Усе про черги на кордоні та як їх відстежувати - Green Travel Україна

Плануєте поїздку автомобілем в іншу країну? – Підготуйтеся до черг! Ще кілька років тому пасажиропотік був помірний і затримки біля пропускного пункту давали можливість водієві на кілька хвилин відпочити від дороги, випити кави або оформити Зелену карту онлайн. Зараз історія зовсім інша, часто українцям доводиться годинами, а іноді днями (тижнями) чекати біля КПП. Green Travel вивчив ситуацію на кордоні та підготував корисну інформацію, яка допоможе з виїздом та в’їздом без затримок.

Що зробити, аби не стояти в черзі на кордоні?

Щоб не опинитися в довгому очікуванні своєї черги скористайтеся кількома порадами:

  • Плануйте дорогу заздалегідь, детально продумуйте маршрут.
  • Вивчайте стан КПП через онлайн сервіси, офіційні сторінки прикордонних служб.
  • Корисним буде вивчення інтерактивних мап. Звісно, кожен пропускний пункт відрізняється, буває, що один може бути перевантажений, тоді як інший практично вільний. Тож детальне вивчення різних точок буде найкращим варіантом.  
  • Заздалегідь підготуйтеся до перетину кордону. Це означає, що всі документи мають бути напоготові – паспорт, водійське посвідчення, зелена карта. Крім того, подбайте, щоб саме авто було в належному стані, відповідало вимогам тієї країни, в яку в’їжджаєте. Перевірте багаж, чи всі продукти та речі дозволені для ввезення/вивезення? Таким чином ви самі не затримаєтеся на кордоні і не створите чергу для інших.
  • Спробуйте підібрати відповідний час поїздки – найскладніше з перетином кордону у святкові дні, напередодні Нового року або Різдва. Також прикордонники зауважують, що найменший пасажиропотік легкових авто з понеділка по середу, можливо, вам краще вибрати ці дні. 
  • Під час очікування оформіть віньєтку. Вона, звісно, не обов’язкова для перетину кордону, але невже простоявши в одній черзі ви хочете одразу перейти в іншу, щоб купити квиток для платних доріг?

Як відстежити черги на кордоні? Увага! Найкорисніші ресурси!

  • Західне регіональне управління Держприкордонслужби України  Західний кордон (https://www.facebook.com/zahidnuy.kordon) – офіційна сторінка прикордонної служби, яка відповідальна за перетин кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою. Тут кожні кілька годин оновлюється інформація про завантаженість пропускних пунктів із деталізацією кількості видів транспортних засобів.
  • Державна митна служба України розробила свій сервіс (https://kordon.customs.gov.ua/), який надає інформацію про стан доріг як на в’їзд, так і на виїзд. 
  • Інтерактивна мапа Держмитслужби (https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?ll=48.541886714427605%2C29.437763833172752&z=6&mid=1JXuZtKb8jETJ7kkRoCUGHbScFoGDl8HK) не лише покаже завантаженість КПП, а й у разі вибору місцевості, що цікавить, деталізує кількість авто на кожному пункті. Однак будьте уважними, інформація оновлюється не часто, слідкуйте за часом.
  • Ви вже могли оцінити привабливість чат-бота Green Travel для оформлення страховки онлайн, Кордони України Інфо також пропонують скористатися чат-ботом (https://t.me/ukraineborders_bot). Достатньо обрати потрібну опцію, і ви знатимете не лише про стан пропускних пунктів, а й зможете отримати іншу корисну інформацію.

Розрахуй страховку за кордон онлайн

  • Для вас та вашого авто
  • Цілодобова людяна підтримка
Усе про черги на кордоні та як їх відстежувати
  • Відносно недавно стартував сервіс «єЧерга» (https://echerha.gov.ua/workload) на якому можна записатися в електронну чергу (особливо важливо для вантажних перевізників). Також там можна дізнатися і про ситуацію на кордоні, вибравши опцію «Завантаженість». Далі визначаємо країну, і сервіс надає розгорнуту інформацію про кожен пропускний пункт.
  • Простежити чергу при виїзді зі Словаччини в Україну можна тут (https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/hranicne-priechody).
  • https://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo – активний угорський ресурс, обираєш пункт пропуску і дізнаєшся, як краще повернутися українцю додому.
  • Інтерактивна мапа Румунії (https://www.politiadefrontiera.ro/ro/traficonline/) в онлайн режимі триматиме в курсі про стан кордону по всій країні.
  • Польським ресурсом (https://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&v=pl&k=w) можна скористатися в будь-який час, але тільки коли немає страйків на кордоні.
  • Молдова також пропонує до уваги водіїв інтерактивну мапу (https://border.gov.md/en/node/5607).  Крім того, на цьому сайті можна отримати іншу інформацію про трафік на дорогах, новини, сервіси.

Нагадуємо, який би ви не вибрали шлях для поїздки в іншу країну, наявність Зеленої карти для українців обов’язкова. Без черг, складнощів і з вигодою це можна зробити за допомогою онлайн сервісу Green Travel. Також у нас нова послуга для більшої зручності за кордоном – оплата платних доріг (віньєток), що заощадить час, нерви та фінанси. Не витрачайте час на черги, краще проведіть його з користю за допомогою комфортного сервісу greentravel.ua!

Схожі статті

Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Туристичне страхування для дітей, які виїжджають або виїхали за кордон
13.09.2023
Чи потрібна медична страховка в Європі українцям?
5.12.2022
Кеш-бек в донат на ЗСУ, звіт за серпень 2023
1.09.2023
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів