Платні дороги в Болгарії - Green Travel Україна

Плануєте поїздку чи вже проживаєте в Болгарії? У будь-якому разі водіям потрібно знати, що з травня-червня 2023 року плануються зміни щодо пільгових умов перебування в країні, яка вже стала другою рідною домівкою понад 55 000 українців. За прикладом інших європейських держав платні дороги в Болгарії з 24 лютого 2022 року стали безоплатними для українців. Однак час минає, ситуація стабілізується і на території ЄС вже починають запроваджувати звичайний режим для автовласників. У зв’язку з цим і болгарське керівництво вирішило переглянути свої умови, тож Green Travel пропонує підготуватися до нововведення та дізнатися більше про платну систему автомагістралей.

Купуй віньєтку онлайн для 8 країн Європи

Як оплачувати платні дороги в Болгарії?

Для їзди болгарськими автобанами потрібна віньєтка. Для зручності всіх автомобілістів зручно продумана система оплат, тому ні в кого не складе труднощів її придбати:

 • у пропускних прикордонних пунктах;
 • через мережу електронних терміналів;
 • на заправках, поштових відділеннях, у деяких магазинах;
 • на касах «Дорожньої інфраструктури»;
 • офіційний сайт BGTOLL банківською картою;
 • мобільний додаток BGToll, котрий працює на всіх платформах.

З будь-яким обраним варіантом можна легко оплатити платні дороги в Болгарії навіть не знаючи мови, настільки все інтуїтивно продумано. Також окремо потрібно платити за переправи поромом та деякі мости, на них дія віньєтки не поширюється.

Ціни на платні дороги в Болгарії

Вартість проїзного квитка залежить від категорії транспорту й терміну дії квитка. Так, для легкового автомобіля ціни на платні дороги в Болгарії зараз такі:

 • на вихідні дні – 4,5 €;
 • тиждень – 6,5 €;
 • місяць – 13,5 €;
 • квартал – 24 €;
 • рік – 43,5 €.

Якщо потрібна поромна переправа – готуйтеся віддати в середньому 5-10 € за авто. Окремо оплачується пересування двома мостами – «Нова Європа» і «Дунайський» від 2 до 12 € з транспорту.

Чи потрібно оплачувати платні дороги українцям?

Понад рік для українців дороги були безплатними. Зараз у країні розробляють перехідний план до звичайного режиму. Так, мабуть, у найближчому майбутньому платити доведеться за будь-яке пересування за межами міст та населених пунктів.

Які передбачені штрафи в Болгарії за безоплатний проїзд?

Держава серйозно ставиться до виконання зобов’язань водіїв, тому на винних обов’язково чекатимуть штрафні санкції. Так, штрафи за проїзд без віньєтки в Болгарії досить великі – 153 € з легкового і 920 € з вантажного автомобіля.

Є можливість не платити такий високий штраф, для цього достатньо в короткі терміни, але не більше ніж протягом 14 днів сплатити компенсацію. Збір розраховується відповідно до категорій – 35, 64 і 90 € з авто. Оплатити його можна через термінал, у пунктах продажу віньєток, біля прикордонного пункту або банківським переказом.

Загалом у Болгарії потрібно платити за всі дороги, а не тільки за ділянки, але ціна доволі низька, якщо купувати віньєтку одразу на довгий період, особливо порівняно з ризиком отримати штраф. Наразі українцям немає за що хвилюватися окрім про наявність Зеленої картки, але з кожним днем все змінюється.

Схожі статті

Туристичне страхування для дітей, які виїжджають або виїхали за кордон
13.09.2023
Донат на ЗСУ, звіт за лютий 2024
4.03.2024
✊ Отчет за декабрь 2023 от Гринтревел
3.01.2024
Сроки обращения и сроки выплат по ОСАГО
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів