Зелена карта для автобусів – усе, що потрібно знати - Green Travel Украина

Наразі автобус є провідним видом транспорту, за допомогою якого можна безпечно та з комфортом потрапити за кордон. Щодня з автовокзалів виїжджає сотні рейсів, повністю заповнених людьми. Разом із цим на перевізнику та самому водієві лежить велика відповідальність не тільки за пасажирів, а й за транспорт, що бере участь у дорожньому русі. Саме тому для пересування територією інших країнах обов’язкова зелена карта для автобуса. У цій статті ми розглянемо, наскільки важлива наявність поліса, як його оформляти і яка його вартість.

Для чого потрібен поліс?

Зелена карта забезпечує міжнародне покриття й дійсна в 48 країнах, учасницях єдиної системи обов’язкового страхування. Вона є обов’язковим документом для автобусів, тож її наявність перевіряють під час перетину кордону. Поліс може надавати покриття для перевезень як у певних країнах, так й по в усій зоні економічного співробітництва, що включає більшість європейських держав.

Green Card служить для підтвердження того, що у компанії-перевізника є відповідальність за шкоду, яку може заподіяти автобус іншим учасникам дорожнього руху в разі аварії. Загалом дії поліса аналогічні всім звичній автоцивілці, яка діє в Україні, тільки з орієнтиром на інші держави.

Коли автобус перетинає пропускний пункт, наявність зеленої карти перевіряється прикордонними службами, оскільки є однією з обов’язкових вимог для в’їзду на територію іншої країни. Поїздка без цього виду страхування буде незаконною, спричинить штрафи та інші наслідки. Аж до того, що пасажири так і залишаться в Україні до розв’язання проблеми.

Хто повинен оформляти Green Card?

За правилами зелена карта на автобуси має бути у кожного водія, який виїжджає за кордон. Проте, враховуючи, що здебільшого водії працюють на компанії-перевізники, оформлення поліса є обов’язковим для організації, що надає транспортні послуги. Таким чином поліс стає міжнародним підтвердженням цивільної відповідальності автобусної компанії. У разі, якщо водій займається приватними перевезеннями – купівля страховки перед початком поїздок стає його обов’язком.

Як оформити зелену картку?

Оформляти зелену карту для автобуса, як й для іншого виду транспорту, необхідно виключно у ліцензованого страховика. Його повноваження можна перевірити, переглянувши список членів страхової системи на сайті МТСБУ. Аби купити поліс знадобиться вказати покриття, термін поїздки, вид транспортного засобу, внести інформацію про автобус зі страхувальником. Після оплати вже за кілька хвилин документ, який покриє збитки та шкоду здоров’ю третьої сторони в разі аварії, буде вже на пошті чи в месенджері у замовника.

Калькулятор завантажується...
Якщо у вас вимкненi COOKIE або JavaScript - будь ласка, зв'яжіться з нами самостійно

Розрахунок вартості полісу "Зелена карта"

help_outline
Ціна поліса
  • Оформимо поліс за 3 хвилини
  • Повернення коштів при скасуванні поїздки
  • Ми на зв'язку 24/7

Крок 2 з 3: Дані для оформлення поліса

Яка ціна поліса?

Вартість зеленої карти для автобуса залежить від декількох факторів:

  • покриття – окремо Молдова, Азербайджан або вся система Green Card;
  • тривалості поїздки – від 15 днів до 12 місяців;
  • доповнення – за невелику доплату можна включити до пакета послуги перекладача, консультації юриста-адвоката та експерта в галузі ДТП.

З огляду на те, що пасажирські перевезення – постійна діяльність, вигідніше оформити страховку відразу на рік, 33332 грн буде економніше, ніж щоразу платити 3691 грн за кожні 15 днів.

Відповідальність за відсутність поліса

Усі автобуси, котрі виїжджають в інші країни, повинні мати документи страхування, без них може виявитися неможливим пройти контроль. У деяких випадках транспорт можуть пропустити, але за умови купівлі страховки вже на території держави, в яку приїхали. Це може виявитися витратним та складним процесом.

  • Якщо ж ви все-таки наважитеся поїхати без поліса чи не простежите, коли його термін дії закінчиться, потрібно бути готовим до таких ризиків:
  • штраф – залежно від країни, у середньому 1000 €;
  • заборона на в’їзд;
  • депортація;
  • вилучення автобуса;
  • у деяких випадках відсутність поліса може закінчитися арештом.

Пасажирський автобус – вельми габаритний транспорт і в разі аварії, ризики пошкоджень ТЗ та травм в інших учасників руху від його дій можуть бути набагато глобальнішими, ніж від легкового авто. Тому не нехтуйте безпекою оточення, зробіть страховку та вирушайте спокійно в рейс.

Схожі статті

Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Покращили якість туристичного страхування 👌
3.08.2023
Як оформити страховку у Польщі, Німеччині, Чехії?
6.06.2022
4 в 1: ответы на самые распространенные вопросы про ОСАГО
27.06.2022
Чат-бот Greentravel - страхование в смартфоне
Первый в Украине чат-бот для покупки, продления и хранения страховых полисов