Як оформити страховку у Польщі, Німеччині, Чехії?
Поїздка Європою на своєму авто – найкраща подорож. Щогодини змінюються пейзажі, з’являються нові люди, архітектура, побут. Хочеться безупинно дивитися у вікно і запам’ятовувати кожен сантиметр.
На жаль, із 24 лютого поїздки змінилися. Тепер у них не такий життєрадісний та приємний контекст. Українці змушені тікати від війни та шукати безпечні країни. Багато громадян їхали машинами і країни ЄС спрощували правила перетину кордону. Наприклад, скасовували перевірку страхування на машину чи місцеві страхові компанії на кордоні безкоштовно оформлювали автоцивілку.
А з 28 квітня українці можуть заїхати на територію Польщі лише із зеленою картою.
1 червня і у Німеччині скасували поправки до закону, за яким українці могли не страхувати автомобіль. Далі такі правила почнуть приймати й інші країни.
Автоцивілка від місцевих страхових компаній у багатьох українських водіїв вже закінчилася і треба продовжувати поліс. Тож виникає логічне питання – де оформлювати? Як? Де вигідніше?
Давайте докладніше розберемось: скільки коштує, які штрафи та умови отримання полісу у різних країнах.
Польща
Страхові компанії Польщі – PZU, Warta, Ergo Hestia.
Вартість автоцивілки на рік – близько 558 злотих. Перед тим як озвучити ціну менеджер уточнить всю інформацію щодо автомобіля та про вас. Тому на вартість впливає також – чи у шлюбі ви, чи є діти, яка робота і т.д. Для молодих людей страховування може коштувати у 2-3 рази дорожче, ніж для досвідчених водіїв.
Штрафи за прострочення або відсутність страхового полісу на авто у Польщі:
· Прострочення терміну дії до 3 днів – штраф 1200 злотих.
· Прострочення від 4 до 14 днів – штраф 3010 злотих.
· За відсутність страховки понад 14 днів – штраф 6020 злотих.
Якщо ви їздите Польщею на автомобілі без страховки, вам загрожує штраф у максильному розмірі – 6 020 злотих. При цьому у вас вилучать техпаспорт на авто до підтвердження сплати збору. Так як у вас не буде документів для пересування на машині, доведеться викликати евакуатор. Сплатити за нього. А потім і за штрафмайданчик заплатити.
Німеччина
Страхові компанії – Allianz, ARAG, AXA, DKV, ERGO, Generali Deutschland, Gothaer, Munich Re.
У Німеччині є три типи страхування:
1 – Kfz-Versicherung або наш ОСЦПВ,
2 – Teilkasko – середнє або часткове страхування машини, що покриває ризики розбитого скла, стихійного лиха, пожежі,
3 – Vollkasko – повне КАСКО.
Вартість – від 150 до 1000 євро. Залежить від досвідченості водія, обсягу двигуна, марки машини, кількості ймовірних виїздів на машині, кількості передбачуваних водіїв на одному авто.
Штраф, що відсутність страховки на машину точно буде не меншою, ніж у Польщі.
Чехія
У Чехії є два види страхування – обов’язкове та КАСКО.
На вартість також впливає декілька критеріїв: водій (вік, стаж за страховками, місце прописки, скільки було аварій) та авто (рік першої реєстрації, обсяг двигуна, марка).
Усі страховвання у Чехії продовжуються автоматично. Якщо ви бажаєте змінити умови або перейти в іншу компанію, то за 6 тижнів до закінчення дії полісу потрібно подати офіційну заяву з проханням про розірвання договору. В іншому випадку вона автоматично продовжується і вам доведеться ще рік користуватися цим страхуванням.
Альтернативний спосіб
Оформлення європейської автоцивілки не вигідне жодному українському водієві. А без неї переміщатися заборонено, тому що штраф буде щонайменше втричі більше, ніж вартість самого полісу.
Аби дотриматись закону та бути спокійним, ви можете скористатися українським сервісом страхування Green Travel.
- Оформлюйте та отримуйте 24/7.
- Оплачуйте в грн (visa/mastercard).
- Отримуйте поліс на e-mail через 1 хвилину після оплати.
- Дешевше, ніж у європейських компаніях.
- Діє у всіх країнах ЄС.
Оформлюйте зелену карту через:
– сайт 👉https://greentravel.ua/ua/stoimost-zelyonoj-karty/
або
– телеграм чат-бот 📲 t.me/GreenTravel_insurance_bot
Бажаємо вам безпечного та спокійного переміщення Європою на власному авто.