Дорожні штрафи в Італії, чи можна не платити?
Через майже рік перебування українців у Європі, багато хто вже зіткнувся з дорожніми штрафами, і у кожного виникало питання, як заплатити штраф і що буде якщо не сплатити? Сьогодні розберемо на прикладі Італії .
Чи можна не сплачувати штраф?
Так, як і в Україні, ви маєте право оскаржити штраф, якщо могли бути допущені помилки при його оформленні. Необхідно звернутися до судді чи префекта.
Як і коли потрібно сплатити штраф в Італії?
Оптимально сплатити штраф протягом 5 днів з моменту отримання повідомлення, тим самим ви отримаєте знижку у розмірі 30% від мінімального штрафу. При оплаті протягом 60 днів, ви сплатите вказаний штраф у повному обсязі. А ось після закінчення цього терміну, ваш штраф перетвориться на максимальний, що вчетверо перевищує початковий.
Якщо я не сплачую штраф, що буде?
В Італії передбачено процедуру примусового стягування. Вас одразу повідомлять із податкової служби, а потім передадуть питання колекторам. Після повідомлення, включиться лічильник, який буде нараховувати відсотки, нараховані за час несплати. У результаті з вас утримати штраф, пеню, відсотки та адміністративні витрати. Зрештою, якщо ви ігноруєте і це розпорядженні, то на ваш автомобіль буде накладено арешт.
Це означає, що ви не зможете:
– їздити на авто дорогами: при порушенні штраф (тут доречно нагадати про обов’язкове страхування авто в Італії (автоцивілка або “зелена карта”, без якого ви так само не маєте права пересуватися по Європі);
– не може бути виписаний з PRA: вона не може бути розібрана або вивезена;
– навіть якщо його продано, з актом від певної дати після реєстрації арешту, він не може циркулювати і не може бути вилучений з PRA. Далі ваш автомобіль може бути примусово проданий на користь погашення податкових витрат.
Подібні схеми діють і в інших країнах ЄС, про які ми розповімо докладніше у наступних статтях.