Все про перереєстрацію авто в Норвегії для українців – особливості, ціна - Green Travel Україна

Норвегія не один рік зберігає за собою статус найкращої країни у світі для проживання, тому не дивно, що велика частина українців вирушила до неї в пошуках притулку. Однак варто врахувати, що для автолюбителів у країні діють обов’язкові правила – в’їжджати можна тільки зі страховкою Зелена карта, а також у разі тривалого перебування або купівлі ТЗ потрібна офіційна реєстрація. Дізнайтеся в деталях зараз від Green Travel, як пройти процедуру реєстрації авто в Норвегії і скільки вона коштуватиме.

Перереєстрація авто на українських номерах у Норвегії

З нещодавно оновленим податковим законодавством Норвегії водіям з ТЗ, зареєстрованим в іншій країні протягом 4-х років можна їздити без перереєстрації. Для цього достатньо лише отримати від UDI дозвіл на тимчасове проживання. Власникам документа непотрібно подавати документи до податкової служби та сплачувати мито. Те саме правило діє на період отримання дозволу для проживання. Однак варто пам’ятати, що в країні, як і в усіх державах ЄС, обов’язковою є страховка. Тому не забувайте вчасно продовжувати Зелену карту в Норвегії, аби убезпечити себе від штрафів і значних фінансових втрат у разі ДТП.

Як дізнатися вартість реєстрації авто в Норвегії?

Якщо ж ви приїхали до Норвегії без авто, але вирішили його придбати, щоб стати більш мобільним й відкрити для себе нові можливості, необхідна реєстрація. Її вартість залежить від безлічі факторів – об’єму двигуна, віку, класу, оціночної вартості авто та навіть регіону реєстрації. Нещодавно стало можливим дізнатися вартість реєстрації авто в Норвегії онлайн. Для цього можна скористатися спеціальним калькулятором на сайті skatteetaten.no/person/. Для цього знадобиться увійти в систему пройшовши авторизацію через SMS, ідентифікацію за BankID, buypass чи інший ідентифікатор норвезького зразка. Далі треба вказати всі необхідні дані та очікувати повідомлення електронною поштою або через смс розрахунку податкової націнки.

Розрахуй страховку за кордон онлайн

 • Для вас та вашого авто
 • Цілодобова людяна підтримка
Все про перереєстрацію авто в Норвегії для українців – особливості, ціна

Як перереєструвати/зареєструвати авто в Норвегії?

Для реєстрації ТЗ у Норвегії необхідно звернутися до Statens vegvesen (Управління автодорожнього транспорту), зробити це можна також онлайн через профіль у vegvesen.no/dinside/. Для реєстрації не обов’язково кудись їхати, всю процедуру можна пройти віддалено, лише за кілька кроків:

 • Перевірити вимоги на сайті vegvesen.no.
 • Переконатися про наявність документів – це може бути паспорт або інший документ, що посвідчує особу, salgsmelding (повідомлення про зміну власника). Можливо будуть потрібні інші документи, пов’язані з новопридбаним ТЗ.
 • Зареєструватися на сайті Управління автомобільного транспорту.
 • Заповнити спеціальну онлайн форму, надавши інформацію про себе та авто.
 • Надіслати підготовлений пакет документів (можливо, знадобиться їх скан).
 • Оплатити заздалегідь підрахований реєстраційний внесок. Тут не повинно виникнути проблем, оскільки допускаються різні платіжні системи, банківський переказ і картка.
 • Отримати офіційне підтвердження про реєстрацію в електронному варіанті або поштою.
 • Одержати Vognkort (нового паспорта транспортного засобу).

Важливо! Документ про зміну власника (salgsmelding) потрібно надати не пізніше, ніж протягом 3-х днів після покупки. Цей же час дається на оплату реєстраційного збору.

Страховка – наступний крок після реєстрації авто в Норвегії

Наявність страхового поліса в Норвегії не просто рекомендація, а вимога закону. Тому не поспішайте сідати за кермо після реєстрації, якщо не оформили страховку. Існує кілька видів автострахування:

 • Third-Party Liability – обов’язкове, аналогічне українській автоцивілці.
 • Comprehensive – орієнтоване на покриття збитків, завданих вашому авто, як КАСКО.
 • Collision – покриває збитки, завдані авто власника під час аварії незалежно від його винуватця.
 • Personal Injury – відповідає за відшкодування медичних витрат і втраченого доходу через ДТП.

Варто зазначити, що якщо ви маєте українське водійське посвідчення, його немає потреби змінювати до закінчення дії колективного захисту, термін якого нещодавно збільшили ще на 3 роки.

Сподіваємося, що поради Green Travel допоможуть вам безпроблемно зареєструвати авто в Норвегії, аби насолоджуватися хорошим рівнем безпечного життя на якісних дорогах, удачі!

Схожі статті

Добавили виньетки в Молдову: оплачивай дороги в 9 странах Европы.
2.05.2024
Виключаємо неприємності – як перевірити свої штрафи в Польщі
1.05.2024
Як оформити страховку у Польщі, Німеччині, Чехії?
6.06.2022
Грінтревел запускає нову послугу підтримки та реальної допомоги для українських водіїв за кордоном - дорожній асистент в Європі "AssistMe"
26.05.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів