Франшиза у страхуванні – що це та навіщо потрібно? - Green Travel Украина
Для чего франшиза в страховке

Автострахування – найбільш затребувана послуга, якою користуються мільйони автовласників. Кожен з них при укладанні договору стикається з величезною кількістю інформації: ситуації, при яких відбуваються виплати, розміри виплат залежно від різних страхових випадків. При страховці машини водії можуть зіткнутися і з термінами, значення яких їм невідомі. Один з таких – франшиза. Щоб вам не довелося укладати договір наосліп, розповімо простими словами про цей страховий інструмент.

У чому полягає суть механізму

Насправді нічого складного немає, так як франшиза – це збиток, який виплачується не страховиком, а винуватцем ДТП. Тобто страхова компанія при виплаті компенсації віднімає франшизу. Згідно з чинним законодавством, розмір франшизи в Україні може варіюватися від нуля до двох тисяч гривень, такий інструмент страхування поширюється на поліси «автоцивілки» і КАСКО. Незалежно від типу поліса нульова франшиза по страховці припускає, що в разі ДТП збиток буде виплачений страховою компанією.

Якщо мова йде не про нульову франшизу, то розмір невиплачуваної шкоди може визначатися різними способами: як в грошовому вираженні, так і в процентному співвідношенні в залежності від розміру збитку. Наприклад, винуватцю за умовами договору доведеться заплатити потерпілому або 200 тисяч гривень, або 20% від суми збитку. Якщо в результаті аварії потерпілому було завдано збитків на суму менше франшизи, то компенсацію шкоди робить винуватець ДТП.

Для чого потрібна франшиза?

Франшиза при ДТП допомагає виключити звернення до страховика при незначних аваріях, що дає можливість оптимізувати операційні витрати (витрати по обробці таких випадків найчастіше перевищують самі виплати). Інтерес страхових компаній зрозумілий, але чому страховки з франшизою настільки популярні серед автовласників? Справа в тому, що такі поліси мають кілька переваг:

  • Економія грошей – страховки з франшизою стоять трохи дешевше;
  • Економія часу – незначний збиток набагато швидше погасити власними коштами, ніж витрачати на документальне оформлення події не один день;
  • Можливість отримання знижки за безаварійність – якщо оформляти невелике ДТП звичайним способом, то на таку знижку можна не розраховувати.

Багато автовласників вже встигли скористатися перевагами франшизи, для цього потрібно лише визначитися з типом страховки, а також величиною некомпенсованої шкоди. Страхові організації пропонують різні умови страхування, завдяки чому клієнти можуть вибрати найбільш підходящий варіант.

Похожие статьи

Новые тарифы на зеленую карту от МТСБУ
event_note
31.08.2021
Планируете выезжать за границу на собственном авто - помните о Зеленой карте
event_note
29.08.2021
Ответы на вопросы по страхованию
event_note
29.08.2021
стоимость полиса ОСАГО
event_note
31.08.2021
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів