Все про європротокол: що це, навіщо потрібен та як оформлювати? - Green Travel Україна

Європротокол – ідеальний формат оформлення дрібних ДТП. Це спеціальний бланк, яким повідомляють страхову про настання пригоди. Його заповнюють водії-учасники ДТП на місці події, а не Національна поліція. Можна заповнювати як в паперовому вигляді, так і в електронному. У другому випадку треба використати систему «Електронний Європротокол». Вона доступна за посиланням https://dtp.mtsbu.ua.

Європротокол це європейська система оформлення ДТП. Тому, якщо ви потрапите у дорожньо транспортну пригоду у ЄС, то спокійно можете заповните документ. Лицьова сторона бланку за структурою глав однакова у всіх країнах, де він запроваджений, відрізняється тільки мова.

Умови використання європротоколу

Європротокол використовується при умовах:

  • немає травмованих (загиблих) людей,
  • водіїв транспортних засобів погоджується щодо обставин ДТП,
  • у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо один з критеріїв не виконано, треба викликати Національну поліцію для оформлення ДТП.

Використання системи «Електронний Європротокол» можливе за таких додаткових умов:

– транспортні засоби учасників ДТП мають діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо машина має полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію.

– Водії мають при собі справні мобільні телефони. Хоча б один з учасників ДТП повинен мати пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет.

– Ідентифікаційні дані про страхувальника (коди ІНПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений  транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі та коректно внесені  в єдину централізовану базу даних МТСБУ. В протилежному випадку Система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

При оформленні європротоколу (незалежно від його форми) водії:

– мають право залишити місце ДТП,

– звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП,

– звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП,

– повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика. В разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

При оформленні європротоколу страхова відшкодовує до 80 000 грн.

Рекомендації по заповненню європротоколу

Бланк європротоколу складається з двох аркушів, перший з яких копіюється: все, що буде написано, також буде відображено на іншому. Алгоритм заповнення бланку:

1. Заповнюйте лише один бланк європротоколу – кожен учасник заповнює одну половину бланку – жовту чи синю – на вибір. Центральна частина призначена для схеми ДТП та заповнюється обома учасниками.

2. Заповнюйте усі поля, які є на бланку (все, що потрібно заповнити, зазначається у примітках до розділів європротоколу). Заповнювати слід розбірливим почерком. 

3. Сфотографуйте ДТП.

4.Збирайте інформацію про учасників ДТП (прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, адресу проживання, контактний номер телефону, державний номерний знак автомобіля, реквізити посвідчення водія).

5.Бланк європротоколу підписується обома учасниками та поділяється між ними. Після підписання (або надсилання його в електронній формі на сайт МТСБУ) учасники мають право залишити місце ДТП. Протягом трьох днів після пригоди кожен учасник повинен звернутися до своєї страхової компанії зі своєю копією бланку. У разі заповнення електронної форми йти не потрібно, він вважається поданим автоматично.

Якщо під час оформлення ви помились, то заповнюйте новий бланк. У європротоколі недопустимі виправлення.

Схожі статті

Платні дороги в Норвегії
10.07.2023
✊ 20 000 грн за листопад зібрано та перераховано в фонд “Повернись живим”
6.12.2023
Платні дороги в Чехії
17.04.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів