Страховка для виїзду за кордон на вантажне авто: як дізнатися вартість та оформити поліс
Згідно з міжнародним транспортним законодавством для легального перетину кордону на вантажному автомобілі необхідно мати страховку. Дізнайтеся важливі тонкощі, які допоможуть розрахувати вартість страхового поліса на вантажівку і з легкістю його оформити.
Наявність міжнародної страховки Зеленої карти – обов’язкова умова перетину кордону на будь-якому транспортному засобі. Цей вид страхування є аналогом автоцивілки, що гарантує виплату компенсації постраждалим у разі ДТП, але з покриттям за кордоном. У цій статті ви дізнаєтеся, як оформити Зелену карту на вантажний автомобіль на потрібний період та розрахувати її ціну.
Список документів, які потрібні для перетину кордону на вантажівці
Для виїзду в іншу країну на вантажному авто може знадобитися цілий пакет документів:
- міжнародний паспорт, що засвідчує особу;
- водійське посвідчення;
- страховий поліс;
- ліцензія на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом;
- реєстраційні документи на вантажівку, причіп або напівпричіп;
- підтвердження про вантаж для порожніх ТЗ із зазначенням місця завантаження;
- підтвердження типу перевезення (це можуть бути декларації, коносаменти, ТТН у будь-якому форматі);
- документи на повернення порожнього транспорту;
- міжнародна ідентифікаційна наклейка на лобовому склі;
- документи на сам вантаж;
- довіреність на авто;
- підтвердження про проходження техогляду.
Зелена карта для вантажного автомобіля – що потрібно знати
Зелена карта – договір про страхування цивільної відповідальності автовласників ТЗ, обов’язковий для пред’явлення в 45 країнах-учасницях Міжнародної асамблеї автостраховиків. Поліс діє в ЄС, а також деяких державах Близького Сходу та Африки. Згідно з правилами, страховка оформляється в країні-реєстрації автомобіля та діє за її межами. А це означає, що перетинати кордон на будь-якому транспорті, що має українську реєстрацію, зокрема й вантажному автомобілі, без страхового поліса заборонено. Під час проходження митного контролю представник прикордонної служби може перевірити чинність поліса, просканувавши QR-код з договору або провівши ідентифікацію за номерами авто. Далі все просто: якщо ТЗ не проходить перевірку, його можуть не пропустити.
Наявність Зеленої карти захищає автовласника (водія) вантажного автомобіля від значних фінансових втрат у разі його вини в ДТП. Усі зобов’язання з виплат постраждалим й відшкодування збитків бере на себе страхова компанія, з якою було оформлено поліс.
Загалом спектр дії схожий на звичне українським водіям ОСЦПВ, за винятком місця дії (за межами України) і сум страхових виплат (кожна країна встановлює свій ліміт). З огляду на те, що в разі аварії в деяких державах страхова компанія може відшкодувати понад 1 мільйон євро, погодьтеся, наявність страховки не мала перевага.
Варто також врахувати, що поліс на вантажівку може діяти одночасно у всіх країнах, тому вам не доведеться оформляти Зелену карту окремо для кожної держави, яку будете проїжджати транзитом.
До речі:
Кабмін змінив процедуру перетину кордону на вантажівці. Відтепер для забезпечення безпеки та дотримання норм праці відповідно до міжнародних вимог перевізники можуть зареєструвати на один автомобіль два водії. Щодо дії Зеленої карти, вона «прив’язується» до автомобіля, тож оформляти поліс на обох водіїв немає потреби.
Зелена карта на вантажний автомобіль – як дізнатися ціну
Зараз немає потреби звертатися в страхову компанію, аби дізнатися остаточну вартість поліса. Достатньо скористатися онлайн калькулятором, розташованим на сайті страховика, і можна за кілька секунд дізнатися ціну Зеленої карти на вантажне авто. Для цього всього лише потрібно вказати:
- країну поїздки – може бути покриття на всі країни чи Молдову з Азербайджаном окремо;
- тривалість поїздки – від 15 днів до року;
- тип ТЗ – у нашому випадку вантажний автомобіль.
Калькулятор автоматично зробить підрахунок та вкаже, скільки коштує страховка.
До речі:
Крім вартості страховки калькулятор також покаже суму кешбеку – частини від вартості поліса, яка повернеться на мобільний або банківський рахунок.
Як оформити страховку на вантажний автомобіль?
Серед різних варіантів придбання поліса, звісно простіше й легше купити страховку онлайн. На сайті Green Travel можна оформити поліс Зелена карта у ліцензованого страховика з хорошою репутацією та розширеними можливостями. До уваги страхувальника пропонуються пакети на період дії від 15 днів і до 12 місяців з реєстрацією страховки як на сам вантажний автомобіль, так й причіп до нього.
Саме оформлення не займе більш як 5 хвилин. Вказавши як раніше для розрахунку вартості вид авто, країну і термін дії поїздки, ви просто переходите на наступний етап, натиснувши «Оформити». На цьому кроці потрібно заповнити необхідні дані для реєстрації документа – інформацію про авто і себе. Також вказуються контакти, куди буде відправлена страховка. Далі наступний етап, на якому проходить онлайн оплата. Під час оформлення зверніть увагу на дату, з якої діятиме поліс. Плануючи поїздку, врахуйте, що документ набуває чинності тільки наступного дня після реєстрації.
Крім основного пакета страховки зараз дуже популярний додатковий, який можна оформити на додаток до основного. За низьку ціну він надає максимальну експертну підтримку в евакуації авто і бронюванні проживання, якщо сталася ДТП, допомогу перекладача та юриста, інше.
До речі:
Часто трапляються випадки, коли автомобілі непередбачено затримуються, наприклад, у зв’язку зі страйками на кордоні, і водій ризикує отримати штраф за протерміновану страховку. Тепер цієї проблеми можна уникнути – оформлення Зеленої карти онлайн доступне скрізь, де б ви не знаходилися, у будь-який час.
Неважливо, на якому транспортному засобі ви плануєте поїздку в іншу країну, без страховки не обійтися. Зелена карта від Green Travel не тільки дає можливість виїхати за кордон, а й надає надійний захист на дорогах Європи. Низькі ціни, повне покриття, швидке оформлення, гарантовані виплати та повернення грошей у разі скасування поїздки – все, щоб ви відчували суверенність і спокій плануючи поїздку!