Платні дороги в Австрії - Green Travel Украина

Вирішили вирушити до Австрії на автомобілі? Країна посідає достойні місця не тільки в рейтингу комфортних для туризму, життя держав світу, а й за автомагістралями. Тут на 83 0002 км території розташувалася мережа автошляхів загальною протяжністю 200 000 км, з яких десята частина є платною. Це стосується швидкісних автобанів, певних ділянок, тунелів. Детальніше про тонкощі платних доріг в Австрії, як їх оплачувати, чи потрібно це українцям розповість Green Travel.

Як оплачувати платні дороги в Австрії?

Для пересування платними австрійськими дорогами необхідна віньєтка. Можна скористатися старим зразком – наклейкою, яку продають під час в’їзду в країну, з торгових точок, на заправках, пошті. Більш сучасний варіант оплатити платні дороги в Австрії – цифрова віньєтка з прив’язкою до номера. Її придбати можливо через додаток Unterwegs, на будь-якому пропускному пункті, деяких АЗС, магазинах.

Окремо треба згадати бортовий пристрій GO-Box, який є необхідним для всіх машин, котрі перевищують вагу в 3,5 т. Він зчитує проїзд усіма ділянками, оснащеними спеціальними передавачами.

Крім швидкісних автомагістралей є ще додаткові платні дороги в Австрії, на які дія віньєтки не розповсюджується. Насамперед це шість тунелів так званих секцій. Сплатити їх можна при в’їзді готівкою (цей спосіб планують скасувати), карткою, через сайт ASFINAG. Ще в країні є панорамні дороги, розраховані на туристів, мандрівників, ними нема потреби їздити для прибуття з точки А в точку Б, а от насолодитися красою – саме те, що треба.

Ціни на платні дороги в Австрії

У державі тонко продумана система тарифів оплачуваних доріг. Так, ціни на платні дороги в Австрії можуть залежати від терміну дії віньєтки, категорії транспортного засобу, типу ділянки, іноді навіть часу дня.

Вартість віньєток для легкових авто до 3,5 т:

  • 10+1 день – 9,6 €;
  • на 2 місяці – 28,2 €;
  • річна (насправді діє до 14 місяців) – 93,8 €.

З вантажних машин знімається окремий збір.

Кожен тунель та панорамна дорога має свою тарифікацію, дозволяється оплатити разовий проїзд або взяти абонемент на місяць чи рік. Разова поїздка тунелем коштуватиме від 6 до 13 €. Милуватися краєвидами – набагато дорожче – 9-35 € на день або в одну сторону, залежно від місцевості, проте в деяких випадках надаються знижки.

Чи потрібно оплачувати платні дороги українцям?

Після 24 лютого 2022 року австрійське керівництво запровадило пільги для біженців з України, тож певний період можна було їздити безоплатно. Наразі цю пільгу, як й в інших європейських державах скасовано. Тож для українців усі комерційні дороги – платні. Єдине, поки що автівки, які перевозять гуманітарну допомогу та біженців можуть не здійснювати оплату. Для цього є необхідність заздалегідь оформляти спеціальний дозвіл.

Які передбачені штрафи в Австрії за безоплатний проїзд?

До порушення ПДР держава ставиться вкрай суворо, особливо для тих, хто намагається порушивши ще й обійти покарання. Стандартні штрафи за проїзд без віньєтки в Австрії чи непогашений квиток – 120 € для автомобілістів і практично вдвічі менше для мотоциклістів – 65 €. Це тільки в тому випадку, якщо оплата буде моментальною, на місці. За затримку штрафні санкції зростуть до 300 €, але і це не все. Якщо буде заведено судову справу ще більше – 3000 €.

Уважним потрібно бути з віньєтками-наклейками. Через те, що часто трапляються шахрайські схеми, особливо серед приїжджих водіїв, які їх переклеюють з однієї машини на іншу, запроваджено додатковий штраф. 3000 € доведеться заплатити, якщо наклейка переклеєна, абсолютно не там розташована, поруч уже є слід від клею. Тому до скла її потрібно кріпити, як зазначено на інструкції та не виправляти, якщо криво вийшло. Також в іноземців можуть запитати про наявність чека про купівлю квитка.

Висновки

Як видно, проїзд платними австрійськими дорогами – не дешеве задоволення і за відсутності необхідності їх можна об’їхати іншими шляхами. Проте, якщо вирішили проїхатися швидкісною магістраллю, тунелем або подивитися природу, обов’язково оплатіть проїзд чи віньєтку. Штрафи будуть у десятки, а іноді й у сотні разів вищими, а пільговий період для українців уже давно скасовано.

Схожі статті

📌 В Украине стартует проект «Электронная очередь при пересечении границы»
13.12.2021
Как быстро оформить ДТП с помощью европротокола
1.12.2020
Полезные советы, которые пригодятся во время путешествий за границу в период пандемии
24.02.2021
Страховой полис для авто на транзитнsх номерах
18.12.2020
Чат-бот Greentravel - страхование в смартфоне
Первый в Украине чат-бот для покупки, продления и хранения страховых полисов