Які продукти заборонено вивозити з України за кордон?
Плануєте виїзд за кордон і хочете захопити з собою трохи гостинців або улюблених смаколиків? Особливо це бажання стало гострим зараз, коли через війну багато хто змушений жити в інших країнах і намагається хоч на свята побувати вдома. Ну як тут не захопити парного солодкого сала, ароматної домашньої ковбаски або улюблених закруток, які як частинка батьківщини закарбовані в банці?
Однак варто врахувати, що попри те, в яку країну лежить ваш шлях, закони перетину кордону залишаються жорсткими. Тому, аби у вас не виникло проблем із митницею Green Travel поділиться важливою інформацією, яка допоможе без складнощів дістатися до потрібного місця.
Основні митні правила перетинів кордону стосуються різних сфер: під час подорожі автомобілем або іншим ТЗ потрібно мати страховку Зелена карта, паспорт міжнародного зразка. Окремі рекомендації стосуються речей, лікарських препаратів і, звісно, продуктів.
Які продукти дозволено перевозити
Окремо є список продуктів, які спокійно можна перевозити через кордон, проте він зазвичай обмежується кількістю. Таким чином можна провести:
- до 5 кг потрошеної риби та/або морепродуктів на одну людину;
- трохи риб’ячої ікри, до 125 г на одну особу;
- дитяче харчування – не більше 5 кг;
- яйця і продукти, виготовлені на їхній основі до 2 кг на кожного;
- овочі з фруктами до 5 кг на кожного;
- різні десерти, випічка, цукерки та печиво – до 2 кг за умови, що в їхньому складі шоколаду і молока міститься не більше 20%;
- мед – не більше 2 кг;
- чай по 100 г і кава по 500 г на кожного;
- якщо подорожуєте з улюбленцем, то для нього дозволяється взяти 2 кг корму.
Те, що ЗАБОРОНЕНО перевозити за кордон
Багато хто з тих, хто виїжджає, може нічого поганого не помітити в перевезенні звичних для себе продуктів. І ось тут то і ховається розчарування, адже до списку заборонених продуктів входить:
- сало в будь-якому вигляді;
- ковбасна продукція;
- молочні продукти, зокрема сир, молоко, йогурт, сметана, масло.
- будь-якого виду свіже м’ясо;
- консерви промислові або домашні, незалежно від того, тушонка це чи згущене молоко.
Чи можна вивозити за кордон домашні закрутки?
Домашня консервація часто стає об’єктом суперечок. Попри те, що прямої заборони на неї немає, остаточне рішення найімовірніше буде за прикордонною службою. Тому завжди є ймовірність, що її доведеться залишити.
Як вийти за рамки обмежень щодо вивезення продуктів за кордон?
За дуже великого бажання деякі продукти є можливість провести. Наприклад, кожному дозволено перевозити до 2-х кг готової їжі для особистого харчування. Тому якщо у вас будуть бутерброди з ковбасою і солоні помідори в пластиковому контейнері, їх у вас навряд чи заберуть. Якщо потрібно вивести заборонені продукти або в більшій кількості, ніж це дозволено, потрібно взяти спеціальний дозвіл.
Що ще потрібно враховувати перетинаючи кордон?
Попри активні воєнні дії умови для перетину кордону українцями зробили загальними як для всіх іноземців. Тому варто пам’ятати, якщо ви виїжджаєте за межі України на авто, оформлення страхування Зелена карта є для цього обов’язковою умовою. Також потрібно знати, що поліс з 2025 року набуває чинності наступного дня після реєстрації. Тому плануючи поїздку, краще потурбуватися про це заздалегідь.
Використовуючи сервіс Green Travel, ви можете оформити поліс Зелена картка всього за кілька хвилин у ліцензованої компанії з хорошою репутацією на будь-який вид транспортного засобу з терміном дії від 15 днів до 1 року. Завдяки продуманості сервісу на вас чекає легка і швидка процедура оформлення, за якою достатньо лише вказати умови дії поліса та заповнити онлайн форму. Електронна Зелена картка, оформлена на вигідних умовах і за гідною ціною буде одразу надіслана на вказаний контакт.
Бажаємо вдалої поїздки, сподіваємося, ця стаття допоможе прихопити в дорогу різних смаколиків і при цьому не мати проблем на кордоні!