами. Коефіцієнти являють собою певні доповнення, розмір яких істотно відбивається на підсумковій вартості ОСАГО.

Як розрахувати вартість ОСАГО за формулою?

Всі страхові агентства для розрахунку вартості поліса ОСАЦВ застосовують спеціальну формулу. Для розрахунку необхідно знати розмір базового тарифу, який потім множать на різні коефіцієнти. Існуючі коефіцієнти бувають двох видів: постійні і ті що змінюються. Отже, самостійно розрахувати підсумкову вартість поліса можна за формулою:

Вартість (ОСАГО) = БТ ∙ К1 ∙ К2 ∙ К3 ∙ К4 ∙ К5 ∙ К6 ∙ БМ ∙ СЛ

де БТ – базовий тариф, К1 – тип транспортного засобу, К2 – місце реєстрації авто, К3 – де експлуатується транспортний засіб, К4 – стаж, К5 – експлуатаційний період, К6 – випадки шахрайства, БМ – бонус-малус, СЛ – знижки для пільгового контингенту.

Врахуйте, що на остаточну вартість страховки впливають різні фактори і їх необхідно обов’язково враховувати при розрахунку. Здійснити розрахунок вартості ОСАГО можна самостійно або скориставшись безкоштовним онлайн калькулятором, який присутній практично на кожному офіційному сайті страхової компанії.

Похожие статьи

Страховка при продаже авто
event_note
29.08.2021
Новые тарифы на зеленую карту от МТСБУ
event_note
31.08.2021
Интересные цифры: статистика электронных продаж ОСАГО на территории Украины и другое.
event_note
31.08.2021
зеленая карта в Крым
event_note
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів