Правила і нюанси оформлення страховки
Щоб мати можливість користуватися автомобілем, кожен водій в Україні повинен оформити ОСАГО . Якщо такого поліса немає, то будь-яке спілкування з представниками дорожньої інспекції буде закінчуватися значними штрафами. Процедура оформлення поліса хоч і нескладна, але має певні правила і нюанси, які потрібно уважно вивчити, перш ніж вирушати в страхову компанію.
Що потрібно для страховки машини?
Перш за все, потрібні такі документи на страховку авто:
- цивільний паспорт або водійське посвідчення;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
- ІПН;
- документ, що підтверджує право на пільги (якщо такий є).
Також доведеться сплатити вартість страховки, ця сума буде залежати від водійського стажу, об’єму двигуна автомобіля і кількості ДТП (безаварійним водіям надається знижка).
Де реєструвати автомобіль?
На вартість поліса впливає ще й регіон, де зареєстровано транспортний засіб. Найвища вартість страховки в Києві, в столиці України максимальний коефіцієнт при розрахунку вартості поліса становить 4,8. При цьому в містах другої зони, до яких відноситься передмістя Києва Бориспіль, коефіцієнт майже в 2 рази менше – всього 2,5. Найменший коефіцієнт поширюється на міста 6-ї зони, це населені пункти з чисельністю жителів менше 100 тисяч чоловік. Існують і інші коефіцієнти, які множаться на базовий платіж, що становить 180 гривень.
При визначенні регіону враховується не місто прописки власника транспортного засобу, а місце його реєстрації (місто, яке вказане в техпаспорті). Для економії на страховці деякими водіями проводиться реєстрація автомобіля в іншому місті. Якщо машина вже зареєстрована, то автовласники намагаються мінімізувати свої витрати, невірно вказуючи місто при оформленні «автоцивілки». Однак заощадити таким чином навряд чи вийде, так як страхова компанія має право стягнути з автовласника 50% від суми виплаченої компенсації.
Чи не вийде уникнути витрат на оформлення поліса і при покупці нового автомобіля. На такий транспортний засіб необхідно оформляти короткострокову страховку, якої достатньо для перегонки і реєстрації. Незалежно від того, купили ви новий автомобіль або використовуєте зареєстрований транспортний засіб, відсутність страховки карається штрафом.