Попереджаємо українських водіїв: у ЄС діють нові правила щодо штрафів ПДР
Подорожували Європою, порушили ПДР і забули сплатити штраф? З нововведенням Європарламенту штраф завжди знайде свого власника, а самі штрафні санкції збільшуватимуться. Дізнайтеся, яким чином стягуватимуться штрафи та котрих країн і порушень це стосується «з перших рук» від Green Travel.
Яке нововведення щодо штрафів за кордоном?
Не секрет, що Європа переживає зараз рекордні темпи міграції. Через це в країнах ЄС значно збільшено кількість автомобілів з іноземною реєстрацією, водіїв яких у разі порушень складно вчасно знайти. На думку депутатів Європарламенту це призводить до того, що близько 40% міжнародних випадків порушень правил дорожнього руху уникають покарання. Тому найближчим часом, найімовірніше до 2025 року, вводитимуться нові норми, які зобов’язуватимуть владу всіх країн максимально сприяти для виявлення порушника. Держава, в якій сталося порушення ПДР, має у своєму розпорядженні цілих 11 місяців, аби зробити запит про транскордонну допомогу, вказавши час, місце й деталі події.
Як буде стягуватися штраф?
Передбачається, що у країн буде до 2 місяців, аби відповісти за пред’явленим запитом. Водночас якщо сума штрафної санкції, що перевищує 70 євро, так і не була сплачена у виділений проміжок часу, держава, в якій проживає винуватець, сама має його погасити. Надалі виплачена сума і, можливо, з додатковою комісією все одно буде стягнута з порушника.
У ЄС оновили список штрафів, за якими переслідуватимуть за кордоном
Якщо раніше основними видами штрафів, за якими порушника шукали за кордоном, було перевищення швидкості при алкогольному сп’янінні, граничне перевищення швидкості та пересування на червоне світло, зараз список поповнився. До нього додали небезпечний маневр, обгін та паркування, а також наїзд на людину і перетин суцільної лінії. Планується, що поступово абсолютно всі порушення ПДР перестануть мати кордони в державах ЄС і винуватця завжди можна буде покарати.
Усе законно і без витоку інформації
Якщо турбуєтеся про збереження інформації та особистих даних, можете бути впевнені, продумується спеціальна закрита система. Приватні компанії не зможуть нею скористатися та не матимуть прав на стягнення штрафів. Також прозорість гарантуватиме окремий вебпортал, на якому буде розміщено всю необхідну інформацію про порушення, суму штрафу, можливість його оскаржити та послідовність дій для цього.
Також не забувайте про обов’язок мати Зелену карту за кордоном, прийняту Генеральною асамблеєю автомобільного страхування. У якій би країні ЄС ви не перебували, водіння без поліса заборонено і обкладається високим штрафом до 1000 євро, а в деяких випадках може дійти до конфіскації авто і вилучення прав. Достатньо витратити кілька хвилин часу, і ви з легкістю оформите страховку на авто в Green Travel, яка позбавить від значного штрафу та інших неприємностей.