Зелена карта для вантажних авто - Green Travel Украина

Вантажні перевезення – одна з головних артерій, що живлять українську економіку й важливий елемент практично будь-якого бізнесу. Авто, що перевозять різні предмети, щодня перетинають кордони різних країн. З огляду на кількість, габарити та складності водіння подібного виду транспорту, необхідність страховки, що буде забезпечувати безпеку іншим учасникам руху очевидна. Саме для цього і була продумана зелена карта для вантажних авто. У статті поговоримо про цей важливий вид страхування та дізнаємося все, що потрібно про нього знати.

Навіщо Green Card?

Цей вид страховки відповідальний за компенсацію збитків під час аварії іншим учасникам руху, якщо винуватець – водій вантажівки. За своїми функціями має схожість з ОСЦПВ, проте діє в правовому полі іншої країни. Сама система страхування була сформована в 1949 році, зараз її учасниками є 48 держав. Тому, коли планується поїздка в одну з цих країн, оформлення полісу для вантажних автомобілів необхідне.

Кому потрібна зелена карта?

Реєструвати документ потрібно на всі вантажні автомобілі, які будуть виїжджати за межі України. Зазвичай оформляє страховку сам водій машини, але якщо він працює на компанію, відповідальність може перекластися на юридичну особу.

Калькулятор загружается...
Если у вас выключены COOKIE или JavaScript-пожалуйста, свяжитесь с нами самостоятельно

Расчет стоимости полиса "Зеленая карта"

help_outline
ingo
⭐⭐⭐⭐⭐ 5.0
  • Оформим полис за 3 минуты
  • Возврат средств при отмене поездки
  • Мы на связи 24/7
Цена полиса:

Шаг 2 из 3: данные для оформления полиса

Информация о транспортном средстве

help_outline

Информация о страхователе

У скільки обійдеться страховка?

Вартість поліса зелена карта для вантажівок залежить від декількох критеріїв:

  • Періоду дії документа – можна встановити часові рамки від 15 днів до року.
  • Покриття – пакети діляться залежно від країн, на яких розповсюджується система, всіх чи тільки розрахована на Молдову з Азербайджаном.
  • Додавання можливостей – за окрему плату можна під’єднати додатковий пакет, котрий включає консультацію юриста, адвоката, фахівця з ДТП в інших країнах, послуги перекладача, допомогу в пошуку й організації житла та евакуатора.

Як оформити Green Card?

Раніше треба було звертатися до страхової контори, щоб оформити зелену карту для вантажних авто, при цьому витративши час та зробивши додаткові витрати. Зараз усе можна зробити онлайн через сайт чи спеціальний Telegram-бот. Для цього достатньо заповнити форму, вказавши:

  • тип ТЗ;
  • період, на який потрібен документ;
  • країни, в яких діє покриття;
  • дані про водія;
  • реєстраційну інформацію про машину.

На останньому етапі можна додати пакет додаткової допомоги за кордоном і здійснити оплату.

Уже протягом декількох хвилин водій стане володарем страховки для виїзду за кордон, яка вбереже від колосальних витрат у разі аварії.

Які документи можуть знадобитися?

Саме по собі надання оригіналів документів для оформлення зеленої карти не потрібно. Варто лише ввести дані вантажівки – державний номер, VIN, за бажанням марку, модель та рік випуску. Також написати прізвище з ім’ям страхувальника українськими та латинськими символами, вказати ідентифікаційний код. Коли не хочете гаяти час та вписувати, можете завантажити цифрові копії документів – програма сама заповнить дані.

Що буде, якщо немає страховки?

Якщо під час проходження контролю на кордоні водій не зможе надати зелену карту на вантажівку, є ймовірність, що його не пропустять або зобов’яжуть оформити поліс на пропускному пункті. Зазвичай такі послуги коштують значно дорожче, а якщо вам треба буде їхати в іншу країну доведеться заново купувати страховку.

Навіть, коли у вас вийшло перетнути кордон без документа чи з простроченим полісом, потрібно бути готовим до наслідків. Це може бути штраф у 1000 € (часом навіть не один за день), вилучення авто, депортація із забороною на в’їзд. У деяких країнах, якщо відбувається аварія, а у її організатора або навіть учасника немає при собі поліса на транспортний засіб, поїздка може закінчитися ще більшими штрафними санкціями та навіть арештом.

Що робити в разі ДТП?

Звичайно, багато що залежить від ситуації, але основними кроками, щоб покрити збитки в разі настання страхового випадку, є:

  • нічого не чіпати, не переставляти, не переміщатися на авто;
  • викликати поліцію, за необхідності медичну допомогу;
  • допомогти постраждалим (якщо вони є) до приїзду медиків;
  • максимально зафіксувати місце ДТП наскільки це дозволяють зробити ваші можливості;
  • викласти поліції свою версію аварії чи відповісти на поставлені запитання;
  • отримати довідку по ДТП від поліції;
  • обмінятися з потерпілим контактами, номерами страховок, можете залишити роздруковану копію свого поліса;
  • протягом 15 днів повідомити свого страховика про ДТП.

Як бачимо, надзвичайно важливо виїжджаючи за кордон на вантажівці мати поліс страхування зелену карту. Вона оберігатиме від непередбачуваних витрат на випадок, якщо не вийде уникнути аварії. Зараз її оформити віддалено дуже легко, швидко і менш затратно, ніж платити високий штраф та компенсацію постраждалим зі своєї кишені.

Реєструйте поліс, вирушайте зі спокійною душею в рейс, а Green Travel потурбується про вашу безпеку!

Схожі статті

Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Кеш-бек в донат на ЗСУ, звіт за липень
7.08.2023
Анкета ETIAS для украинцев
27.01.2020
Путь домой: что можно ввозить в Украину и в каких размерах? Ответы на волнующие вопросы
20.06.2022
Чат-бот Greentravel - страхование в смартфоне
Первый в Украине чат-бот для покупки, продления и хранения страховых полисов