Платні дороги в Португалії - Green Travel Украина

Важлива інформація для тих, хто вперше їде до Португалії: як й в більшості європейських країн, деякі дорожні ділянки вимагають оплати. На водія чекає дещо специфічна система платежів та автомагістралей до яких бажано підготуватися заздалегідь. Green Travel розкриє всі секрети про платні дороги в Португалії, скільки вони коштують і як платити.

Як оплачувати платні дороги в Португалії?

Оплата в країні залежить не від часу, а кілометражу, тому віньєтка не потрібна. Порядок вважається досить складним через дві не взаємопов’язані системи стягнення зборів.

Перша – старого зразка, орієнтована на оплату готівкою та картами оператору.

Друга – електронна, нова, нею планується поступово замінити застарілу. Згідно з новою версією оплатити платні дороги в Португалії можна за допомогою трьох варіантів:

 • Viaverde – зчитувального пристрою. Його можна взяти в оренду заплативши близько 6 € за тиждень і залишивши 27,5 € в заставу до моменту повернення. Надалі оплачувати пройдену відстань можна «підв’язавши» банківську картку, використовуючи платіжний метод Multibanco або внісши передоплату на окремий рахунок, з якого будуть зчитуватися гроші. Для останнього способу на рахунок потрібно покласти 10-20 22,4 € залежно від типу авто.
 • EASYToll – простіше рішення, яке з’єднує карту з номерним знаком. Діє до місяця, плата списується прямо з рахунку. Для цього потрібно пройти реєстрацію на одному з пунктів з відповідним позначенням.
 • TOLLServic – для тих, хто ненадовго приїхав до країни. Це своєрідна віньєтка – квиток, що дозволяє обмежений за кількістю проїзд певними автострадами, переважно транзитними.

Які ціни на платні дороги в Португалії?

Вартість проїзду комерційними автомагістралями залежить від пройденої дистанції, габаритів транспорту, кількості осей, іноді обраного способу оплати. Приблизні ціни на платні дороги в Португалії у 2023 році для легкового авто будуть такі:

 • Лісабон – Порту – 22,40 €;
 • Кастро Марім у бік Лагоса – 6,3 €;
 • Порту – Валенса – 9,15 €;
 • Вілар-Формозу – Албергарія – 10,25 €;
 • Лісабон – Лейрія – 9,7 €;
 • Лісабон – Валенса – 31,10 €;
 • Порту – Браганса – 7,85 €;
 • Віана – А41 – 1,3 €;
 • Маратека – Коїмбра – 8,10 €.

На сайті infraestruturas.maps.arcgis.com або portagens.infraestruturasdeportugal.pt можна детально вивчити розподіл автостради, особливості її ділянок, порахувати тариф.

Також потрібно додатково платити за проїзд португальськими окремими ділянками:

 • Тунелем Marão – легкові авто 2,20, більш габаритні 3,85 й вантажівки – 4,90-5,45 євро.
 • Висячим мостом 25 de Abril – 1,90; 4,15 та 5,65-7,35 євро відповідно.
 • Міст Vasco da Gama обійдеться в 3,05-6,90 євро.

Чи потрібно оплачувати платні дороги українцям?

Правила пересування автострадами Португалії застосовуються для всіх однаковою мірою, без винятків. Тому для українців проїзд платний, тим паче що досить багато доріг є безплатними. Також варто зазначити, що і наявність Зеленої карти зараз обов’язкова, крім того, страховка стане в пригоді при перетині інших країн.

Які передбачені штрафи в Португалії за безоплатний проїзд?

Усі магістралі суворо контролюються, особливо з електронною оплатою, тому уникнути сплати практично неможливо. Окремі штрафи за проїзд без віньєтки в Португалії відсутні. Зазвичай водіїв карають додатковим збором, котрий в десятки разів перевищує початкову вартість пройденої ділянки.

Як видно, в Португалії добре розвинена система платних автомагістралей з різними принципами оплати. Проте водієві в країні буде досить комфортно, є багато безплатних шляхів, об’їздів. У крайньому разі для багатьох, хто проїхав більшу частину Європи на авто, аби побачити португальське узбережжя, не важко буде оплатити дорогу.

Схожі статті

Платный въезд в ЕС для безвиза. Что нужно знать о системе ETIAS
11.09.2023
Что покрывает туристический страховой полис
13.09.2023
Чи потрібна медична страховка в Європі українцям?
5.12.2022
Новые правила безвиза: как украинцев будут пускать в Европу в 2022 г.
29.03.2021
Чат-бот Greentravel - страхование в смартфоне
Первый в Украине чат-бот для покупки, продления и хранения страховых полисов