Документи для отримання виплати по ОСАГО - Green Travel Украина
Список документов для получения выплаты по ОСАГО

Наявність поліса ОСАЦВ – обов’язкова умова для отримання компенсації шкоди при ДТП, але не єдине. Згідно із законодавством України, виплата по страховці повинна бути здійснена протягом місяця після подачі документів. Згідно 35 статті закону України, що має право на страхову виплату особа повинна подати до страхової компанії заяву, до якої долучається певний перелік документів.

В список документів в страхову при ДТП входять:

  • паспорт або інший документ особи заявника;
  • довідка з ІПН (за умови його присвоєння);
  • документ, що підтверджує право на компенсації (довіреність, свідоцтво про право на спадщину або інші документи);
  • документ про право власності на розбитий автомобіль;
  • свідоцтво про смерть потерпілого (якщо заявник звертається з вимогою про компенсацію шкоди через смерть потерпілого);
  • документи, що підтверджують витрати на поховання потерпілого (якщо заявник звертається з вимогою про компенсацію витрат на поховання);
  • документи, які свідчать про перебування потерпілого на утриманні, довідки про його доходи за попередній автомобільної аварії календарний рік, розмір пенсійного змісту, наданого утриманцям через втрату годувальника.

Будуть потрібні не тільки вищевказані документи при ДТП, але і відомості про банківські реквізити (якщо такі є). Після цього заявник і страхова компанія узгодять розмір страхової компенсації, узгодження оформляється документально. У цьому документі повинна обов’язково зазначатися дата компенсації, якщо цього пункту немає, то потрібно вимагати його внесення. У заявників можуть виникнути складнощі з отриманням страхового відшкодування, в цьому випадку законом передбачено два варіанти вирішення. Один з них – в судовому порядку, але цей спосіб може виявитися занадто довгим. Заощадити час і сили допоможе звернення в Нацкомфінпослуг.

Похожие статьи

Розыгрыш призов от Green Travel!
event_note
31.08.2021
Купить ОСАГО на мотоцикл
event_note
30.08.2021
Для чего франшиза в страховке
event_note
30.08.2021
стоимость полиса ОСАГО
event_note
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів