Нові правила в'їзду в ЄС – електронна система проти штампів у паспорті - Green Travel Україна

Багато українців ознайомлені з процедурою поїздки до країн Шенгенської зони – для цього може бути достатньо біометричного паспорта, а якщо ви водій, ще й водійського посвідчення, техпаспорта на авто та Зеленої карти. Кожен мандрівник проходить документальний контроль, перш ніж опинитися в іншій державі. Green Travel поспішає попередити, що з 6 жовтня 2024 року звичний процес може значно змінитися із запуском нової системи прикордонного контролю EES. Що передбачатиме нова система та як її проходити, розповідаємо далі.

Що таке EES?

Ще у 2016 році почала надходити інформація, що запроваджуватимуть систему з метою посилення контролю над кордонами країн, котрі входять до поля Шенгенської зони, а також задля економії часу проходження процедури ідентифікації. Система Entry/Exit Scheme (EES) передбачає практично повну автоматизацію прикордонних пунктів. Відтепер уся інформація про мандрівника перебуватиме й оброблятиметься в електронному варіанті без необхідності ставити позначку в паспорті. Така схема орієнтована на всіх громадян із третіх країн, які не є членами ЄС.

Тому, якщо захочете поїхати до країн ЄС, за винятком Ірландії з Кіпром, а також до Швейцарії, Ліхтенштейну, Ісландії чи Норвегії, вам потрібно буде пройти EES.

Попри те, що інтелектуальна система розпізнавання почала запроваджуватися ще з 2016 року, дату запуску постійно переносили. Спочатку це було пов’язано з бажанням кожної країни інтегрувати свою систему в загальну базу, потім були перерви, пов’язані з COVID-19 і кризою. За отриманою інформацією й зараз запуск системи EES було дещо перенесено і пов’язано це з літніми Олімпійськими іграми. Вони 2024 року будуть проходити у Франції, і влада держави не захотіла, щоб нововведення і потенційні збої від кількості людей, котрі приїздять ускладнювало проходження кордону.

Яким буде в’їзд/виїзд за системою EES?

Загалом процедура орієнтована практично на повне самообслуговування на пропускному пункті. Щоб пройти контроль, кожному потрібно буде просканувати відбитки пальців, паспортні дані, фото, а також вказати іншу візову інформацію. Система EES сама визначить, кому та на скільки дозволено в’їзд. Однак, щоб скористатися цією процедурою, перед поїздкою необхідно буде відвідати консульство або візовий центр.

Не варто хвилюватися, що кожного разу, плануючи поїздку за кордон, вам знадобиться відвідувати візовий центр або оформляти будь-які документи заново. Як запевняють розробники – занесені дані зберігатимуться 3 роки, а в деяких випадках до 5 років.

Чи варто турбуватися?

Звісно, все нове трохи збиває зі звичного ритму, проте раніше й оформлення Зеленої карти онлайн викликало сумнів, перш ніж водії не оцінили комфорт сервісу. Сподіваємося, що з новою системою EES буде простіше і швидше проходити прикордонний контроль, а європейські країни отримають бажану інформацію про мандрівників. Утім, поки що це нововведення видається доволі сумнівним, адже самообслуговування також потребує часу й окремого місця і невідомо, як єдина база даних справлятиметься з великим потоком людей. Крім того, транспортні компанії стурбовані можливістю продавати квитки до останнього дня, адже підтвердження про пасажирів їм потрібно буде перевіряти за 48 годин до відправлення.

Також хочемо нагадати ще про одне нововведення, про яке ми писали – ETIAS. Запуск цієї системи поки відклали до травня 2025 року. Green Travel завжди ділиться свіжою та корисною інформацією, щоб ви могли подорожувати з комфортом. Не втрачайте новин та спеціальних акцій для вигідної купівлі Зеленої карти або будь-якого іншого виду страхування!

Схожі статті

Обязательно ли нужен туристический страховой полис украинцам для поездки в Европу?
15.09.2023
Плануєте поїздку або вже перебуваєте в Європі на автомобілі ?
7.11.2023
Туристичне страхування для дітей, які виїжджають або виїхали за кордон
13.09.2023
Грінтревел запускає нову послугу підтримки та реальної допомоги для українських водіїв за кордоном - дорожній асистент в Європі "AssistMe"
26.05.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів