Медична страховка для виїзду за кордон – усе, що потрібно знати - Green Travel Україна

Медична страховка для виїзду за кордон – важливий та відповідальний етап підготовки до будь-якої поїздки. Від неї залежить сама подорож, доступ до своєчасної якісної медицини і, звісно, здоров’я, а іноді й життя. Тому важливо заздалегідь розв’язати питання, від якого залежить багато чого. Дізнайтеся, як «працює» медична страховка, її переваги, для кого обов’язкова та як підібрати ту, що одночасно відповідатиме міжнародним стандартам та особистим вподобанням, аби убезпечити своє здоров’я та заощадити гроші.

Медичне страхування для виїзду за кордон – обов’язкове чи ні?

Це питання турбує мандрівників насамперед, адже раніше наявність поліса для виїзду за кордон була обов’язковою умовою в будь-якому випадку. Зараз же загалом для відвідування країн, які входять до Шенгенської зони такої примусової необхідності немає. Проте в 16 статті українського закону «Про туризм» сказано, що медична страховка обов’язкова. Те ж саме говорить і європейське законодавство, де згідно з регламентом Європарламенту кожен, хто не проживає в ЄС, який планує в’їзд до Шенгенської зони, повинен мати страховий поліс, що зможе покрити всі непередбачувані витрати, пов’язані з лікуванням у країнах Європейського Союзу.

Попри двосторонню вимогу, під час перетину кордону або в аеропортах рідко перевіряють наявність документа, тим паче якщо ті, хто виїжджає – українські біженці. Таким чином наявність медичної страховки стає свідомим вибором кожного. Часом це призводить до пастки, в яку дедалі частіше стали потрапляти мандрівники. Здається, навіщо платити за страховку, коли можна цього не робити? Багато хто прагнучи заощадити відмовляється від купівлі поліса, однак це призводить до ще більших витрат. Адже за кордоном медична страховка коштує дорого, і якщо під час перевірки вона не виявиться, доведеться купувати, не кажучи про те, що можна раптово захворіти і не мати змоги отримати допомогу чи оплатити її. Тому будьте уважні до свого здоров’я і близьких, не забувайте про купівлю поліса.

Випадки, коли медична страховка обов’язкова

Для багатьох поїздок страхування лише рекомендується, проте є випадки, коли воно обов’язкове, а саме у разі:

  • подорожі з дітьми;
  • екстремального відпочинку;
  • покупки туристичного туру (оператори намагаються максимально убезпечити себе та клієнтів, тому в разі відмови страхування, можуть відмовити у відпочинку);
  • участі в спортивних змаганнях;
  • отримання візи в країну, з якою в України немає безвізового режиму;
  • офіційного працевлаштування, навчання (може знадобитися);
  • відвідування країн або місцевостей із високим ризиком для здоров’я.

Розрахуй страховку за кордон онлайн

  • Для вас та вашого авто
  • Цілодобова людяна підтримка
Медична страховка для виїзду за кордон – усе, що потрібно знати

Від чого захистить медична страховка за кордоном? Розповідаємо на прикладах і цифрах

Практично в усіх країнах світу медичні послуги іноземцям надаються виключно на платній основі та не вирізняються низькими цінами. Так, вартість звичайної консультації лікаря в Європі може в середньому коштувати від 30-45 євро, вузького спеціаліста – від 100 євро. Ціна госпіталізації може варіюватися від 150 до 1000 євро/добу, найлегша операція – від 1900 євро. При цьому ціна медичної страховки для виїзду за кордон, яка здатна покрити більшість непередбачуваних випадків, у середньому становитиме близько 1,5 євро/добу з людини.

Варто врахувати, що аби «самотужки» потрапити до лікаря, у більшості країн доведеться чекати тижнями, коли багато страхових компаній заздалегідь укладають договори з медичними установами для обслуговування своїх клієнтів або під’єднані до загальної страхової системи. Крім того, за кордоном купити медичні препарати можна тільки за наявності рецепта, а для нього необхідне відвідування лікаря. Таким чином лікування навіть банальної застуди може перетворитися на грандіозну проблему.

Що за кордоном покриває медичне страхування для українців:

  • екстрену амбулаторну та стаціонарну допомогу;
  • необхідні дослідження до постановки діагнозу;
  • транспортування до найближчого медичного закладу високої акредитації;
  • мінімальну негайну стоматологічну допомогу;
  • акушерсько-гінекологічну допомогу;
  • купівлю медикаментів, необхідних для лікування захворювання за страховим випадком;
  • телемедицину;
  • репатріацію до місця проживання в Україні, якщо того вимагає тривале лікування або повернення тіла;
  • евакуацію за життєвими показниками.

Також, оформлюючи поліс є можливість розширити його покриття на додаткові послуги, до яких можуть входити повернення дітей хворого застрахованого клієнта додому, візит родича, перевезення в Україну в медичному супроводі, страхування від нещасних випадків, травматизму.

Крім цього, власники медичної страховки мають й додаткові переваги для безпечної та комфортної поїздки за кордон з абсолютно будь-якою метою, як для відпочинку та подорожі, так і для роботи й тривалого перебування за межами України:

Можливість отримати високоякісну кваліфіковану допомогу в будь-який час і в усіх медичних закладах.

Можна розширити пакет послуг, що дасть змогу лікувати не лише раптові захворювання, а й хронічні, отримати більш розширену стоматологічну допомогу, ніж у межах ліміту, передбаченого стандартною програмою, консультацію спеціалістів вузького профілю, проведення різноманітних операцій.

Отримання дистанційної консультації від свого українського лікаря, в якого знаходитесь під наглядом для більш ефективного призначення та узгодження процесу лікування.

Можливість офіційно отримати роботу, здавати на водійське посвідчення, подати документи на тимчасову посвідку на проживання.

Плануючи подорож варто пам’ятати, що для деяких країн медична страховка – обов’язкова умова для в’їзду, тож краще заздалегідь уточнити, який пакет документів знадобиться, щоб подорож вдалася.

Що не покриває медична страховка для світу Шенгенської зони?

Базове медичне страхування для українців, які виїжджають за кордон зокрема для поїздки до території, належної Шенгенській зоні, а це 29 країн ЄС, має загальні обмеження. Тож для уникнення неприємних ситуацій вам варто ознайомиться зі списком, коли поліс не покриє витрати:

  • ведення вагітності;
  • лікування хронічних захворювань;
  • проведення планових операцій;
  • лікування таких серйозних захворювань як онкологія або ВІЛ;
  • надання допомоги отриманій шкоді здоров’ю внаслідок алкогольного або наркотичного сп’яніння;
  • обслуговування випадків у зв’язку з умисним заподіянням шкоди своєму організму;
  • якщо захворювання настало до набуття чинності поліса.

Водночас потрібно зазначити, що в будь-якому разі, якщо настає загроза життю, більшість страхових компаній покривають необхідне лікування. Крім того, обмеження не є абсолютними, такими, що не покривають витрати. Завжди є можливість оформити у страховика розширену страховку, яка, наприклад, може включати обслуговування вагітності чи лікування хронічних захворювань.

Особливості медичного страхування в умовах війни

Війна для багатьох змінила життя, змусивши покинути домівки та переїхати за кордон. У зв’язку з чим багато країн відкрили можливість для біженців отримати тимчасове проживання та захист без особливих формальностей. Часто через це здається, що люди й так змогли отримати доступ до безкоштовної медицини без наявності медичної страховки. Однак існує ціла низка тонкощів, чому це не так:

  • По-перше, далеко не всі змогли оформити потрібний для цього статус.
  • По-друге, для тих, хто давно перебуває в іншій країні, посилили умови, зробивши їх практично однаковими для всіх іноземців.
  • По-третє – потрапити до лікаря за програмою безоплатної медицини для біженців практично нереально, адже доводиться чекати своєї черги тижнями, а інколи й місяцями.

Наявність медичної страховки дає можливість отримати своєчасну допомогу в будь-якій країні світу на комфортних для себе умовах. Також варто врахувати, що в Європі в разі настання термінового випадку заведено отримувати консультацію лікаря в онлайн режимі, а ця послуга завжди буде платною. Однак власники поліса можуть не хвилюватися – всі витрати також покриє страхова компанія.

Розглянувши всі можливості страховки, висновок буде однозначним: медичний поліс – гарантія вашого комфорту, спокою, безпеки та економії під час перебування за кордоном. Тож, щоб убезпечити себе та близьких під час поїздки за межами України, Green Travel рекомендує, плануючи подорож, оформити медичне страхування.

Як українцям оформити медичну страховку для виїзду за кордон?

Сьогодні українці мають колосальну можливість оформити медичну страховку без витрачання часу та нервів для відвідування офісу страховика. Для цього достатньо оформити страховий поліс онлайн, у нас на сайті, витративши всього кілька хвилин, і договір, що гарантує захист у будь-якій країні Європи або світу вже буде готовий.

Крім того, чудова новина для тих, хто вже перебуває за кордоном і хоче мати доступ до якісного, швидкого та безоплатного медичного обслуговування: з огляду на можливість дистанційного оформлення та онлайн-оплати, страховку можна придбати, перебуваючи в будь-якій точці світу. Детальніше про переваги онлайн страхування та електронні поліси можна дізнатися з наших минулих статей.

Важливо! Обираючи страховку варто уважно вивчити страхову компанію та пакети послуг, які вона пропонує. Обираючи виключно низькі ціни, не звертаючи увагу на покриття, особливості страховки, а також репутацію самого страховика, ви ризикуєте отримати низький рівень обслуговування та недостатню компенсацію витраченим коштам. Пам’ятайте, досвідчений страховик, прозорість угоди, широкий перелік послуг покриття страховки – ваш ідеальний вибір, запорука безпеки в який би куточок світу вас не відправила доля!

До речі: Зелена карта – ще один вид страховки, обов’язковий за кордоном, тож якщо дія поліса добігає кінця не забудьте його оформити, тим паче, що це також можна зробити онлайн за кілька хвилин.

Схожі статті

Анкета ETIAS для украинцев
27.01.2020
Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Подорожуєте з домашнім улюбленцем? – Дізнайтеся правила перетину кордону з тваринами
2.05.2024
Страховка для альпінізму (скелелазіння)
9.09.2024
Страховка для дайвінгу
10.09.2024
Страховка для сноубордингу
11.09.2024
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів