Європейські школи для українців: виїжджаємо за кордон на навчання - Green Travel Україна

Понад 900 000 дітей виїхало з родинами до ЄС. А з серпня ця цифра почне зростати, бо маленьким українцям потрібна освіта. Ця стаття допоможе вам розібратись з європейськими школами та перетнути кордон.

Як зараз приймають українців у європейських школах?

Для повноти відповіді вирішили оглянути одразу три країни, в яких найбільше всього українців.

Польща

Діти віком від 7 до 18 років обов’язково мають отримати освіту. Вимушено переселені діти з України можуть навчатися в польських школах безкоштовно і незнання національної мови не перешкода для відвідування навчального закладу.

У Міністерстві освіти Польщі зробили новий указ, за яким кожна початкова школа має приймати дітей на навчання за заявою батьків. Першочергово це стосується тих закладів, які знаходяться біля місця проживання школяра та його родини. Якщо ж сім’я бажає потрапити у іншу школу, то вона стає у чергу. Якщо залишаться вільні місця, то тоді вас візьмуть.

Щоб стати учнем польської школи потрібно:

– Зібрати документи про попередню освіту дитини (довідки, свідоцтва тощо). Якщо їх немає — батьки пишуть заяву про загальну кількість закінчених років навчання із зазначенням закладу, в якому навчалася дитина.

– Зв’язатися з обраною польською школою та подати заявку на вступ до школи. Рішення про прийом приймає директор.

Якщо у вибраній школі немає місць у потрібному класі, можна звернутись в Муніципальний центр освіти.

Для оформлення дитини у школу не потрібно мати договір оренди квартири чи реєстрацію. Достатньо підтвердження власника квартири, у якій проживає сім’я з дітьми.

Чехія

У Чехії при офіційному перебуванні на території країни навчання для дітей шкільного віку є обов’язковим.

Україна та Чехія домовилися про визнання документів про освіту після навчання у чеських школах. Тому учень може обрати будь-який варіант — чеську школу, українську школу, або комбінацію обох.

Німеччина

У Німеччині діти йдуть до школи з 6 років. Доки учень ще не розмовляє німецькою мовою, відвідує вітальний клас, щоб отримати базові знання. Після цього перейде у клас і буде звичайним школярем.

Департамент ради з освіти, молоді та сім’ї дав рекомендації по оформленню дитини у школу:

– Реєструєте дитину в координаційному відділі шкільної адміністрації за місцем проживання. Керівництво школи вирішує, до якої школи і в який клас буде зарахована ваша дитина. Враховується вік, мовний тест і шкільний медичний огляд вашої дитини.

– Записуєте дитину в школу, про яку повідомив керівник.

Як виїхати на навчання у Європу?

У ЄС дійсно дуже допомагають маленьким українцям. Але як виїхати? Що треба з собою мати?

Звернемось до Міністерства юстиції та правової сторони питання:

У статті 313 Цивільного кодексу України зазначено, що особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Тобто після досягнення відповідного віку не потрібно просити дозволу другого з батьків, щоб виїхати з дитиною за кордон.

Основна проблема виникає, коли дитина не досягла 16 років і має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.

При перетині кордону ви маєте надати такі документи на дитину:

– Закордонний паспорт, але під час воєнного стану можна і по внутрішньому паспорту чи свідоцтву про народження.

– Довіреність від одного чи обох батьків, якщо дитина їде з третьою особою.

Додатково, як було описано вище, можете взяти документи з вашої школи. Це пришвидшить оформлення. Але якщо їх не буде, то буде вдосталь заяви від батьків чи довіреної особи.

Якщо ви їдете на власному авто, то вам обов’язково потрібні документи на машину. Один з них – страховий поліс «Зелена карта». Без нього зараз не пропустять та повернуть на територію України. Тому вам краще потурбуватись про усі документи заздалегідь та оформити поліс за день до виїзду через сервіс онлайн страхування Green Travel – https://greentravel.ua/ua/

А раптом ви забули про поліс, то йти до «будочки» не треба. Переходите на сайт сервісу та за 5 хвилин отримуєте електронний поліс на пошту та спокійно перетинаєте кордон.

Швидко, безпечно та цілодобово. У разі потреби наші експерти зі страхування у будь-яку годину доби допоможуть та дадуть відповіді на усі питання.

Шкільне навчання у Європі – спочатку може бути незвичайним, але це наше майбутнє і саме нашим дітям жити у майбутній Україні.

Все буде Україна.

Легкого перетину кордону разом з Green Travel.

Схожі статті

Зеленая карта в Италию
20.07.2023
Парковки в Европе: где и как оставить машину?
15.08.2022
Платні дороги в Норвегії
10.07.2023
Скільки коштує страховка на авто в Польщі?
26.07.2024
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів