Чи потрібна медична страховка в Європі українцям? - Green Travel Украина

Збираєтеся в країни Європи для роботи, навчання, тимчасового або постійного проживання? Тоді не забудьте про обов’язкові документи без яких складно буде не просто влаштуватися в іншій державі, а й у більшості випадків навіть перейти кордон. Звісно, про обов’язкову наявність міжнародного або біометричного паспорта ви вже знаєте, а от питання про страховку для багатьох залишається відкритим. Green Travel роз’яснює, чи потрібне медичне страхування для українців у Європі.

Навіщо потрібен поліс у Європі

На відміну від України в європейських країнах уся система охорони здоров’я побудована на страхуванні. Кожен сам собі обирає пакет послуг і суму покриття, але сам документ, що гарантує допомогу, повинен бути у кожного. Вона необхідна для посвідки на тимчасове проживання, постійного перебування в країні, роботи, навчання і навіть подорожі.

Безкоштовні поліси для біженців

У зв’язку із початком бойових дій в Україні багатьом довелося стати біженцями в Європі. У зв’язку з цим безліч країн стали надавати допомогу в такій ситуації. Зокрема забезпечуючи безкоштовне медичне страхування. Тут варто бути уважним, оскільки ця можливість не довічне забезпечення, а діє певний період, після закінчення якого потрібно вже самому купувати поліс. Крім того, зараз, з огляду на велику кількість людей, які потребують притулку, дедалі більше країн відмовляються від можливості надавати послуги безоплатно. Тому для більшості тих, хто в’їжджає, стала порятунком туристична страховка.

Чому потрібно потурбуватися про медичну страховку заздалегідь?

Складнощі реєстрації в країні

Загалом офіційно отримати право на постійне або тимчасове перебування за межами України без неї не вийде. Вам обов’язково запропонують місцеві сервіси на певний період. У Польщі, наприклад, поліс коштує від 600 до 5000 злотих, залежно від терміну і пакета послуг, які можуть надаватися.

Висока вартість лікування

Думаєте зараз лікуватися в Україні дорого? У Європі це в рази дорожче. Отже, якщо у вас немає туристичної страховки, звичайний прийом лікаря коштуватиме від 20 € у Норвегії та від 30 € у Чехії. В Ізраїлі ця сума ще вища – 60 € та більше. Виклик невідкладної допомоги у Швейцарії 800 €, а доба перебування в стаціонарі і це без лікування в Німеччині 125 €.

Недоступність своєчасної допомоги

Навіть якщо ви готові оплатити медичні послуги із власного гаманця, потрібно бути готовим, до того, що ще доведеться знайти установу, яка їх надає в приватному порядку. Крім того, в такому разі доведеться провести не одну годину чекаючи своєї черги. При цьому навіть онлайн-консультації можуть виявитися недоступними.

Неможливість купити ліки

У європейських аптеках бодай зі знанням того, який препарат вам необхідний, не вийде його купити. Адже ліки відпускаються строго за призначенням лікаря.

Саме тому медичний поліс для українців, які бажають отримати право тимчасово або постійно жити в європейській країні, стала Маст Хев порівняно до інших послуг.

Як отримати поліс медичного страхування для свідоцтва на тимчасове проживання?

Наразі процес отримання потрібного документу завдяки сервісу Green Travel не займе багато часу, зусиль, грошових витрат. Задля цього достатньо на сайті або в Телеграм-боті обрати потрібну послугу та «пройти» кілька кроків:

  • визначити термін перебування в іншій країні;
  • вибрати територію дії;

Схожі статті

Электронное осаго - где заказать?
22.06.2020
Рабочая виза в ЕС — страховка, документы, советы
28.08.2020
Как проверить зеленую карту на подлинность
27.04.2020
Wizz Air возобновляет рейсы из Львова, Киева и Харькова
11.12.2020
Чат-бот Greentravel - страхование в смартфоне
Первый в Украине чат-бот для покупки, продления и хранения страховых полисов