Паркування в Європі: де та як залишити машину? - Green Travel Україна

У Європі на українського водія чекає багато сюрпризів – платні дороги, штрафи та паркування. Перші два питання ми вже розглядали у минулих статтях. Тепер час паркування.

У великих містах безкоштовних зон для паркування дуже мало. Чим ближче до центру, тим менше і дорожче. Вартість від 1,5 євро до 8 євро на годину.

У великих та маленьких містах можна зустріти таблички з часом. Це означає, що з певного часу або дня паркування безкоштовне. Наприклад, у Німеччині часто зустрічаються безкоштовні паркування із зазначенням «діє (тільки) у робочі дні». Тобто у вихідні можна спокійно ставити авто. Але у Німеччині неробочим днем ​​вважається лише неділя. Ось такий цікавий феномен.

Також є муніципальні паркування для тих, хто мешкає в мікрорайоні. Переселенці з України також можуть звернутися до районної адміністрації за місцем проживання, подати заяви та отримати дозвіл на паркування усередині свого мікрорайону. Ця можливість платна, але дешевша, ніж залишати машину на приватних парковках.

Найдорожча парковка у західній Європі (Нідерланди, Швейцарія, Австрія). А у Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині трохи дешевше.

Паркування в Європі: де та як залишити машину?

Види паркувань у Європі

Виділяють 5 видів місць для паркування:

– Безкоштовні – їх неможливо знайти в центрі великих міст. Часто безкоштовне паркування передбачене біля готелів, торгівельних центрів, ресторанів та інших місць. Але воно поширюється лише на відвідувачів цього закладу.

– безкоштовні з обмеженням часу – зустрічаються на ринках, супермаркетах чи у торгівельних центрах. Щоб скористатися таким паркуванням, у вас з собою повинен бути спеціальний паперовий годинник, на якому встановлюєте час, коли приїхали, і контролер перевіряє і наявність цього годинника, і час, який стоїте на паркуванні.

– платні у певні дні – такі парковки часто зустрічаються у центрі міст. Роблять їх, щоб дороги були порожніми та громадський транспорт міг спокійно пересуватися, зупинятися та всім було комфортно. Обмеження може бути як за часом, так і по днях. Наприклад, у будні стоянка заборонена або платна, а у вихідний спокійно паркуєтеся на цілий день.

– платні – бувають закритими чи відкритими, у центрі міста чи поза його межами, у житловому районі чи торговому центрі.

– паркування P+R – платні та безкоштовні. Роблять їх на в’їзді до міста та обов’язково поруч є автобусна станція. Сенс такий – ви приїжджаєте з передмістя, залишаєте машину та спокійно на громадському транспорті їдете до міста. Шукати місце для паркування не потрібно і пересування швидше, оскільки автобуси мають окрему смугу.

Паркування в Європі: де та як залишити машину?

Особливості паркування в різних містах Європи

У центрі Берліна безкоштовно залишити машину не вдасться. Якщо вам потрібно залишити автомобіль на короткий час, передбачений тариф за 15 хвилин 0,75 євро або 3-4 євро на годину з понеділка по суботу, а в неділю паркуватися можна безкоштовно. У далеких районах вартість паркування до 0,50 євро за 15 хвилин. На околицях біля станцій метро є безкоштовні паркінги.

В Амстердамі безкоштовні паркування є на околицях. У центрі вони дорогі та вільних місць майже немає – близько 2 євро за 20 хвилин. Якщо залишити машину на цілий день, то вартість може досягати 70 євро.

Через велику завантаженість на дорогах, в Амстердамі поширені паркування P+R на околицях. На них є паркомат для оплати стоянки з цікавою пропозицією. За те, що ви залишаєте машину на паркінгу далеко від центру, отримуєте по два квитки на метро (на водія та пасажира туди й назад). За паркування за добу доведеться заплатити максимум 8 євро. Виходить, що до цієї суми вже включено проїзд у підземці.

У центрі Лондона паркуватись заборонено. Особливо в робочі години по буднях та у першій половині дня по суботах. В’їзд до центру платний. На вулицях в інших частинах міста парковка вдень і по буднях платна та обмежена за часом. Оплачується через паркомати або за допомогою мобільного телефону. Вартість – в середньому 4 фунти на годину.

У Брюсселі паркування дозволено лише у «синіх» зонах, де погодинна плата за паркування. Стоянка поза «синіми» зонами або в межах заборонених «жовтих» зон – основа для евакуації машини.

У Франції паркування більше 24 годин на тому самому місці заборонено (крім, місць для довгострокової автостоянки). У багатьох містах зони паркування позначаються різними кольорами: «блакитна зона» – для короткочасного паркування (1-1,5 години), «зелена зона» – для більш тривалого паркування та «червона зона» – паркування заборонено. Позначка Payant або P – місце для платного паркування, позначене білими смугами.

Паркування в Європі: де та як залишити машину?

Штрафи

Якщо ви не правильно припаркуєтеся або перевищите час паркування, оштрафують у середньому на 70 євро. Контролер видасть талончик чи побачите, як вашу машину забирає евакуатор. У другому випадку наслідки серйозні.

У Відні за неправильне паркування ваш автомобіль забере евакуатор. Якщо на машині є номер, її везуть на майданчик і зберігають 6 місяців. Якщо ні, то на інший майданчик і зберігають лише 2 місяці. Після цього терміну ваша машина переходить у власність муніципалітету.

У Лондоні не просто виписують штраф, а й фіксують колеса чи евакуюють. В результаті крім штрафу ви також заплатите за евакуацію та час стоянки машини на штрафмайданчику. Сам штраф варіюється – від 80 (97,38 євро) до 130 (158,24 євро) фунтів. Сплатити його можна онлайн. А якщо це зробити протягом 14 днів, то можна отримати знижку 50%.

У Мадриді, як і в багатьох містах, за правопорушення ви заплатите двічі: штраф за евакуацію та штраф у поліції за порушення правил паркування. Щоб забрати машину зі штрафмайданчика, потрібно заплатити близько 170 євро.

Щоб не отримати додатковий штраф, продовжуйте зелену карту вчасно. Це можна зробити в онлайн режимі через сервіс Green Travel https://greentravel.ua/ru/stoimost-zelyonoj-karty/.

Паркування в Європі: де та як залишити машину?

Загальні рекомендації:

– паркуйтесь обережно, на одне місце стоянки, а не на два,

– на місце для людей з обмеженими можливостями заборонено ставати без відповідної таблички.

Якщо вам потрібно знайти паркування, скористайтесь сайтом – https://ua.parkopedia.com. На ньому позначено інформацію щодо 15 000 міст світу.

Також можете подивитися у звичній програмі Google Карти. Вибирайте «Парковки» і вам відразу з’являться всі можливі паркінги.

Схожі статті

Як оформити страховку у Польщі, Німеччині, Чехії?
6.06.2022
З 1 липня українське водійське посвідчення в Польщі перестає діяти - що робити?
8.01.2024
Нова опція від Грінтревел. Кеш-бек чи донат на ЗСУ, обираєш ти
26.06.2023
Зелена карта для вантажних авто
16.08.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів