Які ліки можна ввозити до Польщі з України та в якій кількості - Green Travel Україна

Польща є лідером серед держав, які найбільше відвідують українці. Тому складаючи список «що взяти з собою» крім одягу і предметів першої необхідності, у багатьох виникає питання про можливість провезення ліків у цю країну. Звичайно, медична страховка в Польщу дає впевненість на забезпечення в лікуванні необхідними препаратами, проте мало хто наважується їхати зовсім без запасу. При цьому потрібно знати, що невідповідність нормам законодавства може завадити перетину кордону та навіть загрожувати ув’язненням. Green Travel розповість, які ліки і в якій кількості можна брати з собою в дорогу, аби не зіткнутися з неприємностями. 

Вимоги на ввезення безрецептурних препаратів

Тут необхідно зазначити, що у вас у будь-якому разі не вийде запастися навіть найпростішими препаратами з тривалим терміном придатності. Крім того, що складно передбачити весь комплекс ліків, котрий може знадобитися, законодавство Польщі орієнтоване на недовге перебування іноземців без нагляду лікаря. Тому розрахунок препаратів для особистого користування обмежується п’ятьма упаковками з мінімальною кількістю таблеток.  Наприклад, якщо препарат випускається по 20, 50, 70 чи 100 таблеток в упаковці, ваш варіант – 20. Утім можливі винятки з урахуванням мінімального дозування на одне приймання. Якщо потрібне дозування випускається в упаковках, припустимо, по 50 штук, беремо їх.

Правило таблеток з мінімальною кількістю стосується лікарських засобів у будь-якій формі випуску, хай то гелі, креми, аерозолі, краплі, мазі, капсули, ампули.

Не варто хвилюватися, що ви залишитеся без ліків. Усі потрібні медичні препарати та їхні аналоги можна придбати за кордоном. Єдине, що необхідно врахувати – практично всі вони вимагають призначення лікаря, для відвідування якого потрібна туристична страховка в Польщу. 

Вимоги на ввезення до Польщі рецептурних препаратів

Спочатку визначимо ліки, котрі відпускаються за рецептом. До них насамперед належать гормональні, стероїдні, протисудомні, кроворозріджувальні, серцево-судинні препарати, а також антибіотики, нейролептики, антидепресанти. Крім того, рецепт знадобиться на деякі медикаменти від болю, кашлю, хвилювань, алергії та гельмінтів. Під час проходження кордону потрібно буде задекларувати препарати, надавши рецепт, амбулаторну карту або її копію, завірену особистим лікарем, завідувачем відділення чи директора медичної установи, чеки на придбані медикаменти.

Під час перевірки на кордоні приділяється увага до всіх деталей. Наприклад, якщо ви є діабетиком I типу, у документі, виданому з відміткою лікаря, має бути зазначено повну назву захворювання, необхідність ін’єкцій інсуліну, дозування, використання для цього шприців, аплікаторів та інших інструментів. Зовсім ідеальним форматом буде офіційно завірений переклад польською (або англійською) мовою.

Для рецептурних препаратів також існує ліміт у 5 упаковок, однак для людей зі складними та хронічними захворюваннями він може бути трохи збільшений. Уже в Польщі вам потрібно буде скористатися медичною страховкою та звернутися до лікаря за наступним рецептом.

Як провести до Польщі заборонені ліки

Звісно, препарати, що мають у своєму складі психотропні та наркотичні речовини завжди під суворим контролем і загалом під загальною забороною. Однак, якщо без них хворий не може обійтися, при дотриманні всіх літер закону це можливо. Якщо для звичайних рецептурних препаратів підійде електронний рецепт та амбулаторна карта, для цієї групи знадобиться спеціальний рецептурний бланк №3 (у майбутньому планується також електронне оформлення). Крім того, перед тим як перетнути кордон, потрібно отримати дозвіл у вигляді довідки від Головної фармацевтичної інспекції, надіславши певний запит. Формується запит на основі медичної завіреної документації або рецепта. Видана довідка буде дійсна 15 днів до перетину кордону і 30 після, її знадобиться надати митній службі. Далі за туристичною страховкою в Польщі треба буде звернутися до фахівця для отримання дозволу на подальше використання препаратів суворого контролю.  

Загальні вимоги ввезення ліків до Польщі

Який би препарат ви не ввозили, він має бути:

  • в оригінальній упаковці;
  • з інструкцією;
  • у допустимій кількості;
  • із незакінченим терміном придатності;
  • захищеним від ударів, впливу світла, високих або низьких температур як вимагає зберігання.

На які препарати можна розраховувати в Польщі?

Перебуваючи в аптеці, супермаркеті або косметичному магазині, ви можете купити ліки від болю, жару, кашлю, алергії, проблем із травленням. Також вільно доступні підгузки, антисептики, вата, термометри, пластирі, вітаміни, контактні лінзи та діагностичні тести. Якщо потрібно буде щось більш спеціалізоване, скористайтесь медичною страховкою і зверніться до лікаря, щоб він виписав рецепт на необхідний препарат. 

Порада Green Travel: 

Є цілий список заборон, до якого входить ртутний градусник та інші медичні інструменти, предмети й медикаменти, що, на перший погляд здаються цілком нешкідливими. Врахуйте, навіть сироп від кашлю може мати заборонений компонент. Тому перед поїздкою краще проконсультуватися з лікарем, щоб не отримати проблем у майбутньому. Не варто турбуватися, що поруч не виявиться потрібних препаратів. Оформивши туристичну страховку Green Travel ви гарантовано можете розраховувати на консультацію лікаря, який призначить необхідне обстеження та лікування.

Не витрачайте час та гроші на покупку медикаментів, котрі можуть не знадобитися, із страховим полісом будь яка подорож пройде без проблем, здоров’я і наснаги!

Схожі статті

Обязательно ли нужен туристический страховой полис украинцам для поездки в Европу?
15.09.2023
Платные дороги в Болгарии
28.03.2023
Полис Зеленой Карты можно купить онлайн и распечатать на белом листе бумаги
30.08.2021
Страховой полис для авто на транзитнsх номерах
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів