Стало відомо, у скільки обійдеться українцям обов’язкова перереєстрація авто і страхування в Німеччині
З початку війни в Україні Німеччина дала притулок понад мільйону українців без будь-яких обмежень. Але час минав та поступово правила перебування в країні почали змінюватися, і це не оминуло власників ТЗ на українській реєстрації. Спочатку повернули обов’язкову страховку, зараз, ті, хто перебуває в країні понад рік, мають перереєструвати автомобіль, інакше не уникнути штрафних санкцій. У цій статті Green Travel поділитися покроковою інструкцією, як перереєструвати автомобіль і у скільки це обійдеться.
1. Техогляд
Щоб пройти технічний огляд потрібно звернутися в одну з експертних компаній. Це може бути DEKRA, TÜV, KÜS або GTÜ на ваш вибір. При цьому варто врахувати, що від наявності сертифікації ЄС залежить ступінь огляду. Він може бути спрощеним (§ 29 StVZO) за наявності європейської відповідності або ж повним (Vollgutachten) з її відсутністю. Змушені визнати, що відсутність сертифіката – не рідкісна проблема українських водіїв, адже авто може бути привезено з інших держав, наприклад, Японії чи США. У такому разі повного техогляду не уникнути.
У ціновому еквіваленті це 260 євро за наявності сертифікованого схвалення. Таку ж вартість доведеться доплатити за його відсутності, записавшись на повну інспекцію Vollgutachten technischem Datenblatt.
2. Декларування
Наступний крок – задекларувати ТЗ, але зробити це необхідно так, щоб не довелося платити мита та митного податку. Тому на митниці (Zoll) потрібно оформити авто як майно переселенця (нім. Übersiedlungsgut). Якщо все вказати вірно платити нічого не доведеться.
3. Реєстрація
Зібравши потрібний пакет документів, після техогляду та декларування потрібно вирушити до реєструвального органу МРЕВ за місцем проживання (KFZ-Zulassungsstelle). Пройшовши перереєстрацію водій отримує техпаспорт з новими німецькими номерами (Zulassungsbescheinigung Teil I і Teil II). Вартість процедури – 110 євро.
4. Увага, змінюються умови страховки!
Коли авто було на українських номерах водієві потрібна була обов’язкова страховка Зелена карта або прикордонний поліс Grenzversicherung. З перереєстрацією та отриманням німецьких номерів історія змінюється. Тепер знадобиться місцева автоцивілка eVB-Nummer (аналог нашого ОСЦПВ).
Її вартість може варіюватися в межах 200-1000 євро на рік залежно від умов та місцевості. Говорячи про ціни, треба врахувати, що тарифи залежно від землі можуть змінюватися, тому цифри, зазначені в статті, середні по країні.
Чи можна уникнути перереєстрації в Німеччині?
Варто врахувати, що обов’язкова перереєстрація введена для тих, хто довго перебуває в Німеччині. Якщо ви приїхали на українських номерах і використовуєте ТЗ не більше як рік та виключно в особистих цілях нічого платити чи робити не доведеться.
Висновок
З початку війни Німеччина була максимально відкрита для біженців, однак у поліції з’явилися проблеми з ідентифікацією водіїв у разі скоєння ДТП. Саме цей факт і призвів до нововведення. За запевненням міністра транспорту такий захід стосується абсолютно всіх іноземців, не лише українців. Тому, якщо ви вже давно їздите в Німеччині на українських номерах Green Travel рекомендує перереєструвати авто. Для цього потрібно всього лише пройти техогляд, декларування і саму реєстрацію, не забувши при цьому поміняти вид страхування на внутрішній.