Франшиза у страхуванні – що це та навіщо потрібно? - Green Travel Україна
Франшиза у страхуванні – що це та навіщо потрібно?

Автострахування – найбільш затребувана послуга, якою користуються мільйони автовласників. Кожен з них при укладанні договору стикається з величезною кількістю інформації: ситуації, при яких відбуваються виплати, розміри виплат залежно від різних страхових випадків. При страховці машини водії можуть зіткнутися і з термінами, значення яких їм невідомі. Один з таких – франшиза. Щоб вам не довелося укладати договір наосліп, розповімо простими словами про цей страховий інструмент.

У чому полягає суть механізму

Насправді нічого складного немає, так як франшиза – це збиток, який виплачується не страховиком, а винуватцем ДТП. Тобто страхова компанія при виплаті компенсації віднімає франшизу. Згідно з чинним законодавством, розмір франшизи в Україні може варіюватися від нуля до двох тисяч гривень, такий інструмент страхування поширюється на поліси «автоцивілки» і КАСКО. Незалежно від типу поліса нульова франшиза по страховці припускає, що в разі ДТП збиток буде виплачений страховою компанією.

Якщо мова йде не про нульову франшизу, то розмір невиплачуваної шкоди може визначатися різними способами: як в грошовому вираженні, так і в процентному співвідношенні в залежності від розміру збитку. Наприклад, винуватцю за умовами договору доведеться заплатити потерпілому або 200 тисяч гривень, або 20% від суми збитку. Якщо в результаті аварії потерпілому було завдано збитків на суму менше франшизи, то компенсацію шкоди робить винуватець ДТП.

Для чого потрібна франшиза?

Франшиза при ДТП допомагає виключити звернення до страховика при незначних аваріях, що дає можливість оптимізувати операційні витрати (витрати по обробці таких випадків найчастіше перевищують самі виплати). Інтерес страхових компаній зрозумілий, але чому страховки з франшизою настільки популярні серед автовласників? Справа в тому, що такі поліси мають кілька переваг:

  • Економія грошей – страховки з франшизою стоять трохи дешевше;
  • Економія часу – незначний збиток набагато швидше погасити власними коштами, ніж витрачати на документальне оформлення події не один день;
  • Можливість отримання знижки за безаварійність – якщо оформляти невелике ДТП звичайним способом, то на таку знижку можна не розраховувати.

Багато автовласників вже встигли скористатися перевагами франшизи, для цього потрібно лише визначитися з типом страховки, а також величиною некомпенсованої шкоди. Страхові організації пропонують різні умови страхування, завдяки чому клієнти можуть вибрати найбільш підходящий варіант.

Схожі статті

Платные дороги: как не попасть на штраф в Европе?
25.07.2022
Рекомендации по составлению маршрута туристического путешествия
17.10.2022
Платные дороги в Греции
29.05.2023
Обязательно ли нужен туристический страховой полис украинцам для поездки в Европу?
15.09.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів