Штрафи за відсутність страховки на авто в Німеччині - Green Travel Україна

Здається, що українське законодавство занадто суворо ставиться до порушень ПДР? Це ви ще не їздили на німецьких дорогах, тут вже точно потрібно бути у всеозброєнні, інакше може загрожувати високий штраф, а подекуди навіть тюремний термін. Щоб це не було для вас несподіванкою Green Travel проінформує, чим загрожує їзда в Німеччині без страховки на авто.

Водіння та автострахування в Німеччині

У країні всі транспортні засоби, що мають у своїй конструкції мотор зобов’язані мати страховку. Це регламентується відповідним законом «Про обов’язкове страхування». Якщо у водія не виявляється поліса, це веде до штрафних санкцій, рівень яких залежить від обставин. Загалом види покарання залежать, як сталося порушення, через неуважність або навмисно.

Яка автостраховка має бути обов’язково?

У Німеччині автоцивілка (ОСЦПВ) називається Versicherung, орієнтована на компенсацію збитку потерпілому власником поліса. Для українців, які збираються їхати в Німеччину на машині, доцільно купити зелену карту, оскільки вона покриває ті самі ризики, обов’язкова для перетину кордону і значно дешевша, ніж місцева страховка.

Покарання за відсутність страховки на авто в Німеччині

Усі правопорушення розглядаються виключно в судовому порядку. Залежно від ступеня порушення передбачено різні види покарання:

  • грошові санкції;
  • позбавлення прав на водіння;
  • вилучення самого транспортного засобу;
  • позбавлення волі.

Тепер розглянемо детальніше що й при яких обставинах загрожує за недотримання закону:

  • У перший раз «спіймали» без страховки? Готуйтеся, від сплати суми, що дорівнює 180 денних ставкам не уникнути.
  • Якщо ви в’їхали в Німеччину, маючи при собі Зелену карту, поставили машину і вирішили певний час на ній не їздити, а тому не продовжили поліс, термін дії якого сплив – не станьте заручником помилки. У країні поліцейські часто просто переглядають автівки, перевіряючи їхні номери. В разі, якщо за ними не буде зареєстрована страховка, покарання буде точно таким самим, як якщо пересуватися на ній без документа.
  • У тому разі, якщо після першого офіційно зареєстрованого порушення ви не виправили помилку й не оформили поліс, повторне може закінчитися 6 місяцями тюремного ув’язнення. Також залежно від обставин, суд може дійти висновку про вилучення водійського посвідчення на термін від півроку до півтора року.
  • Якщо буде доведено умисну їзду територією Німеччини без страховки, покарання буде ще суворішим – до року у в’язниці та збільшений розмір штрафу.
  • Постійні любителі порушити страховий закон можуть позбутися не тільки прав, а й самого автомобіля.
  • На поблажливість суду можна розраховувати, але лише в тому разі, якщо страховка є, не протермінована, а ви просто забули її або телефон, у який вона завантажена.
  • Найскладніший варіант – якщо ви не просто їздитимете без неї, а й створите аварійну ситуацію на дорозі, чим принесете загрозу життю іншим учасникам руху. Найлегшим варіантом закінчення історії може виявитися позбавлення прав на 3 роки.
Калькулятор завантажується...
Якщо у вас вимкненi COOKIE або JavaScript - будь ласка, зв'яжіться з нами самостійно

Розрахунок вартості полісу "Зелена карта"

help_outline
ingo
⭐⭐⭐⭐⭐ 5.0
Загальні умови
  • Оформимо поліс за 3 хвилини
  • Повернення коштів при скасуванні поїздки
  • Ми на зв'язку 24/7
Ціна поліса:

Крок 2 з 3: Дані для оформлення поліса

help_outline

Інформація про транспортний засіб

help_outline

Інформація про страхувальника

Ми надіслали Вам код-пароль листом на електрону пошту
Код не підійшов. Спробуйте ще раз.

Відшкодування збитків у Німеччині, якщо немає страховки на авто

У разі, якщо ДТП сталася, а у винуватця немає страховки, що покриває збитки, всі фінансові втрати лягають безпосередньо на плечі порушника.

Цікаво й те, що якщо ДТП трапилося не з вашої вини, відсутність страховки значно знижує суму виплати, навіть коли ви є постраждалою стороною.

Під час скоєння аварії зазвичай всі нюанси обговорюють й вирішують між собою страхові компанії, тут без наявності страховки доведеться мати справу виключно із поліцією.

Відсутність страхового поліса тягне за собою максимальне відшкодування витрат, орієнтоване не тільки на відновлення постраждалого автомобіля, а й на відновлення здоров’я всіх постраждалих, які брали участь у ДТП. Врахуйте, іноді ці суми можуть дорівнювати сотням тисяч і навіть мільйонам євро.

Підсумок

Законодавство Німеччини надзвичайно суворе до порушень законів, тим більше, якщо це стосується цілісності майна та здоров’я оточуючих. Щоб уникнути високих штрафів навіть на перший погляд невинного проступку (авто, що стоїть без страховки), краще стежити за станом поліса і якщо він закінчується, просто продовжити зелену карту. Це убезпечить вас від судових витрат, розглядів, які можуть значно вдарити по фінансовому стану й навіть призвести до тюремного терміну.

Гарних вам поїздок без негативних ситуацій на дорогах Німеччини!

Схожі статті

Платный въезд в ЕС для безвиза. Что нужно знать о системе ETIAS
11.09.2023
Платные дороги: как не попасть на штраф в Европе?
25.07.2022
Платні дороги Європи: памятка з переліком країн
11.07.2023
Чи потрібна медична страховка в Європі українцям?
5.12.2022
Чат-бот Greentravel-страхування в смартфоні
Перший в Україні чат-бот для купівлі, продовження та зберігання страхових полісів