4 в 1: відповіді на найпоширеніші питання про ОСЦПВ - Green Travel Україна

Тема автоцивілки у багатьох водіїв викликає питання: начебто треба її робити, але навіщо? Що буде, як не зробити? Як поводитися при ДТП? І ще безліч інших питань крутиться в головах в автолюбителів. Тому ми зібрали всю інформацію в одному матеріалі.

Приємного читання.

ОСЦПВ: що це і для кого

ОСЦПВ або автоцивілка – це обов’язкове страхування на авто в Україні. Її основна мета – захистити вас, зробити спокійним та впевненим на дорозі, зберегти ваші фінанси. Коли ви виїжджаєте на власному авто, то ніколи не знаєте, хто зустрінеться. ДТП може статися і не з вашої вини, а відповідати доведеться. Саме для таких випадків і потрібна автоцивілка.

Кожен автомобіль, який їздить українськими дорогами має бути застрахованим. Якщо ви тільки купили машину і вирішили проїхати кілька кілометрів з думками «я зовсім трішки, нічого не буде», то ви порушуєте закон. Представник поліції має право виписати штраф від 425 до 850 грн.

Давайте докладніше розберемося, навіщо ж українському водієві автоцивілка.

ОСЦПВ суттєво спрощує вирішення конфліктних ситуацій. Хоча багато хто вважає, що страхування – це марна трата грошей і виплати ніколи не здійснюються. Можливо, в інших не виплачуються. А Green Travel гарантує повні страхові виплати.

Повернемося до питання “навіщо”. Уявіть типову ситуацію:

Ви їдете центром міста. Завжди були обережним водієм, але саме сьогодні на головній вулиці утворився затор. Ви не помітили, як швидко зупинилася машина перед вами та «в’їхали» їй у задній бампер.

Водій із попереднього авто виходить. Починає кричати, обурюватись. Каже, що ви йому винні чи не вартість нової машини. Хоча на бампері кілька подряпин. Нічого серйозного не сталося, ніхто не постраждав.

Щоб не займати свій час і не слухати обурення водія, викликайте поліцію або оформлюйте європротокол в електронному вигляді і далі вашою справою займається страхова компанія. Круто?

Звісно, ​​круто.

Ви не витрачаєте час на порожні розмови, не пояснюєте, не переплачуєте, не бігаєте по СТО і не перевіряєте, що постраждалому написали. Усі питання вирішує компанія. Вам залишиться тільки сплатити франшизу (якщо ви оформили ОСЦПВ з нею), а решту виплачує страхова.

Без страхування можуть їздити водії лише двох категорій:

· Учасники бойових дій та інваліди війни, які визначені законом;

· Інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами або особи, що керують транспортним засобом у його присутності.

Стандартний термін дії автоцивілки – 1 рік. І щороку потрібно її оновлювати.

Як оформити?

Найпростіший спосіб оформити автоцивілку – скористатися онлайн сервісом Green Travel.

Для отримання страхового поліса вам потрібно лише 5 хвилин. Не 1-2 години, як це було раніше. А п’ять хвилин. І ви можете робити все, сидячи вдома.

  • Самостійно вносите дані до калькулятора.
  • Оплачуєте.
  • За 1 хвилину отримуєте електронний поліс на email.
4 в 1: відповіді на найпоширеніші питання про ОСЦПВ

Ви напевно бачили чи чули, що кожен водій має свою вартість ОСЦПВ. Чому так відбувається? Що впливає?

Почнемо з того, що держава встановила базовий тариф – 180 грн. Однак, щоб отримати підсумкову вартість автоцивілки саме для вас, потрібно помножити її на декілька коефіцієнтів, величина яких залежить від:

· Типу транспортного засобу – що більше двигун, то більше страховка.

· Міста реєстрації машини – враховується розмір міста, кількість автомобілів, інтенсивність руху. Чим ці параметри вищі – тим більший коефіцієнт і дорожчий поліс.

· Водійського стажу – що менше, то більше платить водій.

· Термін дії поліса – чим менше, тим дорожче.

· Кількості аварій – за кожен безаварійний рік водій отримує знижку – зазвичай це 5% вартості поліса. Максимальний розмір “безаварійної” знижки – 20%. Однак, право давати її чи ні, залишається за страховою.

· Наявність пільг – згідно із законодавством України на 50% знижку можуть розраховувати пенсіонери, учасники війни, інваліди 2 групи, чорнобильці 1 та 2 категорії. Але є дві важливі умови – потрібно бути власником авто за техпаспортом чи генеральною довіреністю, і об’єм двигуна машини не перевищує 2500 кубічних сантиметрів.

· Період використання транспортного засобу – цей пункт враховується при страхуванні таксі або мікроавтомобілів/автобусів/маршруток.

Тому у двох водіїв на ідентичних машинах може бути різна вартість страхування. Один водій – молодий мешканець столиці і в нього вже були аварії. А другий їздить 30 років невеликим містечком в області і жодного разу не був у ДТП. За дбайливе керування він отримує бонус від страхової компанії у вигляді зниженої вартості.

Страхові виплати

З 1 липня 2022 року страхові виплати з ОСЦПВ збільшуються:

• до 160 000 грн на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих (раніше сума становила 130 000 грн);

• до 320 000 грн на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих (а було 260 000 грн);

• до 80 000 грн у разі оформлення “європротоколу”.

При цьому автоцивілка не компенсує витрати на ремонт машини винуватця ДТП, не покриває ризики її викрадення та пошкодження у разі злому та аварій, спричинених природними чи техногенними факторами. Поліс також не врятує водія від штрафів або позбавлення прав водія за створення аварійної ситуації.

Що робити, якщо ви потрапили до ДТП?

Якщо у вас є автоцивілка, оформлена через Green Travel, зателефонуйте за номером безплатної багатоканальної цілодобової телефонної лінії страховика – 0 800 503 114.

Обов’язково повідомте про ДТП або іншу подію з ознаками страхового випадку. Менеджер вас консультує та надасть первинну інформацію про порядок врегулювання збитків. У разі потреби до вас направлять аварійного комісара, викликають поліцію, евакуатор тощо.

Або можете виконати такі кроки:

1. Завантажити, роздрукувати та заповідати Бланк про настання події ОСЦПВ (автоцивілка)

2. Додати документи:

– копія паспорта

– копія ІПН

– копія посвідчення водія (тимчасового дозволу)

– копія техпаспорту

– копія полісу страхування

– копія протоколу про адмінправопорушення (за наявності)

– копія схеми (за наявності)

– фотографії з місця ДТП (за наявності)

– європротокол (у разі оформлення)

3. Відсканувати або сфотографувати (у задовільній якості) документи відповідно до п.1 та 2 та надіслати на електронну адресу [email protected]

Оригінал повідомлення надіслати на поштову адресу: м. Київ, вул. Саксаганського, будинок. 96, 01032.

Раптом у вас виникнуть додаткові запитання або буде потрібна допомога, можете писати або дзвонити в Green Travel. Наші експерти зі страхування проконсультують та допоможуть вирішити всі питання.

Оформляйте ОСЦПВ через онлайн-сервіс Green Travel з дому. Не витрачайте час на поїздки у відділення та годинні заповнення анкет. 5 хвилин та страховий поліс вже у вас. А якщо виникнуть питання з оформленням або під час подальшого використання, ви завжди можете звернутися до наших експертів зі страхування.

Бережіть себе та будьте уважні на дорогах.

Схожі статті

Что нужно для въезда в Турцию? Где заполнять  электронную анкету?
31.08.2021
Нові штрафи в Німеччині – як покарають за відсутність страховки та перевищення швидкості
25.03.2024
Чи потрібна медична страховка в Європі українцям?
5.12.2022
Туристичне страхування для дітей, які виїжджають або виїхали за кордон
13.09.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів