Подорожуєте з домашнім улюбленцем? – Дізнайтеся правила перетину кордону з тваринами - Green Travel Україна

Плануєте виїхати до Європи з домашнім улюбленцем? Не забудьте, що для безпроблемного перетину кордону потрібно не тільки підготувати документи для себе, купити Зелену карту і медичну страховку, а й подбати про тварину. На території Європи існує цілий список правил, яких потрібно дотримуватися, щоб подорожувати зі своєю улюбленою кішкою, песиком, тхором, хом’ячком, пташкою та іншими маленькими членами сім’ї. Якщо з початком війни було запроваджено спрощений режим ввезення, згідно з яким практично всі тварини з України могли перетнути кордон без умовностей, а потрібні процедури та карантин проходили за потреби вже на місці. Однак зараз режим було скасовано, тому Green Travel поспішає ознайомити вас із найактуальнішими правилами перетину кордону з тваринами на сьогодні.

Чипування

Фахівці рекомендують починати підготовку до перевезення тварини саме з електронної ідентифікації (транспондера). Вона полягає в імплантації мікрочипа, що відповідає міжнародним стандартам SO11784, SO11785. Мікрочип являє собою капсулу зі спеціальних матеріалів, що містить мікросхему з передавачем, приймачем і пам’яттю, яка містить унікальний 15-ти значний код, що ідентифікує тварину протягом усього життя. Не варто турбуватися про свого улюбленця, процедура чипування максимально безпечна, безболісна, легка й швидка, а розмір капсул настільки малий, що практично непомітний та не приносить дискомфорту при носінні.

Міжнародний ветеринарний паспорт

Ветеринарний паспорт має бути номерним й містити абсолютно всю інформацію про вашого вихованця. Вимоги до документа:

  • Заповнення інформації в паспорті однією з прийнятих європейських мов (англійською, німецькою, французькою, наприклад).
  • Фотографію тварини бажано стоячки з лівого боку, якщо вона досягла 12 місяців.
  • Відомості про вихованця – кличку, породу, дату народження.
  • Заповнена інформація про пройдені обов’язкові щеплення – щонайменше одне від сказу, два від чуми, паравірусу. Дати проведення щеплень мають вписуватися в карантинні норми.
  • Інформація про проведені процедури та оперативні втручання, наприклад, стерилізацію.
  • Етикетки з назвою вакцини від щеплень разом із датою їхнього проведення та печаткою ветеринарної клініки мають бути вклеєні в паспорт.
  • Відмітка про чипування з датою його проведення, описом локалізації.
  • Документ має бути завірений ветеринарним лікарем з особистою печаткою та підписом. Зазвичай завіряється паспорт і процедури в правій графі.

Вакцинація

Загалом необхідна комплексна вакцинація, для кожної країни можуть бути свої умови й уточнення, але загалом заведено, щоб були зроблені не раніше ніж за місяць (30 днів) і не пізніше ніж за рік до виїзду. Врахуйте, що особливу увагу на кордоні приділяють щепленням від сказу. Вакцина має відповідати стандартам Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO), а саму процедуру треба провести не раніше ніж за місяць та не пізніше, ніж за 12 (краще 11) місяців.

Особливості щеплень тварин до року

Звісно, якщо тварина ще маленька і не досягла віку щеплень і чипування, наприклад, до 8 місяців може виявитися неможливим проходження потрібного комплексу, це враховується в документації. Наприклад, раніше 3-4 місяців вакцинація від сказу не робиться, тому можуть пропустити без неї, але краще спочатку дізнатися конкретно в країні в’їзду.

Тест-титр на наявність антитіл до сказу

Так, важлива не тільки відмітка про вакцинацію від сказу, а й довідка, яка підтверджує, що препарат працює. Її можуть вимагати, якщо після щеплення минуло 4-12 місяців. Не менше, ніж 0,5 МО/мл – саме, той показник антитіл, який приймається. Якщо аналіз не відповідає вимогам, проводиться повторна вакцинація з перевіркою антитіл. Довідка дійсна два роки, тому якщо ви наступного року щепилися тією самою вакциною, повторну процедуру можна не проводити. Проте треба дізнатися конкретно в країні до якої прямуєте.  

Обробка від паразитів

Вона також може знадобитися. Проводять дегельмінтизацію та інсектоакарицидну обробку сертифікованими препаратами за 24-48, іноді за 72 години до виїзду за кордон. Відмітки про обробку також потрібно занести в паспорт, добре, коли можна продемонструвати, що ви проводите її систематично, кожних 3-4 місяці.  

Підтвердження, що вивозите тварину для себе

Потрібно довести, що тварина не становить племінної цінності. Для собак це може бути довідка, виписана офіційно зареєстрованою кінологічною спільнотою. Також необхідний сертифікат міжнародного зразка про те, що ви перевозите тварину не для продажу.

Наявність ветеринарного свідоцтва, сертифіката

Так звану форму 1 можна отримати виключно в державних ветеринарних установах на підставі правильно заповненого паспорта з усіма відмітками про щеплення. Це в буквальному сенсі дозвіл на вивезення тварини. Бажано, щоб він був заповнений мовою тієї країни, в яку плануєте поїздку.

Правильне перевезення

Воно має бути з якісних матеріалів, відповідати розміру тварини, давати їй додатковий простір для рухів. Коли ви подорожуєте на своєму автомобілі за кордон, вам точно потрібна страховка Зелена картка, а ось для таких тварин, як кішка, тхір або собака, від перевезення можна відмовитися. Для цього використовують спеціальні гамаки, кріплення, лежанки або ремені безпеки.

Розрахуй страховку за кордон онлайн

  • Для вас та вашого авто
  • Цілодобова людяна підтримка
Подорожуєте з домашнім улюбленцем? – Дізнайтеся правила перетину кордону з тваринами

Окремі вимоги щодо країн Європи

Данія, Іспанія, Італія, Греція, Кіпр, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина – країни з однаковими європейськими вимогами, для яких повністю підійде підготовка, описана вище. Однак, рівно, як і оплата платних доріг, у кожній країні можуть бути окремі особливості, додаткові правила для ввезення тварин, розглянемо їх:

Австрія

Для Австрії додаткових вимог окрім описаних немає, втім, дегельмінтизацію потрібно за 72 години до виїзду.

Велика Британія

Британці досить суворо ставляться до ввезення тварин, тому описаних правил потрібно чітко дотримуватися. Обов’язкова комплексна вакцинація та від сказу, паспорт винятково європейського зразка, чипування, спеціально оформлена імпортна ліцензія на ввезення тварин, тест на наявність антитіл. Зверніть увагу, що в країні вимагають, щоб тест був зданий не раніше, ніж за 30 днів після вакцинації. Якщо результат буде позитивним, потрібно буде ще пробути 4 місяці в Україні перед від’їздом. Коли вам вдалося перетнути кордон без з’ясування показника тестування, тварину можуть забрати на піврічний карантин.

Угорщина

Для поїздки на авто в Угорщину потрібно пред’явити на кордоні ветеринарне свідоцтво, яке підтверджує, що тварина в доброму здоров’ї, дозволена до вивезення. Також важливі щеплення з чипуванням, а також повідомлення, що в радіусі 20 км від зони вивезення не було жодного випадку сказу.

Німеччина

Особлива вимога – тест на антитіла через місяць після вакцинації з набуттям чинності через 4 місяці (як у Великій Британії). У ветеринарного земельного відомства в Німеччині потрібно брати окремо дозвіл на ввезення тварини. Такий висновок необхідно отримувати в кожній відвідуваній федеральній землі. Крім того, є породи собак, які взагалі заборонені до ввезення: Булль Тер’єр, Піт Булль Тер’єр, Стафордширський Булль Тер’єр, Американський Стафордширський тер’єр. Також обмеження за кількістю – аби не вважалося, що ввезення не для продажу, має бути не більше 3-х особин.

Ісландія

Тут потрібно буде отримати спеціальний дозвіл від Міністерства економіки та народного господарства. Також краще перед поїздкою дізнатися, чи є на той момент карантин у країні.

Ірландія

Щоб тварину не очікував карантин, у неї має бути чип, паспорт, вакцинація, позитивний тест із терміном 4 місяці. Перевозити тварину може виключно офіційний господар віком старше 16 років. Небезпечними та обмеженими до ввезення є породи ті, що і в Німеччині та до них ще додані Доберман пінчер, Німецька вівчарка, Тоса, Ріджбек, Ротвейлер, Акіта.

Латвія

У Латвії крім обов’язкової комплексної вакцинації, мікрочипа, тесту й обробки важлива наявність офіційного ветеринарного свідоцтва про здоров’я, виданого не раніше, ніж за 10 днів до в’їзду.

Мальта

В’їзд із собаками та кішками заборонений. Якщо тварина не з країн ЄС, потрібно буде її помістити в платний карантин на 6 місяців з оплатою проживання 4-15 євро на добу.

Висновок

Не хочете кидати домашнього улюбленця, їдучи за кордон? Якщо Зелену карту і будь-який вид страховки можна оформити протягом всього 2-3-х хвилин, тут знадобиться набагато більше часу й зусиль. Задумайтеся заздалегідь про оформлення всіх потрібних документів, чипування, щеплення і довідки. Крім того, нещодавно стало відомо, що Єврокомісія планує переглянути загальні правила ввезення, пересування та утримання тварин. Сподіваємося, що вони будуть легшими та простішими, щоб ніщо не слугувало перешкодою для подорожі з маленьким членом родини.

Схожі статті

Анкета ETIAS для украинцев
27.01.2020
Повернення на авто в Україну – що потрібно знати водіям
7.02.2024
Як продати авто через Дію за 15 хвилин – покрокова інструкція
27.12.2023
Как быстро оформить ДТП с помощью европротокола
30.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів