Транзитна страховка – чи потрібно ОСАГО на транзитних номерах?
В законах України немає такого поняття, як «транзитні номери», зате в нормативно-правових актах фігурує визначення «тимчасово зареєстровані автомобілі», але це не означає, що на водіїв таких авто не поширюється обов’язок зі страхування. Машини з транзитними номерами представляють на дорогах точно таку ж небезпеку, як і постійно зареєстровані авто. Щоб мінімізувати ризики, на такі ТЗ повинна оформлятися транзитна страховка ОСЦПВ . Це зобов’язання закріплено в 1 пункті 17 статті «Укладення договору автострахування».
Згідно з цим законом, транзитна страховка оформляється мінімум на 15 днів, термін дії поліса не повинен перевищувати 1 року. Такий часовий проміжок пояснюється специфікою документа: поліс повинен мінімізувати ризики по експлуатації автомобіля до постановки його на облік. Як тільки автовласник зареєструє транспортний засіб, йому доведеться оформляти звичайний поліс ОСАГО на 1 рік. Після того як автовласник отримав постійні номери, транзитна страховка стає недійсною
У яких випадках потрібно ОСАГО для транзитних авто?
Поліс такого типу необхідний, якщо між купівлею авто і його реєстрацією проходить мінімум 1-2 дня. Наприклад, така необхідність виникає при покупці авто в іншому місті, в тому числі і при перегоні машини з Європи в Україну. Якщо ТЗ переганяється через кордони, то на нього встановлюються іноземні транзитні номери.
Раніше деякі водії мінімізували свої витрати на страховку за допомогою постановки машин на облік в невеликих населених пунктах, так як в них менше коефіцієнт К2. Тепер такий спосіб став неактуальним, так як з 2019 року коригувальний коефіцієнт визначається не місцем постановки на облік, а місцем реєстрації страхувальника.