Зелена карта в Крим. Чи потрібно оформляти і як працює страховка? - Green Travel Україна
 зелена карта в Крим


Зелена карта – різновид страхового сертифіката, необхідного при перетині кордону іншої держави на особистому автотранспорті. Подібний вид страхування діє в країнах, які є членами міжнародної системи автострахування «Грін Кард». Дія даного страхового сертифіката в нашій країні регулюється відповідно до чинного закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Чи потрібна Зелена карта для в’їзду в Крим?

Грін кард має юридичну силу в різних країнах, в тому числі на території Росії, Білорусії, Молдови та інших пострадянських держав. Відповідно до ст. 16 чинного законодавства кожна людина, що перетинає кордон держави на автотранспорті зобов’язаний оформити відповідний страховий сертифікат, без якого виїзд категорично заборонений.

Наша держава не зараховує автономну республіку Крим до іноземної території, а саме до Росії, і в’їжджаючи до Криму з України ви не перетинаєте державний кордон. Відповідно до цього можна зробити висновок, що страховка автомобіля в Криму для українців по системі Грін карт не потрібна . Однак на практиці справи йдуть зовсім інакше. Наші громадяни змушені оформляти Зелену карту в Крим, оскільки без наявності такого поліса ви можете бути оштрафовані представниками російських правоохоронних органів.

Чи діє Зелена карта, оформлена в Україні в Криму?

Страховий сертифікат Зелена карта, оформлений на території України, є законним і правомірним документом на території всіх держав, де діє подібний вид страхування. При цьому хочемо відзначити, що АР Крим є анексованою територією частини України. Виходячи з цього можна зробити висновок, що отримати компенсацію за Грін кард в разі настання страхового випадку в Криму неможливо . Однак оформити страховий поліс «Зелена карта» повинен кожен водій, що в’їжджає на територію Криму. В іншому випадку ви не пройдете перевірку на кордоні і не зможете її перетнути.

Похожие статьи

Штрафы за езду без страховки
event_note
31.08.2021
🔥Внимание КОНКУРС от Green travel
event_note
30.08.2021
Что можно везти из Украины в Польшу?
event_note
3.11.2021
🇸🇰 Новые правила въезда в Словакию для туристов
event_note
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів