Які ліки не можна перевозити через кордон: повний список - Green Travel Україна

Плануючи поїздку за кордон, кожен з нас продумує список того, що потрібно взяти з собою. Це можуть бути речі, страховка, документи, особисте приладдя, але є ще один важливий пункт, від якого залежить здоров’я й навіть життя – ліки та рецепти на них, особливо якщо це стосується суворо контрольованих медичних препаратів. Не варто до цього пункту ставитися легковажно, адже в країнах ЄС ретельно контролюють обіг медикаментів. Дізнайтеся в цій статті, які препарати обмежені до ввезення, а які взагалі заборонені, аби не потрапити в складну ситуацію як на кордоні, так й перебуваючи вже в іншій країні.

Як підготувати аптечку в дорогу?

Насамперед складіть список засобів, які можуть знадобитися. Для цього врахуйте свої хронічні захворювання та особливості місця, куди вирушаєте. Це можуть бути протиалергенні, жарознижувальні, знеболювальні, антибактеріальні препарати, засоби від комах, сонячних опіків, нудоти або отруєнь, ліки, які приймаєте постійно. Наповнюючи аптечку перевірте термін придатності, умови зберігання, за можливості відмовтеся від препаратів у рідкій формі (вони гірше переносять транспортування). І найголовніше: беріть їх в оригінальному пакуванні, подбайте про рецепт та переконайтеся, що вони дозволені в тій країні, в яку вирушаєте.

Загальні правила перевезення ліків за кордон

Збираючи медикаменти, варто врахувати, що «про запас» і «на потім» запастися препаратами не вийде. Прикордонні закони європейських країн суворо регламентують формат упаковок, вид та кількість медикаментів, яка має бути орієнтована на потреби однієї людини. Будь-яке відхилення від вимог законодавства заборонено:

  • За кількістю – не більш як 5 упаковок ліків із малим дозуванням.
  • Формат – усі препарати мають перебувати в оригінальній упаковці з інструкцією, дозуванням і бути в мінімальному фасуванні. Наприклад, якщо є упаковки по 10, 20, 50 або 100 таблеток, потрібно брати ті, що по 10 штук, те саме стосується всіх форм ліків.
  • Вид засобів – мазі, свічки, суспензії, таблетки, капсули, розчини, настої, краплі, гелі, аерозолі.

Кожен вид, повинен перевозитися відповідно до вимог до транспортування. Особливо якщо це стосується рідин, свічок, які можуть бути сприйнятливі до механічного або температурного впливу, враховуйте це під час перевезення.

Розрахуй страховку за кордон онлайн

  • Для вас та вашого авто
  • Цілодобова людяна підтримка
Які ліки не можна перевозити через кордон: повний список

Які ліки заборонено перевозити через кордон до країн ЄС?

Багато хто в Україні встиг відчути складнощі купівлі тих чи інших медикаментів, які тепер продають тільки за наявності рецепта. У Європі все набагато серйозніше, навіть такі на перший раз звичні медичні препарати, як Анальгін, Барбовал, Корвалол, Нурофен+, Бронхолітин, Кетанов (його і у нас не завжди вільно можна купити) неможливо буде провести через кордон без особливого дозволу. Також до таких препаратів можна віднести: Ацеторфін, Каффетін, Ефедрин, Буфотенін, Нео Теофедрин.

Будьте уважні: ліки, що мають серйозні протипоказання, містять велику концентрацію спирту чи барбітурати, впливають на психіку, реакцію піддаються суворому контролю. Тому, якщо вони для вас життєво необхідні, подбайте про правильний документальний супровід. Для цього вам може знадобитися:

  • рецепт від лікаря (бажано англійською);
  • чеки з аптек та медичних установ, де були куплені препарати;
  • медична карта або її копія, бажано завірена;
  • довідка від лікаря, у якій було розписано лікування, курс лікування та його тривалість.

Важливо не просто мати документи, що підтверджують дозвіл та приналежність медикаментів, а й задекларувати ліки на митниці, інакше це також може загрожувати кримінальною відповідальністю.

Однак навіть володіючи цією документацією, вивезти абсолютно заборонені препарати без спеціального дозволу від Головного фармацевтичного інспектора не вийде.

Препарати особливого контролю

Є список препаратів, які повністю заборонені або контролюються з особливою суворістю. З ними мандрівника можуть не просто не пропустити на прикордонному контролі, а й навіть заарештувати, тому краще свої ліки звірити з цим списком:

Заборонені психотропні засоби (Таблиця 1)

Заборонені психотропні речовини (Таблиця 2)

Заборонені препарати з прекурсами – речовинами, що використовуються для виготовлення психотропних та наркотичних засобів (Таблиця 3)

Схожі статті

Зеленая карта в Германию
20.07.2023
🕐 2021 год подходит к концу, поэтому пора подвести итоги и поделиться планами на 2022 год
30.12.2021
Страховка для фрирайду
9.10.2024
Европейские школы для украинцев: выезжаем за границу на обучение
1.08.2022
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів