Обов’язкова реєстрація українських авто у Німеччині. - Green Travel Украина

Згідно з законодавством Німеччині кожний іноземець, при перетині кордону Німеччині на авто, не пізніше ніж за 12 місяців має це авто зареєструвати у Німеччині.

Це викликало дуже велику хвилю занепокоєння та обговорення в українських водіїв, які вимушено знаходяться в Німеччині. На разі там у статусі тимчасового притулку знаходиться близько 1 млн громадян. Перша хвиля в’їхала як раз на початку березня 2022 року у перші дні війни.

Офіційний документ.

Єдиний на поки документ, на який усі посилаються, це інструкція, регламент для українських власників, який опубліковано майже рік тому на деяких офіційних сайтах земель Німеччини.

За майже рік, жодних уточнень, чи пояснень від профільних органів надано не було, жодних змін не внесено, що і викликає масу запитань.

Позиція поліції Німеччини.

Наразі є зафіксовані факти зупинки українських водіїв та попередження про необхідність реєструвати авто в Німеччині. Також були запити та відповіді де також йдеться про дотримання цього регламенту.

Ситуація в інших країнах ЄС.

У більшості країн ЄС були внесенні виключення для українців на тимчасовому захисті, і дозволено не змінювати реєстрацію авто ще 1 рік. Польща заявила про це публічно, Чехія продовжила автоматично, не має проблем і в Італії.

Можливі сценарії та що робити?

Треба розглядати 2 ймовірні сценарії:

Перший. Уряд Німеччини зверне увагу на проблему, та на те як її вирішили інші члени Євросоюзу, та вкаже на виключення для українців, що перебувають на тимчасовому захисті. Оптимальний варіант.

Другий сценарій. Ніяких поправок прийнято не буде, і тоді водії українські авто будуть вимушені або реєструвати і отримувати німецькі номери, або виганяти свої авто в Україну і там чи продавати чи залишати їх.

Для реалізації першого варіанту потрібна політична воля, та звернення уваги на наявність проблеми. Для цього власникам авто потрібно активно про це заявляти, писати офіційні листи, прохання, звертатися у профільні німецькі органи та до українських посольств,  або навіть виходити на зібрання, треба максимально освітлювати цю тему.

Можливі складнощі при реєстрації авто на українських номера у Німеччині.

Тема для окремої статті, але наведемо деякі. Перш за все авто має пройти технічний огляд в Німеччині. Окрім того, що авто має бути в ідеальному технічному стані, для деяких і це не вирішить проблеми, наприклад у власників авто пригнаних з Америки, ці авто не мають необхідних позначок сертифікації ЄС на основних частинах, наприклад скло та фари. Це значить, що ТО такі авто не пройдуть, та не зможуть зареєструватися у Німеччині. Те саме буде стосуватися автівок, на яких були вирізані каталізатори (система вихлопу).

Авто має бути застрахованим, наразі страховий поліс зелена карта є діючум.


Продовжуємо слідкувати за ситуацією, та чекати офіційного рішення чи роз’яснення.
Поширюйте статтю, та діліться нею.

Похожие статьи

Чи потрібна медична страховка в Європі українцям?
5.12.2022
Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Туристичне страхування для дітей, які виїжджають або виїхали за кордон
13.09.2023
Европейские школы для украинцев: выезжаем за границу на обучение
1.08.2022
Чат-бот Greentravel - страхование в смартфоне
Первый в Украине чат-бот для покупки, продления и хранения страховых полисов